Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az emberek miért a bankban...

Az emberek miért a bankban tartják a pénzüket mikor totális pénzkidobás?

Figyelt kérdés

Eleve van egy havi díja 500-1000 forint (tudom van akinek ingyenes mielőtt jönnének). Egy sima egyszeri utalás vagy pénzkivétel több ezer forint lehet. A saját pénzem mozgatásához több ezer forintot kell fizetnem!

Ráadásul a bankok nincsenek 0-24 nyitva. Sok helyen meg csak készpénzzel lehet fizetni. Kamat meg nincs.


2018. júl. 8. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Ahogy mondani szokás, az iskolában nem tanítanak pénzügyi műveltséget. Vagyis például ezt amit írtál.

Másrészt meg annyiban mindenki igénybe veszi a bankot a díjak ellenére és pénzügyi műveltség birtokában is, hogy folyószámláról a közmű számlákat kifizessék vagy a munkabérük a számlájukra legyen utalva.

2018. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én készpénzben kapom a fizetésem.
2018. júl. 8. 10:37
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Én azért kedvelem a banki szolgáltatásokat, mert nem kell nagyobb összegű készpénzt magamnál tartani, sem otthon eldugni. (Értsd: ha kirabolnak , betörnek a lakásomba, nem vihetnek el túl sok pénzt, mert az nem otthon van, hanem a bankban.)

Továbbá a rezsit bankkártyával fizetem, interneten keresztül, és számomra az, hogy nem kell elmennem havonta kétszer a postára sorban állni és csekket befizetni, önmagában megér havi 200 forintot. (Ennyiért azért bőven találni bankszámlát, beleértve a kártya éves díját is.)

Szeretem azt is, hogy külföldi utazás esetén nem kell pénzt váltanom, hanem a bankkártyával tudok fizetni (jó árfolyamon váltják a kártyás fizetést).

2018. júl. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

A 2-es kb elmondta, amit kellett.

Engem az érdekelne, hogy a T. kérdező milyen alternatívát kínál a pénz tárolására, ha abból több van, mint amennyi 3 fröccsre elég.

2018. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Látom, a közmunkások nem értik itt a banki dolgokat. :-)
2018. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

olyan csomagok vannak, aminél visszakapom a havi számlavezetési díjat, ha havonta x összeg, a fizetésem a számlámra érkezik.

És havi több utalás, csoportos beszedés ingyenes ezekben a csomagokban.

Persze az államnak kell fizetni tranzakciós illetéket utalások miatt, és kamatot sem kapok folyószámlán, de amióta százezer forint készpénzt elloptak tőlem hazautam során, azóta azt is tudom, hogy az a kézzelfogható veszteség, nem az, hogy pár forint a kamat.


Nem kell folyószámlán tartani mindent, lehet értékpapírt, kötvényeket állampapírt befektetési jegyet venni.


Nyugdíjmegtakarítást sem készpénzben akarom tartani, hanem ahol lesz hozam is...


Egészségpénztári számlára is csak utalni tudok, majd a család számlát kér a gyógyszerekről, egészségügyi szolgáltatásokról és azt az egészségpénztár ki is utalja a számlámra.

Majd a következő évben az állam bácsi (NAV) az adott évben nyugdíjpénztárba és egészségpénztárba utalt pénzem 20%-át visszaadja nekem.


Külföldi utazáshoz sem szívesen megy az ember egy köteg pénzzel, ha bankkártyával lehet fizetni és nem akar azon izgulni hogy ellopják, elveszti.


2019. júliustól indul az azonnali fizetés, amivel éjjel nappal, hétvégén, ünnepnapon, bármikor 10 másodpercen belül lehet majd országon belül utalni forintot.


Ha magam szervezek külföldi nyaralást, és utalni kell előleget, készpénzt nem küldhetek.


Ha vonaton utaznék, 10% kedvezményt kapok ha nem pénztárban veszem a jegyet, hanem interneten, kártyával.


Sorolhatnám még, nekem miért éri meg.

2018. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Egyrészt nem fogok készpénzzel fizetgetni, kényelmetlen és kockázatos. Másrészt a bankok nyújtanak egy csomó szolgáltatást, amit a párnaciha nem. Harmadrészt nem akarok otthon tartani közel 10 millió forint megtakarítást.
2018. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

Egyrészt azért, mert a Moszkva téren felszedhető segédmunkásokat leszámítva, szinte sehol sem fizetnek készpénzben, a munkábaállás után az első adat amit megkérdeznek, az a bankszámlaszám.


Másrészt azért, mert az emberek nincsenek mindig otthon és nem akarják mindig mindenhova magukkal vinni az összes készpénzüket. Pl. elutazol nyaralni, nem viszed az összes pénzedet, elég ha a kártyádat elfogadják világszerte.


Meg aztán az emberek vásárolnak, néha online, az ország vagy a kontinens másik végében lévő kereskedőtől, ilyebnkor nem rossz, ha két kattintássa tudnak pénzt utalni.


A saját pénzed mozgatásához kb. 0,3% max 6000 forintit kell fizetned, azért az nem a világ pénze...


Én pl. évezen, hogy nem kell a postán sorbaállni a csekkekkel, beállítom a csoportos beszedést és csak kapom az SMS-t, hogy leemelték az összeget.


A készpénz felett eljárt az idő...

2018. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Azért, kérdező, mert nem minden számlának van havidíja, nincs átutalási vagy pénzkivételi díj sem.


Nem kell, hogy "nyitva" legyen, ha a netbank és az atm elérhető.


Kamatot pedig nem a bankszámládtól kel várni.

2018. júl. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!