Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen biztosító adna nekem...

Milyen biztosító adna nekem 12 millió kölcsönt 500 000 Ft os fizetésre? Nincs fedezet. Mennyi önerő kellene? Évekik albérletbe vagyunk mind kettőnknek van fizetése és lakást szeretnénk venni. Tanácsokat szeretnék kapni.

Figyelt kérdés
2018. jan. 20. 09:12
1 2
 1/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Biztosító nem fog kölcsön adni, mert nem azzal foglalkozik. Te azt keresed, hogy bank. Félmilliós igazolható(!) fizetésre, és 20-50% önerőre szinte bármelyik ad hitelt, a hitel fedezete a megvásárolt ingatlan lesz. Azért írtam 20-50%-ot, mert ez nagyon sok tényezőtől függ: a lakás helyétől, állagától, felépítésétől, környékétől, a te/párod korától, munkahelyétől, meg ki tudja mitől.
2018. jan. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem biztosítót bankot akartam írni. A párom 53 éves én 44 éves vagyok. Egy 4 millió Ft értékű házat tudok fedezetnek. Kéz pénz nincs.
2018. jan. 20. 09:26
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Gyerek van? Önerő mindenképp kell lakáshitelhez, min. 20 százalék, ez nélkül ma Magyarországon egyik bank sem ad lakáshitelt. Mennyi pénz kellene? Sokan személyi kölcsönként vesznek fel 1-2 milliót önerőnek. A bevételetek 50 százalékig terhelhető. Fontos, hogy a KHR-ben egyikőtök se szerepeljen negatívan.
2018. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Plusz, értékbecslő, közjegyző v. ügyvéd, vagyonosodási illeték. Add el a 4 milliós házat, lesz önerőd.
2018. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Gyerekek felnőtt korúak. Eltartott gyerek nincs. Ha személyi kölcsönt veszünk fel a bank nem fogja nézni rossz szemmel?
2018. jan. 20. 10:15
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó ha nem adja el akkor is lehet fedezet. Szinte mindenki rosszul szokta mondani, nem az önerő kötelező. A bankokat kötelezi a törvény, hogy nem adhatnak több hitelt mint a fedezet értékének 80%-a. A 4 milliós ház is lehet fedezet. Igaz viszont, hogy lehet jobban jár eladással ha tényleg el tudja adni 4 millióért mert a bank simán azt mondhatja, hogy egy 4 milliós ház neki csak 2 milliót ér vagy semmit, szóval nem veszi figyelembe.
2018. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Már az előző kérdésednél is válaszoltam, tettem fel kérdéseket, de még folytatnám a kérdezősködést:


Hány évesek a gyermekeitek?

Mindegyik elköltözött már?

Mindegyiknek van jövedelme?

2018. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

A 4 milliós ház nyilván vidéki, ne adj' isten vályog... Azt egyik bank sem fogja elfogadni, mert nem forgalomképes.


Adjátok el, lesz önerő. Ha van 4M önerőtök akkor 500e fizetésre bármelyik bank fog adni kölcsönt, a fedezet pedig a megvásárolandó ingatlan lesz.

2018. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
27, 24, 21 évesek a gyerekek. A két nagyobbik dolgozik a kicsi még tanul. A kicsi lakik velünk.
2018. jan. 21. 08:52
 10/16 A kérdező kommentje:
Utánaérdeklődtem pontosabban a 4 milliós házat még sem lehet fedezetnek beszámítani sajnos.
2018. jan. 21. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!