A lakáskasza megéri?

Figyelt kérdés

Hello hello, 23 éves vagyok, sima érettségizett diák és még a szüleimmel élek. Havi netto 130-140e-ft jön be nekem amiből 30-at haza adok, 20e-rel garázdálkodom úgy mond és a maradékot a bankban tartom. Mivel most csináltam jogsit meg vettem kocsit csak 300e van a bankban... na mind1 ez lényegtelen. A lényeg az, hogy olyan havi 75-80e-t tudok félre tenni havonta és szeretnék végre egy saját lakást/házat. Szerintetek megéri lakáskasszába tenni a pénzem? Mi az a 30%-os állami támogatás mert pontosan nem értem...Szeretnék 30-32 éves koromban saját házat vagy lakást de nem tudom hol kezdjem :S Szülőkre, rokonokra nem számíthatok abban, hogy segítsenek szóval jó lenne néhány jó tanács, vélemény.

Albérletbe nem szeretnék költözni csak azért, hogy másoknak a zsebébe dolgozzam....



2018. jún. 3. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Mi az a 30%-os állami támogatás mert pontosan nem értem"

A befizetésed után 30 %-ot jóváír az állam a lakáskassza egyenlegén. Vagyis ha egy évben beifzetsz a lakáskasszába mondjuk 240 ezer forintot, akkor az állam jóváír a számlán további 72 ezer forintot, amit a lakáskassza lejáratakor elkölthetsz. Három limitációval kell számolnod: maximum 72 ezer forintot ad az állam egy lakáskasszára egy évben, úgyhogy havi 20 ezer forintnál többet nem érdemes lakáskasszába tenni, mert azzal már kimaxolod az állami támogatást. A másik, hogy az állami támogatást csak akkor használhatod fel, ha a lakáskasszában összegyűlt pénzt lakáscélra költöd: vásárlás, építés, felújítás, beépített bútorok. Harmdszor: legalább 4 évig kell fizetni a lakáskasszát és maximum 10 évig lehet. Kis matekkal kijön, hogy 4 év alatt kb 1,3 millió jön össze egy lakáskasszában, ami nem sok, úgyhogy szimpatikus lehet a 10 éves futamidő, de ott meg érdemes figyelembe venni, hogy az állami támogatás mértéke nem nő a lakászkasszában bent lévő pénzzel, hanem az mindig a befizetésed 30%-,a max évi 72 ezer forint. Így egy 6 éves lakáskassza az állami támogatást is figyelembe véve is roszabb hozammal rendelkezik, mint például egy állampapír.

2018. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló kihagyott egy igen lényeges dolgot. Te legalább 3 lakáskassza megtakarítást is elindíthatsz, vagy akár többet is, ha nem csak magadra, hanem a szüleidre is és még ha van egyéb közel hozzátartozód, akkor rá is indíthatsz megtakarítást, így a 30% állami támogatás megsokszorozható és mindegyik szerződést felhasználhatod saját lakáscélra.

Neked nagyon is megérné a párhuzamosan indított 3-4 db szerződés, mert így évente járna a 3, vagy 4x72.000 támogatás, ami már jelentős.

2018. jún. 4. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindezt kiegészítve, akkor éri meg, ha lehetőleg használt lakásvásárlásra költöd el lejáratkor, mert ha olyan beruházást hajtasz végre, amit számlával kell igazolni, lásd első válaszoló felújítás, gépesítés, stb. akkor áfába többet fizetsz vissza az államnak, mint amit kaptál éves 72.000 Ft-kat pláne többszörös likviditás csökkentés mellett. Az esetben valóban jobb az állampapír.
2018. jún. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy idetrollkodok, de ez komolyan megéri? Azért az évi 72 ezerért? Persze, az is pénz, de 4 év után 1 millió körüli összeget fizettél be, és alig pár millió kedvezményes hitelt vehetsz fel. Én is sokáig gondolkoztam lakáskasszán, de mire megyek azzal, hogy 4 év alatt kapok 4x72 ezret pluszban? Mikor több tízmillió forint egy lakás. Vagy ez azoknak éri meg inkább, akik vidéken 5-6 milliót szánnak lakásra? Mert persze, az a negyedmillió is jól jön pluszban, viszont meg van kötve a kezem, hogy csak lakásvásárlásra használhatom fel. vagy rosszul értelmezek valamit?
2018. jún. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4-nek, én speciel úgy gondoltam, hogy 4x 20-et fizetek be havonta mert van havi 80e-m ami fölösleges, vagyis inkább házra szánnám. Ebben az esetben az évi 72e-t szorozd meg 4-el majd 6-al mert 6 évre tervezem. Akkor 31 leszek.Na ebben az esetben 6x72.000x4= 1.728.000 ami majdnem két milla. Valamint sok ilyen lakáskasszás űgy végén felajánlanak egy kedvezményes, olcsó, kevés kamatos lakáshitelt. Na már most. Ha alapból havi 80-et rakok el akkor az 6 év alatt 5.760.000 forint. Ehhez hozzájön a 1.750 milla ami rögtön durván 7,5 millió amihez mondjuk felveszek egy 5 vagy 7 millás lakáshitelt amiből azért már lehet venni egy aránylag normális vidéki házat. Én speciel Budapesttől 30km-re lakom szüleimmel és van itt mát elég jól kinéző ház 10-13 milláért. Elvileg ez a cél, és ebben az esetben az az ősszeg amit alapból albérletre fordítanák az mehetne simán törlesztésre és akkor legalább előbb utóbb enyém lesz a ház.
2018. jún. 4. 10:28
 6/11 Estádio de Felchút ***** válasza:

Arra azért számíts, hogy:

- Budapesten ez sovány, bár ki tudja, mi lesz 6 év múlva

- tök jó, hogy lesz lakáskasszád, az új szabályozás szerint 2 hónapos kiutalással, csak az eladó kérni fog 10-15% foglalót KÉSZPÉNZBEN, és le fogja sz*rni a lakáskasszádat - tehát a lakáskassza MELLÉ gyűjts még legalább 3 milka kápét (foglaló, ügyvéd), úgy teljesen jó leszel.

130-140 ezres fizetésre meg hülyeség kocsit tartani. Ez lófa..fütty pénz, koma. Majd ha keresel legalább 2x ennyit és lesz lakásod, utána vehetsz kocsit.

2018. jún. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Úgy rémlik, ilyen 1-2 millió körüli kedvezményes hitelt lehet felvenni, szóval nem az van, hogy fizeted a 20 ezreket és aztán felveszel 20 millió alacsony kamatú hitelt. Mondjuk ha 4 lakáskasszád van, akkor abból már kijöhet a 6-8 millió hitel, de akkor még mindig önerővel együtt kb 15 milliónál tartasz. Ismerős nemrég panelt szeretett volna venni, 35nm körülieket 16-18 milliókért talált, és egymásra licitáltak a vevők.

Szóval - szvsz - szuper, hogy van 15 milliód, de azt csak lakásra költheted, ennyiért viszont nem kapsz. Persze addigra ki tudja, milyen áron lesznek a lakások.

2018. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ti mind budapesti lakásokban gondolkodtok míg én egy sima Székesfehérvári vagy egy kisvárosi lakásban gondolkodom.
2018. jún. 5. 12:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Megéri, de csak EGYETLEN ESETBEN: 4 évre kötve. Minden egyéb futamidőnél csökken, majd eltűnik a jó hozam, azaz nem jársz jól.


Olvasd el , amit a kiszamolo.hu-n találsz a témáról! A kommenteket is.

2018. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
Vidéki lakásra már jó lehet, de készpénzre akkor is szükséged lesz foglalózni.
2018. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!