Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy a legolcsóbb készpénzt...

Hogy a legolcsóbb készpénzt felvenni a számlámról?

Figyelt kérdés

Úgy adódott, hogy egy tranzakcióhoz nagyobb összegű (3 millió) készpénzre lenne szükségem, mert az ügyfél régi vágású és jobban preferálja az ügyvéd előtt átadott készpénzt.

Mit tehetnék, hogy ne kelljen horrorisztikus összeget fizetnem ezért? A bankomnál 0,88% a díja ennek, ha bankfiókban teszem.

Lehet úgy emelni a limitet, hogy ATM-en keresztül vegyem le, vagy egyáltalán, olcsóbban jövök ki azzal? Milyen megoldások vannak erre?



2018. máj. 18. 01:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Van limit elvileg.

Tehát, ha leveszel 3 milliót, nem vonnak le 30 ezret.

2018. máj. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

van limit, hogy mennyi kp-t vehetsz fel egy nap. én kifizettetném az ügyféllel a kp felvétel összegét, mert nem kevés pénz lesz az. mivelhogy az utalás ingyenes lenne... vagy legalábbis jelentősen kevesebb, ha van is díja.


menj be a bankba, és kérdezd meg, hogy mi lenne a legolcsóbb megoldás. mellesleg egyszerre szerintem nem is tudsz levenni 3 millát, és szólni is kell hogy ennyi pénzt vennél fel, nem valószínű hogy van bent ennyi kp náluk.

2018. máj. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
2-esnek: az utalás sem ingyenes, a bank keményen felszámolja a 0,03% tranzakciós díjat: nekem a NAV-hoz való 50 ezer ft adó elutalása minden hónapban 150 ft-ba kerül :-( ("hogyan húzzunk le 100 bőrt a kisemberről?" című fejezet, ugyanis annak idején esküdöztek a bankok, hogy nem hárítják át a lakosságra)
2018. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg .elmondanád hogy melyik bank melyik számlacsomag, melyik kártya típus?
2018. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Kérdezőnek:

Nem tudod úgy felemelni a limitet, mert tudomásom szerint az automaták nagy átlagban max 500 ezer ft-ig adnak ki.

Tehát legalább 6-7 automatához kellene menned.

Nem tudom, melyik a számlavezető bankod, de az OTP-nél a honlapon van (munkaidőben) élő chat szolgáltatás - ott meg tudod kérdezni, hogy tudnád a legolcsóbban felvenni.

De ha egyszerre szeretnéd felvenni, akkor marad a bankfiók és igen, előtte be kell jelenteni, 1 vagy 2 nappal, nem tudom pontosan, de ezt is meg tudod kérdezni a chaten (ha van a bankodnál).

2018. máj. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Az én számlacsomagomban korlátlan számban és mennyiségben lehet felvenni készpénzt saját ATM-ből. Ilyen számla már nem nyitható, de lehet, hogy van hasonló.


Nyiss olyan számlát, utald oda az összeget és vedd fel ATM-ből.

Igaz, a napi ATM limitet max. 1 M ft-ra lehet emelni, így is három nap lenne ekkora összeget felvenni, de legalább teljesen ingyen.


Ennél olcsóbb megoldást nem tudok. Persze ehhez az is kell, hogy ne kelljen három napon belül átadnod a pénzt.

Mivel ha nem ma szerződtök, már csak kedden fogtok legkorábban, ezért ez meg is oldható.

2018. máj. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

#3

2-es vagyok. páromnak az Ersténél olyan csomagja van, ahol ingyenes az utalás. nekem az OTP-nél van díja.

minden a banktól és a számlacsomagtól függ.

2018. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Erste automatája az ingyenes 150 000-ra semmit, az a feletti részre 1,24%-ot von az én csomagomban, amivel még nem vagy előbbre, főként ha nem is náluk vagy.


1m Ft-ra a bankfiókban 14 500-at mondott nekem a hölgy, így 2 nap alatt vettem inkább fel ATM-ből, hiába magasabb a limitem nem volt ennyi csak a 4-ben.


Legolcsóbbra, akkor jössz ki, ha megszünteted a számlád, megkapod a teljes összeget kézbe, majd csinálsz egy másik számlát!

2018. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az utalás nem alternatíva, lakásvásárlásról van szó és az eladó ragaszkodik a készpénzezéshez ügyvéd előtt. Igen, tudom, hogy lehet utalni, meg úgy megírni szerződést, hogy X munkanapon belül utaljam, de neki az nem oké. Kicsit régi vágású, ez van sajnos.


Szüntettem meg számlát nem is olyan régen, ott két lehetőség van. Vagy nem szüntetik meg amíg le nem veszel róla minden pénzt, vagy ők adják ki, de annak pontosan ugyanannyi költsége van, mint bármikor máskor.


Egyébként K&H-nál vagyok, a legkisebb lakossági számlacsomagban (minimum plusz vagy valami ilyesmi), visa electron kártyával.

2018. máj. 18. 12:25
 10/11 anonim ***** válasza:
24%

Úristen, milyen lakás kerül 3 millióba?

Vagy bevállalod a 30 000 "jutalékot", vagy keresel egy másik házat.

2018. máj. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!