Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen devizában érdemes...

Milyen devizában érdemes jelenleg pénzt félretenni? Euró, svájci frank vagy dollárban? Hol érdemes tartani?

Figyelt kérdés
Spórolt pénz

2018. márc. 25. 12:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!!Sajnos nincs fél millám de hosszú távon az a cél :)
2018. márc. 25. 21:30
 12/17 A kérdező kommentje:
Vagyis szerintetek mennyi az a pénz összeg aminél erdemes diverzifikálva sporolni?
2018. márc. 25. 21:35
 13/17 anonim ***** válasza:

Spórolni, megtakarítani mindig érdemes.


Diverzifikálni inkább milliós tételnél van értelme, mert gondolj bele. Ha például 500 ezret négy helyre szétosztod akkor alig megy egy helyre valami.Ráadásul a diverzifikáció pluszköltség is lehet, mert ha számlán szeretnél tartani 4 különféle devizát, az 4 deviza számlát jelent, aminek költsége van. Ha meg nem számlán tartod, hanem valutában akkor átváltásnál vannak költségek. (Persze tudom más módon is meg lehet oldani a diverzifikációt, csak most a legegyszerűbbet néztem.)

2018. márc. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
De ha a fél milla is még csak ilyen távoli cél akkor nem is értem miért merült fel benned, hogy más devizában tartsd.
2018. márc. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Máshogy hogy lehet megoldani a diverzifikációt?

Negativ tapasztalataim miatt ragaszkodom a valutához.

2018. márc. 26. 18:16
 16/17 anonim ***** válasza:
CHF- ez a legstabilabb. Szerintem mindegy, hogy hol tartod, a kamatok most mindenhol nagyon alacsonyak. Svajcban 0,01%-Sparzins.
2018. márc. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Írtam privátot.
2018. márc. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!