Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi a rizikó az 1 éves...

Mennyi a rizikó az 1 éves változó kamatos lakáshitelnél?

Figyelt kérdés

Üdv.

Régóta keresek lakást amit megtudnék venni, sajnos nem jött össze annyi plussz pénz, hogy teljes egészében önerőből megvalósítsam ezt. Így mindenképp hitelt kell felvennem majd hozzá. A kérdés az lenne, hogy ha pl.: 20 évre venném fel, évenként változó kamattal az összeget, akkor mekkora esélye lehet annak, hogy egy időután rohamosan megugrik a kamat, ezáltal a havonta fizetendő összeg is? Nem szeretnék fejjel rohanni a falnak, de mivel azoknál jóval kevesebb a havi törlesztő részlet, így a kockázat is tudom. De valóban lehet drasztikus emelkedés, vagy van esetleg egy határ ami megáll a tényleg horribilis alatt? (Pl.: első év: 10e ft /hó >>>második év : 90e ft/hó)



2018. jan. 7. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
2018. jan. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kerestem, de ezek szerint rosszul. ráadásul tegnapi cikk... Köszöntem!
2018. jan. 7. 08:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani, hogy anyagilag melyik lesz a kedvezőbb a végén, de én 10 éves kamatperiódussal fogok felvenni, mert ennyit megér a nyugalom, még akkor is ha a végén többet fizetek.
2018. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A következő évben annyira nem valószínű, hogy változna a helyzet, de 20 éves időtáv már elég beláthatatlan, gondolj bele, hogy csak az elmúlt 10 évben mennyit változtak a lakásárak. Mint az előző válaszoló is megjegyezte, a nyugalom megéri azt a plusz pár ezer forintot havonta, így 5 vagy 10 évre megéri lefixálni a kamatot.


Ha tudsz mondani konkrétumot, akkor meg tudom mondani, hogy 1-2 vagy több százalékos változás mekkora eltérést jelentene havi szinten.

2018. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!