Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyibe kerülhet egy 68nm-es...

Mennyibe kerülhet egy 68nm-es panel teljes felújítása?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki nagyon jó áron tudunk most venni egy 4 szobás panel lakást a 4. kerületben, de teljesen felújítandó.


Minden nyílászáró, a radiátorok, beltéri ajtók, fürdőszoba, WC, konyha, minden burkolat, villanyszerelés, beépített szekrény kibontása, stb. Egyszóval szinte vázig le kell csupaszítani mindent, mindent ki kell cserélni (kád, WC, konyhabútor, főzőlap, sütő, stb).


Nyilván tudom, hogy függ az anyagminőségtől, de egy átlag négyzetméter árral számolva (járólap, csempe, laminált parketta) mennyiben állhat meg a dolog?


A laksást készpénzre vesszük, de a felújítás hitelből menne, ezért írtam ki ide a kérdést. Én alsó hangon egy 5-6 millióval számolok. Az reális lehet?



2018. máj. 15. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Az biztos elég, de én elsőre 3 misire tippelnék.
2018. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Az enyém 68 nm-es panellakás most újítottam fel, mindent kicseréltem a vázig csupaszítva 4 millió volt. (bútorokkal együtt) Még a villanyt újraköttettem a falban.

4 klímát is szereltettem fel, ez csak 1 millió forint volt a 4-ből.

1 évig tartott, de nekem szerencsém volt a szakemberekkel, hamar tudtak jönni és jól is dolgoztak.

Sajnos másoknak nincs ilyen szerencséje, a jó szakemberek évekre le vannak foglalva, a rosszak meg pocsék munkát végeznek.

2018. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem vagy rongyrázos, tapéta, festés, parketta megy egyedül, talán 4 is elég. Mert lehet lakótelepi konyhabútort venni 70-90ezerért, de lehet csináltatni 700 ezerért is.
2018. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Anyaghasználatra átlag árakkal számoltam (talán picit afelett), ami azt jelenti, hogy konyhabútorra olyan 2-300ezret szánok, laminált parkettából 2500/nm, járólapból 3500/nm, csempéből 3000 körülit.
2018. máj. 15. 12:57
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja igen, a villanyt az én is újra akarom köttetni teljesen és 3 szobában gipszkartonos, spot lámpás megoldásokat szeretnék.
2018. máj. 15. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

4 szobás panel? Az nem gyakori.


Amilyenek mostanában a lakás árak, ha a környék és a háztömb megfelel, akkor meg kell venni, ha áron alul tudod megvenni.


Valamennyire úgyis fel kellene újítani, úgyis be kellene bútorozni. Így persze ha teljes felújítás kell akkor több pénz kell rá, de valószínűleg megéri.


3-4 millió szerintem elég lesz. 4-nél többet kezdésnek ne vegyél fel!



A lakásra csapj le amilyen gyorsan tudsz, ha tényleg kell. A többit majd utána intézheted, mert más le fog rá csapni, ha te nem.

2018. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért budapesten nem mondanám, hogy nem gyakori a 4 szobás panel. Nem hallos + 3 szobás, 4 egész szobás természetesen. Rengeteg van, de a többség "igényesen felújított" ami magyarul az eladó szemszögéből "nekem tetszik". Valami ódivatú konyhabútorral, ízléstelen járólappal a nappaliban (amitől eleve a hideg kiráz), és emiatt ott van 30 millióért egyből, csak mert fel van újítva. Én meg úgyis kicserélek mindent, mert a letisztultabb dolgokat szeretem, akkor meg már inkább egy lepukkantat veszek, ha ígyis úgyis rá fogok költeni.
2018. máj. 15. 13:37
 8/9 anonim ***** válasza:

57 nm villany 0-ról 544.000 bruttó , festés faljavitas, glettelés, álmennyezet 2-szeri festés, mázolás 600 körül. Fűtés ( ha cirkó 1,2 körül ), új konvektorral falifutovel 500 körül, munkadijakkal együtt. A fürdőszoba sokmindentol függ. Burkolás , szaniter cserét magunk végezzük. Anyagköltség arra 250.000.


Bejarati szoba ajtok, latvanykandallo stb."apróságok" 300.000 Ft


Igy max 2 millióból is megoldható, de a határ a csillagos ég is lehet.Ablak nálunk egyenlőre marad mert társasház pályázatból tervezte a cseréket a közös ktgbe beépítve azt.

2018. máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Távfűtéses panelről van szó, szimpla radiátorcsere lesz majd, illetve a fürdőben törölközőszárítós fűtőtest átszerelése.
2018. máj. 15. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!