Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hulyeseg lenne igy felvenni...

Hulyeseg lenne igy felvenni diakhitelt?

Figyelt kérdés

Bejutottam allamira. Az idosebb testverem egy evig volt bent de kiszortak, igy o most diakhitelt vesz fel.


Nem nagyon van penzunk..

Arra gondoltam, hogy most felvennek diakhitelt, amit gyujtenek a szamlamon, es csak minimalis egyetemi koltsegekre hasznalnam fel az evek alatt, illetve ha valaki munkanelkuli vagy beteg lesz hirtelen, akkor ne legyunk bajban.


Sajnos sokszor volt, hogy elromlott hirtelen az auto, muteni kellett valakit, nagyit inzulinozni kellett kezdeni, es akkor mindig nagyon nehezen jottunk ki.. altalaban a mama ad a nyugdijabol es azt kovetkezo honap elejen adjak oda anyumek neki, majd o megint ad..


Lenne igy ertelme? Hogy az en szamlamon “dugdosom” a penzt es ha barmi gaz van akkor azonnal tudok segiteni a csaladnak? Ha meg nem lenne ra szukseg igy (remelhetoleg) akkor egyetem vegen sokkal konyebb lenne torleszteni az el nem koltott nagy reszebol, illetve ha az idosebb testveremnek nehezen megy a torlesztes, neki is tudnek ebbol segiteni amig ram nem kerul a sor.


Gondolatok? Hulyeseg ez?

Nagy valoszinuseggel bent maradok allamin, viszonylag testhez allo szakra megyek, de ha megis kiesnek, ugyis fel kell vennunk majd jovore legkesobb.. szoval mit gondoltok?


2018. aug. 13. 18:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem hülyeség. A pénzt úgy látom hamar szétosztanád, utána viszont csak és kizárólag tőled kérik.
2018. aug. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
19%

Egyik vot csoporttárssam is ezt csinalta, es meg dolgozott is mellette. Persze koltott is, de nem sokat, szuleivel elt. Mikor vegzett 3,5 ev utan, volt asszem 3-4 millioja, amint kapott lakashitelt, lakasba fektette, amit kiadott. (megyei varos, akkor 10-11 millioert kaptal jo lakast, ez kb 5 eve volt)


Mai fejemmel ugyan ezt csinalnam.

2018. aug. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
7-es a diákhitelből nem vonnak kamatadót, ott te fizeted meg a kamatot, tehát nem csökken az általad fizetendő összeg!
2018. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha államin tanulsz és jók az eredményeid, akkor kaphatsz tanulmányi ösztöndíjat. Ha a szociális helyzeted indokolja, szociális támogatást is igényelhetsz. Ha suli mellett dolgozol, akkor ezekből azért össze kell jönnie annyinak, hogy ne szorulj hitelre.


Én a helyedben nem indítanék azzal, hogy eladósodok.

2018. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"7-es a diákhitelből nem vonnak kamatadót, ott te fizeted meg a kamatot, tehát nem csökken az általad fizetendő összeg!"


Mi nem csökken? Állampapír évi 3,8%-ot kamatozik. Kamatadót levonva évi 3,23%. A diákhitel meg 0% és 2,3% között.


Ha bankbetétbe tartod akkor meg évi 0,3% kamatra van hiteled amilyen hitelet máshol 7-10% kamatra kapnál.


Ha meg fizetős képzésre mész és megvan rá a pénzed akkor is fel kell venni a diákhitel 2-t mert annak meg 0% a kamata így a meglévő pénzed amit a tandíjra befizetés helyett lekötsz kamatozik a hiteled meg nem kamatozik.

2018. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Én a helyedben nem indítanék azzal, hogy eladósodok."


Pénzt keres mert ő több kamatot kap ha letöti és nem nyúl hozzá. Matek nem az erősséged, igaz?

2018. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!