Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ennyi önerővel kaphatunk hitelt?

Ennyi önerővel kaphatunk hitelt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Budapesten 5 millió önerővel kaphatunk lakáshitelt egy 22 milliós panel lakásra? Az össz bevételünk jó, 500ezer feletti. Más hitelünk nincs.



2018. máj. 21. 18:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"Ahelyett inkább nyitunk még egy fundit"


Igyis-ugyis erdemes annyi fundit nyitnotok, ahanyat tudtok, az a havi 20 ezer semmiseg.


En nem azt mondtam, hogy ne vegyel hitel, mert mi lesz ha, csak probaltam felhivni a figyelmed, hogy lehet sokkal nagyobb a tortleszto. A szamok alapjan, amit ide irtal, gyanus volt, hogy tul nagy kockazatot vallaltok, de ezt csak tippelhettem, nem ismerem a pontos korulmenyeket. Ha szerinted realis a vegtorlesztes 5 ev alatt, akkor viszont hajra!

2018. máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:

Nem a kérdező vagyok, de hasonló a cipő ezért ez érdekelne:


"Ne a jelenlegi helyzet alapjan szamolj, ha a fix 5 ev mulva pl. 15%-ra emelkedik a kamat, az ingatlan piaci erteke meg zuhan 40%-ot, akkor mi lesz?"


Erről mit kell tudni? Az ingatlan értékénwk csökkenése és annak a kamathoz való viszonya?

2018. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
56%
Nem fog 40%-ot csökkenni se az ingatl
2018. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
56%
Nem fog 40%-ot csökkenni se az ingatlan ára, se az albérlet díja. A kamat mondjuk emelkedhet, de ha 5 évre fixalva van és 5 év alatt előtörlesztéssel a nagyját letudjátok akkor egy komolyabb kamat emelés se okozhat utána gondot.
2018. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, igen. A jtm rendelet szerint belefértek, a 20% önerő is megvan.


De nehogy 30 évre vegyétek fel! Az az igazi öngyilkosság, számold ki, mi lesz a vége, és az még csak a jelen kamatkörnyezet! Vagy: felveszed 30 évre, 5 évre fixáltan. Mellé kötsz 2, de inkább 4 (szülő nevére is mehet), szigorúan 4 éves ltp-t, maximum összeggel. ! év múlva beforgatod az egészet a tőkébe.

Ekkor már kevesebb, mint felére esik vissza, csak ettől a tőketartozásod. Ekkor, amikor lejár az öt éves kamatperiódus, átütemezed a maradék kb. kilenc milliót 4-5 évre, fix kamattal.

És 9 év alatt kifizetted, úgy, hogy több, mint 60%-a az összegnek kamatmentes ;)

2018. máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

és NE köss hitelfedezeti biztosítást! Egy csomó esetben semmit nem ér.

Inkább legyen 6 hónap teljes megélhetésre elegendő vésztartalékod, azzal többre mész.

2018. máj. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Egyébként meg keresd meg Solymosi Gábort.
2018. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
79%
Miért ne kösse 30 évre? Úgy kevesebb a törlesztő, több pénze marad lakástakarékot fizetni. És jelenleg több a nyereség a lakástakarékon, mint a hitel kamat költsége.
2018. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"Nem fog 40%-ot csökkenni se az ingatlan ára, se az albérlet díja."


Uhh, hat ez kinos, mar megint ram esett a szerep, hogy valakit visszarangassak a valosagba. Ez fajni fog, de: te nem vagy egy jos! Nem tudsz ilyen dolgokat nagy valoszinuseggel megallapitani, mint amit ideztem.


Mas: az sem tunt fel neked, hogy ugy fogalmaztam: mi lesz ha! Nem azt mondom, hogy soha ne merjen kockaztatni az ember, csak azert probalja minimalizalni a kockazatot es esszerusiteni a kiadasait. Ha 500k feletti a beveteluk, 2 ev alatt ossze kene tudjanak sporolni legalabb meg 4 millat, akkor mar mas lenne a leanyzo fekvese, ha megceloznak egy 18 millios ingatlant.

2018. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Az nem a valóság, hogy 40%-ot esik az albi ár. Ezzel teljesen felesleges kalkulálni. Ennyi erővel az is megeshet, hogy nyer a lottón vagy bármi. Ésszerű kockázat szerintem a kamat emelkedés, ezért célszerű annyi időre fixalni amennyi idő alatt ki tudod fizetni legalább nagy részét.
2018. máj. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!