Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik, hogy az OTP Bank a...

Létezik, hogy az OTP Bank a lakossági forint folyószámla számlakivonatán a tranzakciós költségeket nem tünteti fel?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a legfontosabb pénzmozgásokat ezen a kivonaton megtalálom (például készpénzfelvét ATM-ből, Készpénz felvét díja, vásárlás kártyával, átutalás stb.) Ugyanakkor egy bizonyos összeg (kb. 3-4000 Ft.) levonását nem látom a kivonaton.

#tranzakciós költség #ATM felvét díja
2018. ápr. 15. 23:10
1 2
 1/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nekem következő hónap elején szokta egy összegben levonni a tranzakciós díjakat "Időszakos költségek" címen.
2018. ápr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az éves kártyadíj volt?

Nincs netbankod? A netbankon - legalábbis nálam, OTP, azonnal, minden utalás után feltűnik az adott utalás tranzakciós díja:pl. 50 ezer ft utalásakor 150 ft a tranzakciós illeték, vagy mi a csuda.

2018. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, amit írsz. A kivonaton szerepel egy nyitó egyenleg, illetve egy záró egyenleg, a kettő között pedig a tranzakciók. Ha a nyitó egyenleghez hozzáadod a jóváírásokat, illetve levonod a terheléseket, akkor a záró egyenleget kell megkapnod. Eltérés nem lehet.


Ha netbankban a számlatörténetet nézed az OTP-nél, akkor minden egyes tranzakció után még azt is odaírják, mennyi az új egyenleg. Így még könnyebb követni a tranzakcióidat és az egyenlegedet.

2018. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy az éves kártyadíj volt, mert majdnem minden hónapban tapasztalom a "levonást". Netbank sem lehet, mert megtagadták az interneten való nézegetést. Sőt, közel 1 évig a nyomtatott verziókat sem kaptam meg, igen nehezen többszöri kérésre küldték el újra a nyomtatott számlákat. Lehet, hogy egy elavult szolgáltatási módnak vagyok az áldozata? De akkor, hogy tudok ebből kikerülni? A kártyám típusa Pay Pass-os Maestro.
2018. ápr. 16. 23:18
 5/14 anonim ***** válasza:

"Netbank sem lehet, mert megtagadták az interneten való nézegetést."


Húú, szerintem Te valamit vagy nagyon félreértesz: olyan nincs, hogy megtagadták a neten való nézegetést - ráadásul az ingyenes. Szintén OTP-s vagyok, annyiszor nézek rá a netbankra, ahányszor csak akarok.

Az viszont igaz, hogy ahhoz külön szerződést kell kötni, s ha 18 év alatti vagy, akkor csak szülő jelentlétében köthetsz szerződést. Na így tényleg megtagadhatják, mert egyedül nem köthetsz 18 alatt. Vidd el a szülődet oszt kössetek netbank szerződést és akkor állandóan nézegetheted :-)

2018. ápr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Valóban, a nyomtatott szálmakivonatot tavaly jan. 1-től csak külön kérésre küldik ki - de ez épp nem egy régimódi dolog, hiszen papírt spórolnak vele: a netes fiókodban a számlatörténetnél meg megtalálsz mindent visszamenőleg is.
2018. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Maga viccel velem? Egy 60-on túlinak miért kellene külön szerződést kötni? Ha jól emlékszem az volt a bajuk, mert nem volt mobil készülékem, csak vezetékes. Azóta lett, de még mindig hiányolnak valamit, de nem mondják azt el tisztességesen. Az az érzésem, hogy engem értenek félre az ügyintéző nők. Kicsit hasonlatos a helyzet azzal, amit mostanság átélek a Win-7-8-10 operációs rendszerekkel. VAX/VMS, Win-NT és XP világa után pokollá vált az életem. Mindent a fejtetőre állítottak, a menüt és a felhasználói felületet megváltoztatták, a megszokott ikonokat lecserélték stb. Pedig több mint 15 évig informatikát is tanítottam a megfelelő verziókat nyomon tudtam követni. stb.


Vissza térve a kiinduló problémámra A OTP automatánál kérek bizonylatot is és nyomon tudom követeni, hogy akkor történt valami. És egyre inkább az a sejtésem, hogy illegális dolog történt, mert ilyen nincs, hogy a számlámon nem találom a nyomát se a dolognak és ugyanakkor ténylegesen eltűnt 3.000 Ft., amikor nincs semmilyen hitelem se. És ez a számla akár digitális is lehetne, mert ott sem jelentkezne. Na és itt fejezzük is be, mert nincs érteleme további vitának. Köszönettel a fáradozásaikért.

2018. ápr. 17. 22:51
 8/14 anonim ***** válasza:

Nos, kérdező, felvetettél egy kérdést

(azért merlek ezek után is tegezni, mert :1- itt ez a megszokott 2.- magam is 60 körüli vagyok), szóval felvetettél egy kérdést és arra választ vársz, mi próbálnánk kitalálni, erre megsértődsz és lezárod a dolgot.

Így nem lehet problémát megoldani.

Annyit mindenesetre el tudok mondani, hogy több, mint 20 éve vagyok az OTP-nél, SOHA nem tűnt el pénzem. Az előfordult, hogy olyanra vontak le, ami nem tetszett, de el nem tűnt pénzem.

Mobiltelefon hiánya miatt valóban nem lehet netbank szerződést kötni - ugyanis a belépő kód a netbankba a mobilra jön.

Nem lehetséges, hogy valamilyen külföldről érkező jövedelem is van és a valuta átváltása lehet ennyi?

Vagy annak idején nyilatkoztál róla, hogy a havi, max 150 ezer ft készpénzt ingyenesen szeretnéd felvenni? Mert ha nincs nyilatkozat, akkor nem ingyenes a készpénz felvét.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2018. ápr. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nincs semmilyen külhoni kapcsolatom, se külföldről érkező jövedelmem, se valutám. Egy mondatodat viszont nem értek, mit jelent a következő mondat: "a belépő kód a netbankba a mobilra jön". Netán a netet fogó okostelefonra van szükség? Itt viszont van egy sejtésem, hogy ha kértem azt az nyomtatott számlát, ami már kétszer meg is jött, a netbank nemigen jöhet szóba. Le kell mondanom a nyomtatott formát és helyébe jöhet a netes változat az előzetes szerződéskötésekkel. És még egy, a szerény jövedelmemet nem egy összegben, hanem részletekben használom el. Ellenkezőleg nincs értelme a bankkártya használatának. Velem is előfordult, hogy olyanra vontak le, ami nem tetszett, de olyat, hogy bizonyos összegek után nem kapok magyarázatot/indoklást csak mostanában van. Fizetni kell a pénzem után, miközben egy fillér kamatot sem és bizonyos esetekben még indoklást sem kapok. (Lásd külföldi jövedelem)

Nekem úgy tűnik, hogy teljes vállszélességgel az OTP-t véded. Köszönöm a kitartást és a válaszodat.

2018. ápr. 18. 21:54
 10/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Netán a netet fogó okostelefonra van szükség?"


SMS-ben jön egy kód. De ez kikapcsolható. Mint a már mentett tranzakciókhoz sem küld SMS-t, ha kikapcsolod. Viszont ha új műveletet csinálna valaki, akkor már mindenképp kell.


"Fizetni kell a pénzem után, miközben egy fillér kamatot sem és bizonyos esetekben még indoklást sem kapok."


Ez sajnos igaz. De ha ésszel él az ember, akkor nagyobb biztonságban van a pénze. Az ésszel él jelen esetben úgy értendő, hogy nem hagyja magát átverni, hogy kiadja a jelszavát, vagy nem hagyja, hogy az eszközeiről megszerezzenek adatokat. Olyan nem szokott történni, hogy csak úgy feltörik a banki rendszert (filmeken....). Vagy ha mégis, akkor biztosítva vagy.

2018. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!