Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha ellopják a bankkártyámat,...

Ha ellopják a bankkártyámat, kb mennyi időm van letiltani mielőtt baj lesz és hogyan tudnak visszaélni vele?

Figyelt kérdés

Tudom hogy 5000 ft-ig nem kell pin paypass-os fizetésnél, nem is tartom valószínűnek, hogy valaki bemegy a boltba és vásárolgat vele kaját, háztartási eszközt, írószert stb. :D


Viszont internetes vásárlásnál már veszélyesebb, lehet például olyat csinálni, hogy elutalja magának paypal számlára és akkor használja fel amikor akarja? Vagy ezzel lebuktatná magát az illető?


OTP-s vagyok, van olyan lehetőség, hogy van egy külön kártya, amin egyszerre mondjuk csak 50 ezer ft van, nem a teljes folyószámla keret, vagy ehhez külön számlát kellene nyitni?


2018. márc. 25. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb tiltasd le telfonon online stb . Arra semmi gari hogy5 ezrenként ne költene , az is ingyen van neki ...
2018. márc. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1: ha a bankkártya valaki kezébe kerül, akkor azonnal 4x 5.000 ft-ra tudja lekopasztani a számládat (ennyi a napi limit) a Paypass-es vásárlással. És nem kell kaját vennie - bármit vehet (akár műszaki cuccot is) 5.000 ft-ig.


Internetes vásárlásssal pedig gyakorlatilag 0-ára le tudja szedni, mert a netes vásárlásnál elég csak beírni a kártya számát, a lejárati dátumát és a CVC kódot.


Tehát ha elveszik, azonnal le kell tiltani az OTP telefonos ügyfélszolgálatán (azt hiszem 3-666-666)


Amire Te gondolsz, hogy külön kártya, az a webkártya (ez nem valóságos, hanem virtuális kártya) és úgy tudom, azt a OTP fiókban tudsz igényelni - és igen, ezen annyi pénzt tarthatsz, amennyit nem féltenél, ha eltűnne, illetve közvetlenül vásárlás előtt átutalhatsz rá.

2018. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%
Számlán belül van megtakaritási számla. Szinte minden bankban ingyenes, ingyen utalod rá a pénz, vagyis csak átvezeted. Én is ott tartom, ez a számlához kapcsolodik, ha ellopják a kártyát ehhez sehogyse tudnak hozzányulni. És jobban tudsz sporolni is.
2018. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!