Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milliós összeget le lehet...

Milliós összeget le lehet venni egy napon belül ATM-ből?

Figyelt kérdés

2-3 millio közti összeget szeretnék levenni ATM-bol mert így olcsóbb mint a bankban. Egy napon belül kellene.

Ha a bankkartyamon nincs beállítva limit akkor ez lehetséges?

Persze nem muszáj egyszerre, azt tudom, hogy egybe nem lehet 2-3 milliót. De mondjuk 10x 200 ezret vagy 5x 400 ezret? Akár több ATM-bol is, nem muszáj egynél. Csak a lényeg, hogy par órán belül kellene.


2018. márc. 22. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, a kereskedelmi bankok biztonsági okból a tranzakciók számát és összesített összegét is limitálni szokták - mármint a saját számládra vonatkozóan.

Szintén lehet limitálni az automaták használatát, hogy ne egy-két ember vegye fel belőle az összes kp-t.


Telefonos ügyfélszolgálattal beszélj, hogy mik a limitek, beleférsz-e (bár ha nincs pénz az automatánál, aminél próbálkozol, még mindig megdőlhet a terv).

2018. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet. Be kell állítani a limitet. Az lehet akadály ha nincs annyi az automatában.
2018. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! A készpénzfelvételi limitet kell nagyra állítanod, és akkor elvileg nincs akadálya. Minden ATM-nél van valami limit, amekkora összeget 1 tranzakcióval felvehetsz. Volt olyan ATM, ami nem engedett 100 ezernél magasabb összeget, de vettem már fel egyszer 800-ezret is. Több tranzakcióval persze lehet többet is. Viszont nem egy kellemes dolog nagy összeget ATM-ből felvenni. Főleg forgalmas helyen, amikor mögötted már sor áll. Jó minél gyorsabban túllenni rajta. Az Erste banknak tudom, hogy van pár olyan automatája ami azt hiszem 40 (vagy 50?) bankjegyet ki tud adni egyszerre.
2018. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kártyáknak meg van adva a maximálisan beállítható limite, ami fölé nem tudod beállítani. Én az Erste Banknál vagyok, dobornyomott kártyám van, ennek 500.000Ft/nap a max.

Szóval először nézd meg a bankod oldalán a kártyás hirdetményt, ott meglesz.

2018. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is menni fog, de nekem a kártyámon van olyan limit is, hogy egy nap 5x vehetek fel vele pénz, és 5x fizethetek. Ezt is nézd meg, ne csak a kp limitet.
2018. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az nem gond ha nincs annyi az ATM-ben mert úgysem egynél akarom felvenni, mar csak biztonsági okból sem. Az viszont mar gond lehet amit többen is írtak, hogy a tranzakciók számát vagy összesített összegét limitalhatjak. Tehat pl. max. 1 milliót lehet levenni egy nap, hiába nincs limit beállítva. A legjobb az lesz ha felhívom a bankom. Köszönöm a válaszokat.
2018. márc. 23. 01:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!