Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felvettem 20 milliót befekteté...

Felvettem 20 milliót befektetésre - reálisak az elvárások?

Figyelt kérdés
Forexbe rakom a pénzt, úgy gondolom egy év alatt kényelmesen végtörleszhetem a hitelt. Havi 8-10% hozammal számolok.
2018. szept. 14. 00:22
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

miért lőttem volna mellé, ha azt mondtam, hogy a második kategóriába tartozol - a félreértések elkerülése végett zárójelben még hozzá is írtam, hogy a fogalma sincs a forexről típus.


de nem igaz, hogy fogalmad sincs, csak nagyon általános elképzeléseid vannak, mivel nem ezzel foglalkozol és nem is akarsz - mert szerinted nem észszerü befektetés, pedig ez csak hozzáállás (pénzkezelés) kérdése.


valóban nincs elég pénzem. az Európai Értékpapír-piaci Hatóság augusztusban új rendelkezéseket hozott a kisbefektetők védelmére és a tőkeáttételt 1:30-ban maximálta. ez átlagosan 10-15-szörös tőkét igényel ugyanakkora profit eléréséhez.

mivel én valóban bérből és fizetésből élek (igen, most már hitelt is fizetek), jelenleg legfeljebb 4-5 milliót tudtam volna berakni ebbe a projektbe. a másik nagy hiba az alulfinanszírozott számla lett volna.

lehet, hogy a hitelből forexezés is őrültségnek hangzik, de ezt kordában tudom tartani (pl. ha amint mondtad, elveszíteném az összes pénzem vagy ellopja a bróker a pénzemet vagy csődbe megy és egyéb katasztrófák), akkor legfeljebb a fizetésemből fizetem tovább (nem, nem szűnne meg az állásom világkatasztrófa esetén sem).

de abból, hogy tőkeáttéttelt kereskedem (nem játszom), miért következik, hogy 1-2 rossz pozíción bukom a teljes összeget?

szóval ezért mondom, hogy csak általános elképzeléseid vannak, ami nyilván nem gond, ha nem ezzel foglalkozol.

és én sem tudom, hogy hosszú távon mi a reális, max. csak olvasok róla, de ezért is kérdeztem (valóban rossz helyen, mint azt más már említette).

viszont igazából a terv az jó, majd meglátom mi lesz - ha pozitív, az már nyilván örvendetes.

2018. okt. 7. 23:55
 22/23 A kérdező kommentje:
* tőkeáttéttelt = tőkeáttétellel
2018. okt. 7. 23:58
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Szórakoztam már én is devizakereskedéssel és kriptopénz kereskedéssel is. Voltak nyerő helyzetek, nyerő szériák, nyerő időszakok, de a végén mindig elbuktam. Inkább kiszálltam és már nem bízom a szerencsére a pénzemet. Azóta saját vállalkozásba fektetek. Egy valamirevaló kisebb vállalkozás is többet hoz.

A tőzsdézéssel az a baj, hogy könnyű pénznek látszik. Ha először sokat keresel vele, az még veszélyesebb, mert azt hiszed, hogy ez mindig így lesz. Szerencse dolga, ez a végén derül ki. De hát a legtöbben a sajt kárukon tanulnak.

2018. okt. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!