Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingyenes készpénzfelvétel,...

Ingyenes készpénzfelvétel, így van értelme?

Figyelt kérdés

Van ez a havi 150 000 ft ingyen felvehető kp-ban. Nekem egyelőre nincs, van értelme megcsináltatni?


Jelenleg Ersténél vagyok, havi 2 kp felvétel igyenes. 50 000 ftot szoktam felvenni, ezért levonnak majd 700 ft ,,kártya tranzakciós díjat,,. Mivel mostanában több kpra lesz szükségem, ezért havi 150 000 minimum fel fogok venni több hónapon át.


Ha beaktiváltatom ezt az ingyenes kp felvételt havi 150 000 ig, akkor ezt a + kártya tranzakcios dijat sem vonják?



2018. jún. 18. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy a te szavaiddal "kártya tranzakcios dij" az valójában a készpénzfelvétel díját jelenti. Ha igen, akkor ezt a díjat nem kell fizetned majd. Azonban ha az elszámolásodon a "kártya tranzakcios dij"-on kívül még a készpénzfelvételi (vagy hasonló nevű) is szerepel, akkor csak azt engedik el, a "kártya tranzakcios dij"-at nem.

De mint mondtam, szerintem nálad a kettő ugyanaz.

2018. jún. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Havi, legfeljebb 2 alkalommal történő, legfeljebb 150-ezer Ft készpénz felvétele teljesen ingyenes.

Ha van bankkártya, akkor csak automatából történő felvétel esetén ingyenes.


Az ingyenesség egy személyt csak egyszeresen illet meg, azaz egy számlánál. Mivel nem tudhatják, hogy kinek hány banknál hány számlája van, ezért csak akkor és annál a számlánál érvényes az ingyenes készpénzfelvétel, amelyikre vonatkozóan megfelelő nyilatkozat van.

Ilyen nyilatkozat hiányában, automatikusan nincs ingyenesség akkor sem, ha valakinek csak egyetlen számlája van. Ezzel viszont valóban ingyenes, az adott összegig és felvételi darabszámig.


Tehát érdemes, eddig is az lett volna.

2018. jún. 18. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van értelme, eddig is lett volna, mert megspóroltad volna a 700 ft-jaidat.

Nincs olyan, hogy kártya tranzakciós díj - a kártyás vásárlások is ingyenesek. Készpénzfelvételi díj van, automatánál kevesebb, bankfiókban több.


Semmibe nem kerül megcsináltatni, csak bemész a bankba és teszel egy nyilatkozatot - innentől ingyen vehetsz fel max 2 alkalommal max. 150 ezer ft-ot, pl. egyszer 90 ezret, utána meg 60-at. Ha 3x-ra veszed fel, akkor már nem ingyenes.

2018. jún. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ingyenes melyik fele nem érthető számodra, őszintén?

Ok, hogy 150k értékben nem veszel fel pénzt, na és? Akkor a kevesebb után sem kell díjat fizetni, ez miért ne érné meg? Jóisten gyere le.

2018. jún. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha most is ingyenes lenne, akkor nem vonnának le 700 ft-ot, sőt semennyit sem.

Tehát most nagyon nem ingyenes.


Adj le nyilatkozatot most 20-áig és jövő hónaptól már tényleg ingyenes lesz.

2018. jún. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi.


4es, lrtem, h ingyenes, de a számlacsomagomban is havi 2 kp felvétel erstés automatából ingyenes, mégis vonják az illetékeket, ezért is kérdeztem.


Csak h érthetö legyen, felvidéki magyar vagyok, hiába élek és dolgozok évek óta magyarországon, az alblrletbe nem tudtam állandó lakóhelyet létesiteni, csak tartozkodásit, de azt nem adnak, csak ha van állando. Igy elsö két évben még lakcimkártyám sem volt. Ezért nem tudtam anno nyilatkozatot tenni, mert csak magyarországi állando lakhellyel rendelkezö személynek jár


Most már 2-3 éve van állando, és lakcimkártyám is, csak ezzel nem foglalkoztam, ki is ment a fejemböl, és szerencsére keresek olyan jól, h nem vág földhöz a 700 ft, bár sok kicsi sokra megy, és feleslegesen sem szóom a pénzt, bár ez már más téma.

Mint irtam, most lesz szükségem pár honapig sok kpra, ekkor jutott eszembe, h van erre lehetöség.


Ma nagynehezen sikerült eljönnöm hamarabb munkából, és már voltam is bankban, átirták a lakcimem, mert itt még a külföldi volt, ezért nem tudtam neten megtenni a nyilatkozatot.

2018. jún. 18. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!