Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A nászajándékba kapott pénzt,...

A nászajándékba kapott pénzt, hogy fizetem be a bankszámlámra?

Figyelt kérdés

A hogyanra tulajdonképpen tudom a választ, igazából a bank-NAV kapcsolatra lennél kíváncsi.

Mivel olyan 1,5 millió körül lenne a befizetés, a NAV indítani fog vagyonosodási vizsgálatot? ....és ott elmondom hogy nászajándék személyenként nem éri el a 150 ezer ft-ot és ennyi? Vagy hogy működik? Úgy tudom nem adóköteles.



2018. febr. 13. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Ne aggódj miatta, a banknak ez piti összeg, tojnak rá. A NAV max akkor jönne, hogyha valaki bejelentene téged, amire nincs sok esély (kivéve ha elmentek belőle egy hétre nyaralni a Bahamákra és utána teleszórod vele a közösségi médiát...) és meg akkor is tudod tisztázni magadat.
2018. febr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Bocsánat, hogy látszólag nem a kérdésre válaszolok, de: mindenképpen be akarjátok tenni a bankba?

Ugyanis maga a készpénz befizetése ugyan ingyenes, és a készpénzfelvét - ha nyilatkoztatok - akkor havi 150 ezerig is ingyenes, de ha ugyanezt a pénzt ki akarod venni, akkor - banki kondíciótól függően - akár 3 ezer ft-odba (vagy több, most még elég reggel van a számolgatáshoz :-) ) is kerülhet, hogy felveszed ezt a pénzt. Ugyanez a helyzet az utalással - ott is akár 6 ezer ft-ig is felmehet a tranzakciós illeték.

Egyetlen esetben éri csak meg betenni: ha ezt el akarjátok vásárolni kártyával.

2018. febr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8%

Elvileg MINDEN jövedelem adóköteles, az is, ha valaki ad neked ajándékba pénzt.


"ott elmondom hogy nászajándék személyenként nem éri el a 150 ezer ft-ot és ennyi?"


Hát azt inkább ne. Lehet, hogy hülyék a NAV-osok, de azt szerintem ők is kiszámolják fejben, hogy 1,5 millió kétfelé osztva kicsit több, mint 150.000 :DDD

2018. febr. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Én is azt mondanám hogy ne tegyétek be. Nem egy nagy összeg, egyébként tényleg kicsi az esélye hogy rátok szállnak, de itthon már soha semmi nem biztos.

Nem akartok pl vásárolni dolgokat vagy felújítani? Én a helyetekben inkább átcsoportosítanám azt a pénzt, egy részét be lehet rakni a bankba, többit otthon, nem egy helyen(!) vagy széfben tárolni és amikor alkalmatok van, KP-val fizetni.

2018. febr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tedd be és ne aggódj a többi miatt. Ha véletlen megérdezné valaki -nem fogja-, hogy honnan van, akkor megmondod, hogy a fizutokból spóroltátok össze már ezer éve, csak eddig a párnacihában tartottátok. Másfél millió forint nem az a pénz, ami miatt vagyonosodási vizsgálatot indítanának, két átlagos fizetésbő ezt akár egy év alatt össze lehet spórolni. (ha adottak a környülmények persze)
2018. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!