Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP bank ki tudja adni...

Az OTP bank ki tudja adni ezeket az adatokat ingyen?

Figyelt kérdés
Elhagytam azt a mappát, amibe a bankkártyám adatai (pin, internetbank belépéséhez szükséges adatok)

2018. febr. 25. 07:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha elhagytad az a mappát, akkor lehet, hogy be tudnak lépni az internetbankodba is (attól függ, melyik banknál vagy és milyen biztonsági intézkedés van a belépésnél)

A bankkártyád megvan vagy azt is elhagytad?

Mert ha az is elveszett, akkor sürgősen tiltasd le telefonon - lehet, már így is késő.

Hétfőn meg menj be a bankba és intézkedj: mondd el, mi történt, majd az ügyintéző megmondja, mit tegyél (lehet, már rég lelomolták a számládat)

2018. febr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A pin pont egy olyan adat, amit rajtad kívül senki sem tud, így ezt nem tudják kiadni neked. Új kártyát kell igényelned, ennek meg van a maga díja. Az internetbank belépéshez kérhetsz új azonositot és ahhoz új ideiglenes jelszót, ez elvileg ingyenes.

Amúgy kb 10 éve lehetséges az OTP bankkartyaknal a pint egy neked tetszőre változtatni, így mondjuk azt sem értem, miért van egyáltalán bárhová felirva. ...

2018. febr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xswerdy ***** válasza:
ha a kártya megvan, ahhoz is lehet új PIN-t kérni. Annak is szokott díja lenni, de kevesebb, mint a kártyacserének.
2018. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A probléma súlyossága attól, hogy függ, hogy milyen adatok vesztek el.


Azon ne aggódj, hogy te nem férsz hozzá valamihez, a bank mindent meg tud adni vagy kapsz újat, hiszen te vagy az ügyfél.


Ki fér hozzá? Az a nagyobb gond.


A bankkártyát ha elhagytad azonnal tiltasd le, bár a leírás alapján az meg van.

Ha a kártya meg van, a fiókban kérhetsz hozzá új PIN kódot.


Internetbank belépés, na ez nagyon veszélyes dolog.

A telebankodhoz hozzáférsz? Mert telefonon is le lehet tiltani az internetbankot vagy ha fejből tudod az internetbank adatokat akkor ott is.

Telebankot telekód nélkül is tudsz intézni letiltást, ha a bank kérdéseire helyesen válaszolsz. Beazonosítanak kérdésekkel és az internetbankodat megszüntetik.

Utána a fiókban csináltathatsz újat, új azonosítóval és jelszóval.


Én a helyedben nem csak jelszót változtatnék, hanem új azonosító érdekében új internetbankot igényelnék, a régi megszüntetése mellett, de a részleteket majd elmondják.


A telebankhoz a telekód talán a számla utolsó néhány számjegye? Rég voltam OTP-s nem tudom, de ez is nyilván megváltoztatható, ezt is intézned kell, hogy így se férjen hozzá más a számládhoz.

2018. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!