Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes tőzsdére berakni egy...

Érdemes tőzsdére berakni egy nagyobb összeget 50 évre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt a felfedezést tettem meg a héten, hogy ha teszek fel mondjuk 1 millió forintot (tudom nélkülözni) egy részvénycsomagba, akkor ennek lehet 7% átlagos éves kamata (reálérték), akkor az 1,07^50=29,45702, azaz az 1 millióból lehet 29,5 millióm, akár úgy, hogy idén megveszem a részvényt, az életre pedig marad a többi. 25 éves vagyok, jó eséllyel még hasznát tudnám venni a pénznek én magam is, nemcsak az utódaim.

2018. febr. 23. 06:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Bizony, bizony, úgy látom, 10-es, te is "végigélted" már a tőzsdén a válságot :-)


Igen, jól mondja a 10-es: senki nem hitte el, hogy be fog dőlni/hagyják bedőlni Amerikában a Lehmann-t, mégis megtörtént.

2018. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Persze, nem gondolom hogy egy tőzsde ne omolhatna össze, de az utóbbi 50-100 évet figyelembe véve jó ötletnek tűnik kicsit kockáztatni, de nyilván a pénzem java részét biztosabb helyen tartanám. Viszont az is igaz, hogy aki mer, az nyer. Fiatal vagyok, még most kell kockáztatni. Ha 12 év múlva tenném be a pénzt, már csak 1,07^38=13,07-szoros lenne a haszon, 1 millióból 13,07 millió lenne. Most kell befektetni, a következő 1-2 évben, hogy legyen magas hozam.
2018. febr. 23. 18:35
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, még mindig nem érted: a tőzsdén nem "hozamot" érhetsz el, hanem lesz, ami lesz...


Szépen kérlek, olvasd el FIGYELMESEN a 10-es hozzászólást,- meg a 7-est is melyből most a nyomatékosság kedvéért kiragadok egy részt:

"a válságban a többi részvénnyel együtt a béka popsija alá ment ( lásd OTP 10 ezerről 1.000 ft alá is benézett), az OTP szépen visszaemelkedett mára (10 év kellett hozzá)"


Tehát aki a válság kirobbanása előtt vett OTP részvényt, annak 10 év kellett hozzá, hogy egyáltalában visszaálljon ugyanoda a részvény és ne bukjon. Másképpen elmagyarázva: ha 10 évvel ezelőtt 10 ezernél vettél OTP részvényt 1 millió ft-ért, akkor most ugyanott tartasz, azaz 10 év után van 1 millió ft-od 0 ft hozammal és mellé összeteheted a 2 kezedet, hogy nem buktad be a felét, negyedét, harmadát, stb.


De a 10-es által felhozott arany példája is nagyon jó - ők még bukóban vannak.

Szóval nem, a tőzsdén nincs biztos hozam - még indexekben sem feltétlenül.

2018. febr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz egy helyen egy konkrét részvényt venni, és több, különböző hátterű cégnél egy buy-and-hold diverzifikált portfóliót összeállítani.
2018. febr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Dudok Andrásné ***** válasza:
26%
No ami biztos a párna alá téve, ha el nem lopatod!!Ha sok pénzed van vegyél lakást, vagy garázst és add ki!!Az a tied marad!Minden megtakaritás ma egy nagy átverés!! Örül az ember ha a betett pénzét visszakapja nagy utánajárással!Egyedül ami most kamatol nem keveset az a lakáskassza vagy a fundamenta! Az tuti 30%.4év után!
2018. febr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Bizony, bizony, úgy látom, 10-es, te is "végigélted" már a tőzsdén a válságot :-) "


Ne is mond, #11-es! Én olyan öreg motoros vagyok, hogy még a nyílt kikiáltásos rendszerben kezdtem tőzsdézni!


"Ha 12 év múlva tenném be a pénzt, már csak 1,07^38=13,07-szoros lenne a haszon, 1 millióból 13,07 millió lenne. Most kell befektetni, a következő 1-2 évben, hogy legyen magas hozam."


Kedves kérdező! Kattanj már le erről az 50 évre szóló fix 7%-os hozamról. El nem tudom képzelni honnan szedtél ilyet. Nincs ilyen a tőzsdén! Valamit valahol NAGYON FÉLREÉRTETTÉL!


"Nem ugyanaz egy helyen egy konkrét részvényt venni, és több, különböző hátterű cégnél egy buy-and-hold diverzifikált portfóliót összeállítani."


Persze, én ezzel egyetértek.

Mármint azzal, hogy nem ugyanaz.

De a kérdező ötven év fix hozamú hasznát költené.

És nem akarja megérteni, hogy a jelenértéken bavásárolt 100 misit 50 év múlva visszakaphatja 1300%-on IS (azaz 13 szoros haszonnal) meg jelenértéken IS azaz 100 %-on, azaz nulla haszonnal, és visszakaphatja 13%-on is, azaz 87% bukóban.

Mert 50 év múlva már esetleg nem lesz sem Tesla, sem Apple, sem Samsung, sem Google. És a marsi bányász-részvények visznek mindent.

A kérdező előtt valami miatt 50 év - évi fix 7% emelkedés - kamatos kamat hozama lebeg, és minél hamarabb "be akarja tenni"... :-)


Amúgy, kedves #14-es, néha hívnak a bankból, vagy a brókercégtől, hogy rámsózzanak különféle termékeket. Aztán 2-3 perc beszélgetés után nyilvánvalóvá válik számomra, hogy még a bróker (vagy a pénzügyi tanácsadó) sincs tisztában a termékkel, amit el akar nekem adni.

Nem tudja megválaszolni a kérdéseimet.

De még az aktuál piaci viszonyokkal sincs tisztában - egyetlen árfolyamot sem tud fejből. Nemhogy egy évre visszamenőleg a változásaival meg a változások okával tisztában lenne.

Még azt sem tudja, hogy gyengült a dollár az Észak-Koreai rakéta tesztek miatt, és azt hiszi még mindig paritás közelben van az euró a dollárhoz képest. És ez akar neked befektetési tanácsot adni. Amikor a múlt században elkezdtem tőzsdézni, akkor azért ilyen nem volt. Aki a "nagyrajterzt" meg tudta venni, az egy kicsit értett is hozzá...

2018. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"és azt hiszi még mindig paritás közelben van az euró a dollárhoz képest. És ez akar neked befektetési tanácsot adni. "


Hú, ez nagyon durva... nem semmi... :-)

Na, akkor tényleg nem ma kezdted az "ipart", ha még a kikiáltásosnál kezdted (11-es vagyok)

2018. febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én továbbra sem értem, hogy egy ETF-ekből kialakított portfóliónál (hogy egészen extrém módon kockázatkerülők és kényelmesek legyünk) 50 éves távon miért ne feltételezhetnénk évi átlag 7% hozamot... Jó, lehet, hogy csak 2% lesz, de ugyanilyen eséllyel 20% is lehet. Nem fix tehát a 7%, de valószínű. És a befektetések világában annál jobbat nem kapsz, mint hogy "valószínű". És ebbe beleértem a párnahuzatot is meg pláne bármilyen reáleszköz vásárlását. A rövid bankbetétekben való lekötögetés, meg a diszkontkincstárjegy és társai mondjuk biztos – biztosan kicsi hozamú.
2018. febr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"Én továbbra sem értem, hogy egy ETF-ekből kialakított portfóliónál (hogy egészen extrém módon kockázatkerülők és kényelmesek legyünk) 50 éves távon miért ne feltételezhetnénk évi átlag 7% hozamot... Jó, lehet, hogy csak 2% lesz, de ugyanilyen eséllyel 20% is lehet."


Ebben a 2 mondatban az a borzasztó, hogy a -70% fel sem merül.


Nézd, a tőzsde az egyrészt a reálgazdaság pénzügyi folyamatainak hatása alatt áll. Másrészt a politikai-, gazdasági-, környezetvédelmi-, stb. szükségszerűségek és vágyak (álmok) is megjelennek benne. Vannak egekig felhájpolt témák.

Harmadrészt meg a befektetői hiszti.

Tegnap még a Samsung menő volt, mert jó műszaki cikkeket gyárt, meg trendi, aztán ma meg jönnek a hírek, hogy kigyulladnak a telefonok, és az egész cég árfolyama zuhan, mert mindenki, aki trendinek tartotta Samsung részvényt venni, az elkezdi elhajigálni. Ma meg amiatt hajigálják, mert a az IPhone kijelzők iránti kereslet csappant meg, nem fogy az IPhoneX, a Samsung meg már legyártott egy halom kijelzőt hozzá.


De mondok egy konkrétabb példát.

2011-től évekig kereskedtünk az EUR/CHF kereszten úgy, hogy hozzászoktunk ahhoz, hogy a svájci gazdaságnak nem érdeke az erős frank, és a Svájci Jegybank állandóan interveniál, és 1,2-en tartja az EUR/CHF keresztárfolyamot.

Évekig remek spekulánsok voltunk ebben a szabályozott piaci környezetben.

Aztán 2015. január 15-én Svájc váratlanul bejelentette, hogy elengedi a svájci frank árfolyamát.

És akkor elszabadult a pokol.

Hiába voltak stopplossaid, amelyek NORMÁL piaci működés közben megvédenek a kellemetlen árfolyamváltozásoktól akkor is, ha nem vagy a monitor előtt és nem nézed a CNBC-t. Itt a stopp loss orderek nem működtek, akkora volt az árfolyamingás és a volatilitás, hogy nem volt kivel összepárosítani a rendszereknek te ajánlatodat.

Én mondjuk éppen jó irányban álltam, de pl. az egyik brókercégem (AlpariUK) nem bírta ki, és bedőlt. Egy évig tartott a jogi és biztosítási huzavona, amíg a náluk tartott pénzemet egy ETX Capital nevű brókernél jóváírták végül. Nyilván a CHF nyereségem nélkül.

De a nagyok, például a SAXO a mái napig perlik az ügyfeleiket (akik rossz irányban voltak), hogy tessék szíves betolni a veszteséget. ( [link] )


Szóval értem én, hogy valaki a NORMÁL ügymenet során szeretne évi 7% nyereséget realizálni a tőzsdén. De a lehetőségekben az összeomlások is benne vannak. 50 éves időtávban meg pláne! Kim Dzsong Un végül mégis kilő egy atomtöltetes rakétát valamerre, és a NORMÁL ügymenetnek lőttek. Kitör a pánik. És a piac összeomlik.


A gondolkodás módodban ezeknek a negatív lehetőségnek a teljes hiánya az, ami engem nagyon zavar.


De a lehetséges jövőképekben ott rejtőzködnek ezek az összeomlások - csak vannak, akik nem hajlandóak levenni a rózsazsín szeművegüket, miközben a jövőt fürkészik.

2018. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Ebben a 2 mondatban az a borzasztó, hogy a -70% fel sem merül. "


Így van, jól mondod, ismét mondok egy példát (7-es, 11-es, 17-es vagyok)

Mtelekom egykor meglehetősen jó részvénynek számított, betonbiztos, osztalékos, menő részvény volt. A válság előtt 800-on állt. "Elmúlt" a válság, száguld a tözsde - megnézhetitek, hol áll az Mtelekom? Segítek, 460 ft környékén. Tehát aki annak idején 800-nál az osztalék miatt vett, most kb. 30-40 % bukóban van - és lehet, hogy soha, de soha nem fog visszamenni 800-ig.


Amikor Japánban atomreaktor baleset volt, szintén rendesen bezuhant a tőzsde. És akkor még nem beszéltünk a "nagyok" játszmáiról, amikor valakiknek az az érdekük, hogy valami olcsóbb legyen, csődbe jusson, hogy aztán fillérekért fel lehessen vásárolni.


"Hiába voltak stopplossaid, amelyek NORMÁL piaci működés közben megvédenek a kellemetlen árfolyamváltozásoktól akkor is, ha nem vagy a monitor előtt és nem nézed a CNBC-t. Itt a stopp loss orderek nem működtek, akkora volt az árfolyamingás és a volatilitás, hogy nem volt kivel összepárosítani a rendszereknek te ajánlatodat. "


Végre egy ember, aki tudja, hogy a stop-loss sem mindenható! :-) Engem itt rendszeresen lehúznak és hülénéek néznek amiatt, hogy megpróbálom figyelmeztetni az embereket:a stop loss sem véd meg feltétlenül. Nyilván nem tapasztalták még, olyant mint amikor "Csányi bácsi" nyitás előtt rázúdította a piacra a részvényeit és valahol a béka popsija alatt nyitott, akkor réssel, hogy talán életemben nem láttam akkorát.



"A gondolkodás módodban ezeknek a negatív lehetőségnek a teljes hiánya az, ami engem nagyon zavar. "


Erről viszont nem a kérdező és nem az ETF-es tehet. Ugyanis telenyomják mindenhol reklámmal, hogy fél óra alatt 2.500 dollárt keresett kényelmesen a karosszékből, stb. de láttál már egy olyan hirdetést, hogy fél nap alatt akkorát bukott, hogy utána 5 évig nem tudott felállni a padlóról?

Biztosan nem :-) Mert csak azt sulykolják, hogy mennyit nyerhetsz a tőzsdén.

2018. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!