Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ablakon pénzkidobás akaraton...

Ablakon pénzkidobás akaraton kívül, ki hogy érzi magát?

Figyelt kérdés

Ha belegondolok, hogy akaratunkon kívül, véletlenül kidobtunk több százezer forintot összesen dolgokra eléggé felbosszant, hogy az a pénz hozzám tartozik, nálam is lehetne de mégsem..


gondolok ilyenkor az ilyesmikre, hogy meglopnak, ellopják valaminket, kerékpár, autóról dolgokat, kárt okoznak amit aztán javítani kell, egyszer felgyújtották a műanyag kukánkat, párszor előfordult olyan, hogy elvesztettünk ezt azt (ritkán van ilyen, de sok kicsi sokra megy..) pl pénzt, mobiltelefon, egyéb...


Akkor, mondjuk otthon a nagymama nyitva hagyta a forró vízcsapot.. egy csomó víz pazarba ment és még meleg is volt szóval a gázszámla is nőtt...


egyszer valahogy véletlenül férenyomtam valamit a telefonomon amin feliratkoztam egy hírlevél hülyeségre, és minden nap küldtek ki 500 ft értékben idétlen sms-eket amit nemhogy még bosszantóak is voltak, de 15.000 ft-al drágább lett a telefonszámla is, és a központba kellett bemenni letiltatni azt a szart is...


akkor 1x betörtek egy másik városban lévő lakásunkba a hogy mondjam szépen, a kisebbségi romák és több százezres kárt okoztak azzal, hogy kiloptak egy csomó mindent, a 80 ezres villanyszámlát csináltak amit nekünk kellett kifizetni határidőre... váratlan pénzkiadás volt.. a szomszédtól lopott autót is abba a garázsba rejtették. és még sorolhatnám... szóval több százezres pénzkidobásunk volt amit mi egyáltalán nem direkt csináltunk és nem így akartuk, csak így alakult...


Ilyen általában mindenkivel előfordul, a kidobott pénzmennyiség viszont változó, valakinek mondhatni jelentéktelen, másoknál elég durva mint pl nálunk is.. (sajnos..) ki, hogy érzi magát ezek után?


Azért teszem fel a kérdést mert engem nagyon idegesít.. viszont annyival tudom magam nyugtatni, hogy ezt már nem lehet visszafordítani, megtörtént.. tovább kell lépni.


Akivel történtek hasonlók az ha gondolja megoszthatja, meg azt is, hogy kezeli a történteket.


2012. jan. 30. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi már milliós nagyságrendnél tartunk... :)
2012. jan. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tetro ***** válasza:
100%

Mi az ilyenektől boldogok vagyunk. Családi ünnepeket is az ilyen események köré szervezzük. Sőt néha égetünk is pénzt a kandallóban, hogy igazán nagy legyen buli.

Mégis mit szeretnél tudni? Hogy másnak rossz-e ha bukik valamin anyagilag?

2012. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszem tanulni belőle és legközelebb kiküszöbölni a problémát.

Például amióta ellopták a pénztárcám, azóta nem hordok magamnál pénzt, csak maximum 5 ezer forintot. A kártyákat se hordom magammal, csak amit muszáj: sokba kerül újra megcsináltatni.

Elhagyni dolgokat nem szoktam, mindig nagy táskával járok, és mindig mindent benne tartok. Ha a táska nélkül megyek ki a lakásból, hiányérzetem van. Így esélytelen, hogy elhagyjam.

Betörésünk még nem volt, az az, amivel sok mindent nem lehet kezdeni. Persze zár van az ajtón, de mondjuk nyáron nyitott ablaknál alszunk (bár nem hinném, hogy az ötödikre felmásznak, de ki tudja).

A feliratkozást nem értem, miért nem tiltottad le azonnal?


Igazság szerint egyszerűen kalkulálni kell azzal, hogy ilyen esetek előfordulnak azzal, aki nem nincstelen. Bele kell kalkulálni az amortizációba.

2012. jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
azt hittük, hogy egy hírlevél ami mindenkinek jön és a központ küldi és nem kerül semmibe. Akkor tudtuk meg, hogy ez nem így van amikor kijött a szokásos 6 ezres telefonszáma helyett a 21 ezres...
2012. jan. 30. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!