Ez így megoldható?

Figyelt kérdés

Szeretnénk majd lakást venni, de előbb ahhoz Ltp-t kötünk, tehát sok idő az még.

Szóval Ltp-+Csok/2gyerekre/ lenne az önerőnk.

A maradék összeget áthidaló kölcsönnel és lakáshitellel oldanánk meg. Ez így megoldható, vagy felejtős? A 20% önerőnk a Csokból&Ltp-ből meglenne.


2018. júl. 31. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

Soha ne vegyél fel hitelt.

Az okos ember mások hibájából tanul (állítólag)

2018. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban minden a nettó jövedelmetektől függ és attól, hogy mennyi hitelt akartok felvenni, meg van-e jelenleg bármilyen kölcsön, hitel, részletfizetésetek - akár csak egy telefon törlesztésetek.

De ha sok idő még, amiről beszélünk, akkor addig még 100x változhatnak a feltételek is: pl. most meglengettek egy olyan tervezetet, hogy beszigorítanak és csak a fizetés 33 %-át lehet terhelni majd kölcsönnel. Szóval, mivel nem írtál fizetést, így nehéz válaszolni.

2018. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenféleképpen nehéz válaszolni a kérdésre. A jelenlegi viszonyokban ez működne, de mire az ltp-ből pénzt látsz, kitudja mi lesz. Milyen feltételekkel adnak hitelt, csokot, stb.
2018. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek! Inkább a kérdésem arra irányult, hogy nem probléma, h így ennyi helyről van úgymond összekaparva a pénz.

Kedves első! Sajnos hitel nélkül nem megoldható a lakásvásárlás, életem végéig nem szeretnék albérletben tengődni.

2018. júl. 31. 13:18
 5/5 anonim ***** válasza:

De igen, probléma, mert, mint írtam, a fizetés csak bizonyos százalékáig terhelhető a fizetés.

Ha alacsony a fizetésetek, és magas a felveendő hitelösszeg, akkor nem fog menni.

2018. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!