Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek melyik bank a...

Szerintetek melyik bank a legkedvezőbb, legkorrektebb üzletpolitikával rendelkező bank ma Magyarországon, amelyik lakossági számlákat is kezel és netbankja is van?

Figyelt kérdés

Szeretnék bankot váltani, mert a mai nappal olyan felháborító átveréssel és ennek kapcsán olyan gyalázatos üzleti magatartással találkoztam a bankomnál, hogy gondolkozom rajta, hogy feljelentem őket a bankfelügyeleti szerveknél.

Ráadásul erre csak a 32 éves pénzügyes múltam és a könyvelői képesítésem miatt jöttem rá, ki tudja, hogy hány ezer emberrel tehetik meg büntetlenül?

Mondjuk a panaszomat elismerték, felvették, de csak 30 nap múltán kapok valamilyen jogorvoslást, addig meg lesz, ami lesz!


2018. jún. 7. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A kisebb bankok korrektek, Gránit, MagNet, de megvan a hátrányuk is.

Én az Ersténél vagyok, róluk is sok rosszat hallottam, de nekem pozitívak a tapasztalataim. Egyszer terheltek meg tévesen párszáz forinttal, írtam nekik panaszlevelet, két nap múlva jóváírták, hamradik napon jött a hivatalos bocsánatkérő levél.

Az ügyfélszolgálaton is normális emberekkel találkoztam, maximális segítőkészséggel.


Korábban az OTP-nél voltam, igazából a korrektséggel nem volt baj, a segítőkészséggel sem, soha nem éreztem, hogy "átvernénk", csak épp drága volt náluk a bankolás, ezért váltottam.


Azért mások okulására esetleg leírhatnád, hogy melyik bank csapoptt be és pontosan hogyan...

2018. jún. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Www.bankracio.hu vagy www.bankmonitor.hu kalkulátorokkal nézd meg hogy neked a saját pénzügyi adataid szokásaid alapján melyik lenne a legolcsóbb.



Az első pár ajánlat valószínűleg reklám lesz amiket kidob utána van a lista.



A legjobb találatokat utána a bank honlapján a teljes hirdetményben érdemes ellenőrizni mert az a hivatalos.


Csak pusztán kíváncsiságból majd írd meg hogy végül melyiket választottad.

2018. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtök nagyon hasznos válaszát, sokat segítettetek!

Nos, kedves 1-es, a történet, tényleg okulásképpen és a poén, pont az Erste bankról van szó!:)


Szóval, 7 éve vagyok az Erste netbankos ügyfele és mivel 8 éve lakásvásárlási hitelt vettem fel tőlük, ezért

ide érkezik a bérem és innen bonyolítom az utalásokat. Kaptam akkor tőlük egy Super Shop-os hitelkártyát is, 100ezerFt-os kerettel.

Ezt a kártyát nem használtam, egy esetet leszámítva, 1 hónapja, amikor a főkártyám lejárt, de még nem érkezett meg az új és készpénzre volt szükségem.

Akkor felvettem róla 30ezer Ft-ot, ami a bankköltség és kamatok miatt közel 35ezerFt-al terhelte meg a hitelkártyát, azaz maradt rajta 65ezerFt.

Tegnapelőtt aztán egy utalás miatt kerestem az ügyfélszolgálatot és egyidejűleg megkérdeztem, hogy van e nekik másik hitelkártya konstrukciójuk, mert ezt eléggé drágának találom. Nincs, mondta a nő, de tud számomra egy nagyon jó megoldást!

Megjegyzem, már itt is becsaptak, mert jelenleg NÉGY hitelkártyájuk van ebből a Super Shop-os a legmagasabb költségű!

- Erste Max hitelkártya

- Erste Platinum hitelkártya (külföldön is használható)

- Erste WizzAir utazási kártya

- és a Super Shop-os

De valójában nem is ez a lényeg, hanem az ajánlat, ami az ügyfélszolgálatostól érkezett!

Mivel a Super Shop-os kártya nagyon költséges, vegyek fel egy 50ezres gyorskölcsönt, ami "rendkívül kedvező kamatozású", abból töltsem fel a kártyámat 100ezerre és 15ezer marad még szabad felhasználásra.

Mondtam, hogy nem akarok felvenni hitelt, mert a következő fizetésnél kifizetem a 35ezret, de minimum a felét, a következő hónapban meg a másik felét.

Lényeg a lényeg, hogy erőszakos volt, lyukat beszélt a hasamba, hogy ez nekem két hónap alatt 10ezer veszteség lenne, az 50ezernek, amit 2 év alatt(!!!) kellene visszafizetnem, lenne ennyi nagyjából a költsége és ha áldásom adom az ajánlatra, akkor máris utalják az 50ezret.

Rábólintottam, nagyrészt, hogy szabaduljak, amellett úgy gondoltam, hogy azt a havi kétezervalamennyit amit leemelnek észre sem fogom venni.

És innen jön a horror:

Erre mit tesz Isten, rá egy órára levesznek a hitelkártyámon levő 65ezer Ft-ból 50ezret, felteszik a főszámlámra és kész!

Gyakorlatilag nem adtak nekem egy fillért sem, csak a tartozásom már nem 35ezer, hanem 85ezer, ebből 50ezer "kedvező kamatozású" a hitelkártyán változatlanul fennálló 35ezer pedig a megszokott magas kamattal ketyeg tovább.

Hol itt a gyorskölcsön?

Nem kaptam semmit!!!!

Az én hitelszámlámon levő pénzemet használták, a saját céljaikra!

Megkamatoztatják az 50ezret, ami eddig felhasználatlanul, azaz kamatmentesen volt a hitelszámlámon!

Egyelőre nőtt az adósságom, az 50 ezer Ft-al, annak kamatával és banki költségével, (mint utóbb kiderült úgy cca. 25-28 ezer Ft-al) de én semmivel nem lettem előrébb!

Visszatettem az 50ezret a hitelszámlára, most ugyanúgy állok mint előtte, 65ezer van a számlán, 35ezer a tartozásom, pénzt nem kaptam, de tartozom kb 78ezerrel pluszban.

Megint felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol bár igazat adtak, de nem tudnak mit tenni, ennek a konstrukciónak az a lényege, hogy amit én 2 év alatt befizetek, azt a hitelkártyámra teszik, így majd 2 év alatt elfogy az a 35ezer, ami hiányzik róla, ... igaz, közben az a 35ezer havonta 5-4-3ezret kamatozik a csökkenő összeg függvényében, de erről nem szólt a fáma és kamatozik a "felvett" 50ezer is.

Hát ez a történet, felvetettem a panaszomat, kértem megtévesztés címén a szerződés felbontását, ragaszkodtam a telefonbeszélgetés lehallgatásához , a soron kívüli ügyintézéshez, ennek a "hitelkonstrukciónak" a visszahívásához, mielőtt még további emberek ezreit csapják be komoly pénzekkel!

Utóiratban még annyit, hogy tegnap még pluszban levettek 3720 Ft-ot a számlámról, valami hitelbiztosítási díj címén.

Szóval nem mondhatnám, hogy életem üzletét kötöttem, most várom a válaszukat és bízom a jó szerencsében!

Sajnos szerződést nem tudok velük bontani, mert a hitelszerződésem szerint, ha nem ők kezelik a béremet, akkor a hitelt egy összegben vissza kell fizetnem.

Minden esetre, ha nem jutok velük zöldágra, nem hagyom annyiban, panaszt teszek a bankfelügyeletnél, pénzügyi fogyasztóvédelemnél és az Atyaúristennél is, mert megengedhetetlen és gyalázatos üzleti magatartás!

Remélem nem hagytam ki semmit és érthető amit írtam, ha nem, akkor kérdezzetek, szívesen válaszolok!

2018. jún. 9. 17:02
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát ez elég durva...

Mondjuk ezt a "rábeszéltek" dolgot sosem értettem, ha én valamit nem akarok, akkor nincs az az ügyintéző, aki rádumálna. Először szépen, aztán ha kell, bunkón visszautósítom az ajánlatot.

Nem tudok erre mit mondani, szerencsére nekem soha nem volt náluk hitelem vagy hitelkártyám, így ezt a részét nem ismerem.

De megérne egy műsort valamelyik fogyasztóvédelmi műsorban is, az biztos...

2018. jún. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen bankot ott kell hagyni és kész!


Abból értenek az biztos. Másból nem nagyon.


Hogy a hitel odaköt sem gond, válts ki másik bank hitelével.


Nem tudom mikor vetted fel de ma olyan olcsók a hitelkamatok amilyenek több mint húsz éve nem voltak.

Már csak ezért is megéri.


Ingatlan vagy milyen hitel?

2018. jún. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocsi ingatlanhitel, latom. Akkor főleg megéri váltani.

8 éve brutális kamatok voltak a maiakhoz képest.


Hitelkártyát pedig valahogy mielőbb fizesd vissza! Nagyon magas a kamara. Bárkitől kölcsönkérni vagy bármi.

Ez nem olyan nagy pénz. Vagy a nadrágszíjat meghúzni.

2018. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A hitelkártya adósságot most 15-én egy összegben visszafizetem, mert akkor van fizetés.

A hitelkártyát valamiért "bónuszként" adták ehhez a hitelkonstrukcióhoz, de én 7 évig hozzá sem nyúltam, csak fizettem az éves kártyadíjat "soha nem lehet tudni" alapon.

Ez volt az első és az utolsó eset, hogy hozzányúltam, de ezt is meg fogom szüntetni, mihelyt ki lesz egyenlítve, azaz 16-án.

Rábeszélt és én hagytam?

Simán félrevezetett!

Azt mondta, hogy a kártyán levő 35ezer tartozás 2 havi költsége nagyjából 10ezer, ellenben ennek az 50ezres "gyorskölcsönnek" a 2 éves futamidő alatt ennyi a költsége és csak havi kétezer+ összeget kell fizetni. Még azt is megkérdeztem, hogyha én csak egy évre, vagy félre szeretném, akkor mi van?

Azt mondta, hogy most csak és kizárólag 2 évre szerződhetünk, de akár másnap beszólhatok és akkor módosítják az általam igényelt távra és akkor természetesen a kamat is kevesebb lesz.

Szerencsére mindenről van hangfelvétel, a panaszbejelentésemről is, amit utána írásban is megerősítettem, így most várok.

Bármilyen eredmény fog születni bankot váltok úgy, hogy a hitelt kifizetem újabb kölcsönből és elfelejtem őket örökre!

Ha érdekel benneteket a további, majd megírom, hogy mire jutottunk!

2018. jún. 11. 17:49
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne várj 15-ig nem kötelező.


Ha bemész és mondod hogy meg akarod szüntetni, ott helyben utalassal vagy készpénzben tudod rendezni. Semmi nem köt a fordulónaphoz.


A kártya legyen nálad hogy le tudd adni.


Hidd el, ezt holnap is el tudod intézni kb fél óra max.


Amúgy melyik erste fiók ez az inkompetens csak hogy tudjuk?

2018. jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Muszáj megvárnom a 15-ét, mert akkor lesz fizetés és akkor tudom rendezni a hitelkártya adósságot. Kölcsönkérni nem szeretnék senkitől, mert akkor mindenkinek el kell mesélnem a történetet és még a felidézése is idegesít, meg olyannak aki nincs benne a dolgokban, bonyolult is.

Fiókot nem nem tudok nektek mondani, mert netbankom van és a telefonos ügyfélszolgálattal beszéltem, eredetileg egy utalás miatt, amit 3 nap csúszással teljesítettek, csak rátért a nő erre a témára.

2018. jún. 11. 20:27
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi válaszok helyesek.


Szombat 16-a, akkor nem tudod megszüntetni.

De pénteken ahogy meg van a fizetésed és rendezted a tartozást azonnal tudod.

Inkább a fiókban fizesd ki a tartozást, amikor kéred a szerződés megszüntetését, mert ott akkor azonnal a teljes tartozást közlik és nem lesz sem túlfizetés sem hiány, kereken fogod tudni.


Hidd el, csináltam már ilyet.


A péntek azért jobb mint a hétfő, mert napi kamatszámítás van.


5 munkanapon belül a KHR-ből is törlik a hitelkártya tartozást.

Ez a hitelkiváltásnál is javítja a hitelképességed. Bár ha már meg van a kifizetésről és a felmondásról az igazolásod, azt is elfogadja az új bank. Bár biztos nem 1-2 nap múlva mész az új bankhoz.

2018. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!