Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inkasszó van a számlámon. A...

Inkasszó van a számlámon. A fizetésem 119 ezer volt, ennyi volt egyben a bankszámlaegyenlegem is. Abank ebből inkasszó címen lekapott 84 ezret. Nem törvénytelen ez?

Figyelt kérdés
A számításaim szerint 71.250 forintnak kellett volna maradnia a számlámon, ehelyett maradt rajta 35 ezer. Kihez fordulhatok ebben az ügyben? Mert már minden érintett félhez voltam, de mindenkia másikra mutogatott.

2018. júl. 25. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Bírósági végzés?!

Előre meghatározzák papíron az inkasszó összegét,lehet fellebbezni!Úgyan is az egy főre jutó létminimum,rezsi,egyéb banki tartozás is bele számít!


Nulla forint a jelenlegi jövedelmem,500ezerről kaptam inkasszós behajtási levelet,h


.Ha 30ezerre sikerűl magamatleszázalékoltatni,nah arra se tudják rárakni.Van egy 3-4 milliós lakóingatlanom,amibe élünk,arra sincs értelme rárakniuk😂

2018. júl. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem gyt, akkor 45.250, ha gyt, akkor csak 31 ezer marad. A 71 sok.


Mentes az öregségi nyugdíj, illetve az önym és annak négyszerese közti összeg fele.

2018. júl. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én eszerint számoltam, és ugy maradt a 71 ezer. És ahol utánanéztem, mindenhol ennyit irnak, hogy 71250-nek tisztán meg kell maradnia a számlán.
2018. júl. 25. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokan nincsenek tisztában az inkasszóval. Akár a mindenkori minimálnyugdíj összegéig (28.500ft, ha jól emlékszem) helyzettől függően vihetik el a pénzed. 28.500ft-ot mindenképp meg kell hagyjanak. Amúgy biztos tudnod kell róla. Tuti, hogy egy halom levelet kaptál már a mokktól és végrehajtótól is.
2018. júl. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

35 naponta kell rajta hagyniuk 28500 ft-ot.

Tehát kéthavi fizuból tudsz levenni 28500ft-ot.

2018. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!