Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ausztráliából szeretnék a...

Ausztráliából szeretnék a magyar bankszámlámra pénzt tenni, hogy járnék a legjobban?

Figyelt kérdés

Készpénz van nálam de a szálloda csak bankkártyát fogad el és muszáj kifizetnem.

Utaljak a magyar számlámra egy bankfiókból?

Western union?

Vagy nyissak itt egy helyi számlát?

5000 ausztrál dollárról van szó, ami kb. 1 millió forint.


2018. jan. 10. 01:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Valuta deviza viszonylatba nézd meg a szla nyitást , aztán WestUnihoz mérlegel .
2018. jan. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem minden szalloda elfogadja mas orszag bakkartyajat (ha VISA, MasterCard stb, es nem valami csipcsup nigeriai papirkartya).

A Western Union eleg sokat felszamit (10-12% korul, plusz az atvaltas). Ha viszont az ausztral bankkartyaval fizetsz a magyar szallodaban, az vasarlasnak minosul es az ausztral bank nem fog dijat felszamolni erte. Es viszont, a magyar dombornyomott kartyaval tudsz fizetni Ausztraliaban, es a magyar bank - elvileg - nem szamit fel erte dijat, mert vasarlasnak minosul.

2018. jan. 10. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor hogy tiszta legyen: Magyarországon élek, Ausztráliában vagyok 2 hónapig.

Csak magyar bankkártyám van, bárhol elfogadják, ezzel tisztában vagyok, de nincs rajta ennyi pénz, csak kb. 150 ezer forint.

Van nálam készpénz, azt szeretném betenni a kártyámra vagy nyitni itt egy számlát amihez kapok kártyát is, ugyanis a szálloda CSAK kártyát fogad el (igen, az enyémet is, ha lenne rajta elég pénz, készpénzt NEM).

Western Union árait nem tudom megnézni, sajnos a honlapjuk használhatatlan.

2018. jan. 10. 06:28
 4/5 xswerdy ***** válasza:
szerintem jobban jársz, ha kinti számlát nyitsz. Ha a pénz AUD-ban van, és abban is költenéd el, akkor már eleve a kétszeres konverzió a Ft-os számla miatt nem érjheti meg.
2018. jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem válasz a kérdésre de én tuti valami helyi őslakost kérnék meg, hogy fizesse a szálloda számlám és cserébe kap kápét.
2018. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!