Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha felelosen szeretnek lakashi...

Ha felelosen szeretnek lakashitelt felvenni, a jovedelmem hany szazalekaig biztonsagos vallalni a torlesztoreszleteket?

Figyelt kérdés
A jovedelem hanyad resze tarthato meg felelos hitelfelvetelnek?
2018. márc. 16. 07:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Ez elég sok mindentől függ. Pl. mekkora a jövedelmed? Mert ha alig keresel 200 rugót, akkor az 50% elég kockázatos, de ha keresek mondjuk 2 millió körül, akkor már sokkal vállalhatóbb az 50%. De attól is függ, hogy mennyi a havi kiadásod, milyen életszínvonalon élsz. És akkor még azt is figyelembe lehet venni, hogy hány munkahelyed van, azok mennyire stabilak, mennyire vagy pótolható stb. Szóval csomó olyan kérdést felvett ez a dolog, amire Neked kell tudni a választ. Általánosan erre nem lehet jó választ adni.
2018. márc. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát szerintem azért be lehet lőni. Mert mondjuk, aki 90 ezret keres, az egyáltalán ne vegyen fel hitelt. Aki meg 2 milliót, az meg első hitelként megengedhet akár 50%-t is. (én annál többet nála se javasolnék) A mi jövedelmünk egyébként a férjemmel jelenleg 320 ezer. A munkahelyünk stabil.
2018. márc. 16. 08:22
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem 20%
2018. márc. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Én amondó vagyok, hogy nem kell azért a végletekig túlbonyolítani sem, hiszen úgysem tudsz felkészülni az összes eshetőségre.


Ami nálam kritérium volt saját magam felé.


Fél évnyi törlesztőrészlet és szűkös de biztos megélhetési költségem legyen elkülönítve ezen időszakra. (Ez az esetemben 2 millió ft-ot jelent).


Emellett a fizetésem maximum 1/3-át voltam hajlandó feláldozni. (Ez 100e Ft)


Ha véletlen elveszteném a munkámat legrosszabb esetben is azt gondolom, hogy 1 héten belül találnék állást nettó 200 körüli fizetéssel, így nagyon szűkösen de fent tudnék maradni a vizen, amíg nem találok egy jobb álláslehetőséget.


Jelenleg nincs párom, így csak saját magamra vetítettem a dolgot. :)

2018. márc. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
19%

"Aki meg 2 milliót, az meg első hitelként megengedhet akár 50%-t is. (én annál többet nála se javasolnék) "


A fizetésnek max 50 %-át lehet törlesztőre fordítani - annál többet nem engednek a bankok sem, de ez is csak kb. nettó 250-300 ezer ft környékétől működhet.

Nettó 200-ra pl. aligha adják meg az 50 %-ot.


Én amit biztonságosnak gondolok - főlegalacsonyabb fizetésnél - az szintén 20 % környékén van.

2018. márc. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is elég felelősségteljesen gondolkodik aki 20%-ot célozza meg. Úgy még egy esetleges törlesztő részlet emelkedés esetén sincs gond. Nálunk párommal kettőnk fizetésének kb 5%-a a havi törlesztő illetve ennek többszöröse a lakástakarékok, amiből majd előtörlesztést csinálunk. Ez egyrészt pénzügyileg sokkal jobban megéri így, másrészt iszonyúan óvatosak vagyunk. A hitelt fizetni KÖTELEZŐ, így ezért akartuk, hogy minimális legyen amit bármikor, akár évekig tudunk fizetni gond nélkül. A lakástakarékok viszont csak egy lehetőség, ami persze igen jó, de semmi gond, ha többet nem tudjuk fizetni akármi miatt.


Szóval mi ilyen extrém óvatosak voltunk, így kifejezetten nyugodtan alszunk. De azért ehhez az is kellett, hogy szerencsére csak 5 millió forint hitel kellett.

2018. márc. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%
Én nem így százalékoznék. Ha lakáshitelt szeretnétek felvenni, akkor nyilván jelenleg félre tudtok tenni valamennyit, illetve valamennyibe kerül jelenleg a lakhatásotok is. A havi megtakarításhoz adjátok hozzá a havi lakhatásra költött pénzt (pl albérlet). Én ennek a pénznek a 60, maximum 70%-át vállalnám be törlesztőnek. Persze ehhez az is kell, hogy jelenleg is fizettek rezsit. Azaz pl nem szülőknél laktok úgymond ingyen. Ha a rezsi várhatóan több lenne a saját lakásban, akkor amennyivel több lenne, azt vonjátok le a fenti összegből, és annak megfelelően vegyétek a 60%-ot.
2018. márc. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
320 ezer nem túl sok, ha ketten keresitek. Gyerek van, lesz, mennyi? Ugye meg kell lenni a megfelelő összegű önerőnek is, ügyvédi költségek és egyéb, vagyonosodási adó kifizetése. Milyen értékű az ingatlan, mennyit tudtok befizetni rá? Lakástakarék van? Ha fel kell újítani, akkor arra is kell pénz. Munkatársam 12 milliós lakásra vett fel 8 milliót, 5 éves kamatperiódusra, 20 évre, fizet 60x ezer ft-ot. Most gondolj bele, hogy ti is ennyit fizettek. 320 ezerből marad 260 ezer. Még ott van a rezsi, ami nem kevés fűtési időszakban, tévé, telefon, net. Cirka 80 ezer biztos v. több. Marad 180 ezer v. annyi se. 1 gyereknél talán még vállalható, 2-nél necces. Akkor még ebből kell kaját, ruhát, gyógszert venni és szórkozni, nyaralni, kirándulni még nem is voltatok.
2018. márc. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Egy 15 milliós ingatlanra, 20 éves futamidő esetén is, max 10 év alatt fix kamatozással addig visszafizetni,maximum a vételár 40-50%-at és a jövedelem 35%-a szerintem.


Tehát kb 50-55.000 Ft körüli törlesztő összeg, ami szerintem vállalható jelenleg 320-as jövedelemnél.


Emellé évente 600.000-ért (havi 50-el) állampapír. Így amit évközben gyűjtögetsz ott van likvid tőkének, nem várt élethelyzet, vagy felújítás estére, ha nem költöd el, akkor meg lekötheted következő évben és a 10.évben betörlesztheted a lakáshitelbe, hogy ne okozzon gondot a 10 év után megváltozó kamat mérték.


Illetve egy havi pár ezres kockázati életbiztosítást én még mondanék mellé, ha nem akarsz adósságot hátra hagyni, vagy drasztikus bevétel visszaeséskor nagyobb baj esetén.


Ez így kb a jövedelem 30-35%-a lenne mindennel együtt.

2018. márc. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Állampapír helyett inkább 4 éves lakástakarékot kell kötni. Arra jár 30% állami támogatás és a hitel előtörlesztésre az sokkal jobban megéri. Ha nagy gáz van kivehető a pénz onnan is persze.
2018. márc. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!