Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás szeretnek venni, de...

Lakás szeretnek venni, de hitelt kell felvennem, mi a menete vagy mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

lakás szeretnék venni, de sajnos hitelt kell felvennem hozzá. Még bankban érdeklődni nem voltam, jelenleg csak tájékozódom a menetéről.

Azt már tudom hogy a lakás árának a 80% lehet hitel, gondolom a többi önerőnek kell lennie. Csak ez nem tudom hogy működik.... Nézem a lakásokat megtetszik egy és akkor megbeszélem az eladóval, hogy megszeretném venni de ahhoz hitelt kell igénylenem. De közben ha valaki jön és kitudja fizetni, akkor mi a helyzet. Vagy az önerőm a foglaló így biztosítva vagyok. De ha közben mégsem adják meg a hitelt, akkor bukom az önerőm...

Vagy ez, hogy működik? Bocsi a hülye kérdésekért, csak nem vagyok tisztába ezekkel, és gondolom sokan már voltak hasonló szituációban és van tapasztalatuk.


Köszi



2018. jún. 20. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem foglalónak adnám, hanem előlegnek, így azt visszakapod.

Csak fix kamatozásút vegyél fel.

Ha vársz fél évet, talán még olcsóbban jutsz lakáshoz, és kedvezőbben hitelhez.

2018. jún. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1.lépés: tájékozódsz a bankban, hogy pontosan mennyi önerő kell (van, ahol inkább 30%), és hogy a te anyagi helyzetedben mennyi hitelt tudnak adni. Ebből tudni fogod, milyen áru lakást tudsz majd megvenni. Továbbá a bank ad egy papirt, amely az adásvételi szerződés kötelező elemeit tartalmazza hitelfelvétel esetén (ez is bankonként változó)


2. lépés: kinézed a lakást, és adásvételi szerződést kötsz az eladóval. Az adásvételi szerződésben természetesen benne lesz hogy mekkora összeget fizetsz hitelből és milyen határidővel.


3.lépés: visszamész a bankba, viszed magaddal az adásvételit és igényeled a hitelt.



Mivel a hitel felvétele előtt aláíród az adásvételit, védve vagy attól, hogy az eladó másnak adja a lakást. És mivel megérdeklődted, hogy mennyi hitelt ad a bank, nagyrészt védve vagy attól, hogy utána ne adja meg. (De azért nem teljesen, a bank pédául kiküld egy értékbecslőt és ha ő nagyon alacsony árra értékeli a lakást, akkor nem biztos hogy kapsz annyi hitelt mint szeretnéd.)

2018. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És ha az a önerőm, amit foglalónak adok, azt hogy bizonyítom be a banknak. Vagy az elég neki, köszönöm az eddigi válaszokat
2018. jún. 20. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!