Raiffeisen csalók! (? )

Figyelt kérdés
Ma délután felhívták anyukámat, hogy 75.000 ft-ot nyert és hogy adja meg a bankszámlaszámát, és átutalják a pénzt. A pali magyarázta hogy mit csináljon, viszont nem ő utalta a pénzt, hanem mi. A pali mondta hogy 20 perc múlva visszahív, ezt vagy 2 órája...nem hiszem el milyen naivak voltunk...és 200.000-rel húztak le. Nem szeretnék negatív kommenteket mert tudom hogy mi vagyunk a hibásak, csak azt szeretném kérdezni hogy lehet-e ezzel rendőrségre menni, vagy nem tudnak vele kezdeni semmit...vagy egy próbát megér? Elvileg mivel neki utaltunk tudjuk a bankkártyaszámát...ezzel esetleg lehet kezdeni valamit?

2018. júl. 11. 18:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%

Menjetek be, egy próbát megér. De sajnos tömegével mennek az ilyen átverések, szóval nem hiszem hogy a rendőrség túlzottan potens lenne az ilyenek felderítésében...


A legnagyobb videómegosztó tele van pl ilyen hangfelvételekkel ahol ehhez hasonló trükkel próbálkoznak.

2018. júl. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Én elakarok menni a rendőrségre de édesanyám azt mondja hogy a rendőrség úgyse fog foglalkozni ezekkel, a pénzt pedig biztos hogy nem fogják visszautalni...de én akkor is elszeretnék menni, egy próbát megér.
2018. júl. 11. 18:35
 3/30 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy jó eséllyel igaza lesz, de még ha lenne is belőle valami, lehet hogy évek, mire oda jut a dolog, hogy a pénzetek viszont lássátok ha egyáltalán lesz belőle ügy de azt se valószínű. De egy próbát megérhet, menj be.
2018. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
71%

A bank visszautalja, holnap első dolgod legyen bemenni!

A rendőrségi feljelentés is mehet, mert 50 000Ft felett már bűncselekmény, 50e alatt meg szarnak bele!


Dolgoztam benzinkúton a tulaj nem fizette meg a védelmi díjat (Szerződéses díj adózva legálisan, havi 200e-ért a bejelentést követően legkésőbb 2 nap alatt kijönnek, majd intézkednek.) és láss csodát a rendőrautó mellett parkoló autó teli tankkal elhajtott még aznap, integettünk neki és még vissza sem integetett :)


Megfogtuk az urat, de a sünik bevédték a "kollégát", mi meg fizethettük a hiányt, de legalább nem csuktak le!

2018. júl. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Ezt nem hiszem el...édesanyám nem akar elmenni a rendőrségre, mert fél hogy hülyének fogják nézni hogy ő utalgatta át a pénzt, dehát nem tudtuk hogy mi utalunk...én próbálom rávenni egyenlőre hogy menjünk be de ha még írnátok valami bíztatót azt megköszönném! <3
2018. júl. 11. 20:07
 6/30 anonim ***** válasza:
52%
OMG én ezt nem hiszem el, hogy valaki ennyire sügér
2018. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
6# Nem hinném hogy ebben a helyzetben te okosabban döntöttél volna. Vagy gondolom te hatalmas ésszel rendelkezhetsz ha ilyen s*gg vagy hogy csak mások kritizálásához értesz!
2018. júl. 11. 20:40
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Rengetegszer hívtak már ilyenek és egyszer sem vettem be, mivel a csapból is az folyik, hogy sokan csalnak ezzel... drága tanuló pénz volt, de talán megtanultátok egy életre, fogd fel tandíjnak
2018. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Rendben értem, erre magamtól is rájöttem...és nyilván hülyének tűnök de azért annyira nem vagyok hogy újra megtörténjen...és nem hiszem hogy ez egyedül csak velem történt meg, mert utána olvastam a neten...de hagyjuk...arra lennék inkább kíváncsi hogy a rendőrség indítana-e nyomozást vagy ilyesmit? Tapasztaltabb emberek esetleg tudnának segíteni?
2018. júl. 11. 20:56
 10/30 anonim ***** válasza:
60%
Megvan a telefonszám? azzal lehet ilyenkor mit kezdeni, megvan, hogy hova ment az utalás? esetleg van hangfelvétel? ezek kellenének
2018. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!