Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha felelosen szeretnek lakashi...

Ha felelosen szeretnek lakashitelt felvenni, a jovedelmem hany szazalekaig biztonsagos vallalni a torlesztoreszleteket?

Figyelt kérdés
A jovedelem hanyad resze tarthato meg felelos hitelfelvetelnek?
2018. márc. 16. 07:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Valaki elárulhatná, mi rossz van az 5-ös válaszban - mert nem értem.
2018. márc. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Kiveheti ltpből csak épp bukja azt amiért megérheti. Ha felelősséget nézünk inkább legyen likvid mindig tőkéje a lekötött mellett, ne vállalja túl magát és lehetőleg ne hozzon másokat nehéz helyzetbe, ha nem ugy alakul az élete pár % vagy pár ezer forintért cserébe. Szerintem.
2018. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hát ha tényleg lenullázza magát akkor állampapír is felesleges. Mert valami váratlan mindig jön amire kell. De ha valóban tud nélkülözni egyszer vagy többször 20 ezer forintot akkor a lakástakarékoknál nincs jobb! Előtörlesztés ráadásul sokszor ingyenes lakástakarékbol. Csak ezt érdemes, ha nem akar nagy kockázatot vállalni és mégis szép hozamot szeretne.


A kockázati életbiztosítás nagyon jó ötlet, valóban fontos lenne. Nekem is kéne kötni, csak még nem tudom mit érné meg. Tudsz ajánlani jót?


---

Valaki kérdezte itt a lepontozast. Én kb sose pontozok, most se. De az a válasz valóban nem volt korrekt. Mivel 50% felett is lehet elméletileg a törlesztő magasabb fizetések esetén. Mondjuk a gyakorlatban szerintem az 50% is rengeteg. Ha keveset keresek akkor azért mert a többi éhenhalni is kevés. Ha sokat keresek akkor meg azért mert az 50% abszolút értékben rengeteg. Pl 600 nettó fizetés esetén 300. Pár hónap munkanélküliség vagy alacsonyabb fizetés plusz egy kamat emelés és kész a csőd.

2018. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nekünk az egész családra van tagonként ( adós , adóstárs ,zálogkötelezett ) 10 millióra, rám 20 millió biztosítási összegre kötve 8 milliós hitel mellett. Havi kb. 2000 Ft fejenként.
2018. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

13-as köszi a választ, most utána is néztem. Egész pontosan úgy hangzik, hogy 400 ezer ft alatt maximum 50 %-a lehet a fizetésnek, 400 ezer felett mehet feljebb, max 60 %-ig.

[link]


Amúgy ezért szoktam rákérdezni (nem a % meg a lehúzás miatt), mert előfordulhat, hogy én sem tudok jól valamit vagy nem pontosan tudom

2018. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A zálogkötelezettre minek kell biztosítás? Érdekelne mert nálunk is van zálogkötelezett, de ő nem adós, csak tulajdonostárs.
2018. márc. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A zálogkötelezett ajánlotta fel a saját tulajdonát fedezetül a hitelért.

Magyarul ha az adós nem fizet, akkor a zálogkötelezettől elveszik azt, amit ő felajánlott anno.

Ezért lehet rá biztosítást kötni, mert nem tudni, hogy az adós mikor nem tud/nem akar majd fizetni.

2018. márc. 17. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
9-es, ez szép és jó, amit írsz. Csakhogy nem sokan tudnak önerőből egy 15 milliós ingatlannak a felét kifizetni, 7,5 milliót, hogy csak a fele legyen hitel. Környezetemben, akik most házat vettek, még inkább, gyereket írtak alá a CSOK-hoz, meglegyen a megfelelő önerő. Tesóm szomszédja 18 milliós ingatlnra aláírt 3 gyereket, hogy meglegyen a megfelelő összegű önerő. Ez 2,2 millió CSOK volt, plusz a saját 2 millió önerő. A többi mind hitel. Munkatársam a meglévő 2 gyerek mellé még kettőt aláírt, mert egyszerűen 10 év múlva talán meglett volna az önerő. Nem könnyű azoknak, akiknek nincs családi, szülői támogatás. Kérdezőék se keresnek olyan hű de jól, pedig nem rossz pénz a 320 ezer, de mégis kevés. Ebből félretenni nem könnyű, főleg, ha most esetleg albit fizetnek v. már van gyerek. Építkezni meg abszolút a felső rétegnek lehetséges!
2018. márc. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Épp ők lesznek így a legnagyob rizikó ebben a felfújt keresleti piacú ingatlan piacban egy esetleges csökkenés esetén.


"

Ha hitelből akarsz befektetési ingatlant vásárolni, 20% önerővel, érdemes végiggondolnod, hogy egy 20%-os esés esetén te a tőkéd 100%-át fogod elveszíteni. Ha el kell adnod az ingatlant, mert mondjuk a munkádat is elveszítetted, akkor sikerült lenullázni magad."

[link]


Akinek szinte annyira sincs pénze, hogy önerőt kitermeljen az csakúgy mint 2007-2008-ban elveszitheti akár a teljes csok, ltp, önerő összegét is az ügyleten. És hitel formajaban kamatokkal növelve fizethet ki 10-20 év alatt egy példánál maradva lejaratkor 12 milliót érő ingatlanra 15 millió plusz csok, ltp összegeket ( cca 16-17 milliót is akár) Nem beszélve az időszakos költségekről ( pl. felújítás).És kizárják sorda magukat a későbbi fizetőképes keresletből is, hiszen a csokkal pl. most ellövik egyben az összes előnyt és támogatást.


50%-os esésnek azért nincs akkora eshetősége de egy 20% már akár alkuban akár az á.f.a. visszaállításban (22%) és az új építés általi visszaesésben benne van a 10 év alatt ami után pedig minden hitel kamata is változik.


Zálogkötelezett egy másik ügyletben vagyok.Ha történik valami velem akkor az örökösökre nem hagyok olyan terhet hogy tűrjék a jelzálogot a fele tulajdonú ingatlanon de lesz a kezukbem plusz pár millió adott esetben hogy tisztázzák a hitelt a tartozás átvállalás fejében az 1/1-es tulajdonért akár.

2018. márc. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azért akik 150-200 ezret keresnek, azok igen nehezen tudnak 7 milliót összegyűjteni, kb. 50 éves korukra, ha nem költenek semmire. Ez itt a gond. Sok a probléma az országban. Az albérleti rendszer sem jó, még arra is kérjek engedélyt a főbérlőtől, hogy egy szöget beverjek a falba, milyen színűre festhetem a helyiségeket, stb, stb...? És akkor nem ingyenélőkről beszélünk, hanem rendes dolgozó emberekről. Mindenesetre a Kérdező nem reagál, nem írta le mennyi önerejük van és hol, milyen ingatlant szeretnének, van-e gyerek?
2018. márc. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!