Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 10 éve felvettem A hitelt a...

10 éve felvettem A hitelt a kolleganőimnek. Gondolom már elévült és levonták?

Figyelt kérdés
Otp volt gondolom mâr nem vonnak semmit?annak idejèn -100 ezerig le vehettem a kàrtyàrol.gondolom màr nem lehet ilyet.nincs meg a papir.

2017. máj. 24. 14:41
1 2
 1/15 instantkave válasza:
86%
Van baj.
2017. máj. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Elképesztő mennyire mocsári alga szinten vannak emberek.
2017. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mi rosszat kèrdeztem?csak annyi hogy elèvült e vagy sem?gondolom màr levontàk .vagy nem kell semmit fizetni gondolom irtàk volna.
2017. máj. 24. 15:40
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig van az OTP-nél számlád?

Mert azon egyből láthatod. Ha azóta is használod a számlát, akkor biztosan nincs tartozásod, hiszen ez folyószámla hitelkeret (legalábbis ha jól tudom az A hitel az OTP-nél ezt jelenti, nem vagyok OTP ügyfél).

Ha mínuszban vagy és pénz kerül a számlára, akkor először a "mínuszt tölti vissza".


Ha még adósságod lenne és nem fizetted vissza, akkor a tíz év alatt rengeteg levelet kaptál volna illetve már régen jogi útra terelték volna, a szerződés felmondását követően.

Ha elköltöztél és nem jelentetted be a címed változását, akkor elképzelhető, hogy csak a végrehajtás megindulásakor kapsz levelet, addig senki nem talál meg és küldik a régi címedre.

De tíz év alatt már ez is régen megtörtént volna.


Elévülni a bank semmit nem hagy úgysem.

De HA tényleg nem kerestek vele tíz évig akkor igen, elévült.

Viszont ha akár csak számlakivonat jön havonta, az is tájékoztatásnak számít.



De ami a legszomorúbb ebben az a "felvettem A hitelt a kolleganőimnek".

Nem vettél fel nekik hitelt. Te vetted fel a hitelt, te vagy az adós, te vagy a fizetésre kötelezett.

Hogy kinek mennyi pénzt adtál, az miből volt és megadták-e neked utána, vagy csak szívesség volt, stb... az a bankot nem érdekli, nem része a szerződésnek, amit te kötöttél a bankkal, amikor hitelt vettél fel.


Akkora butaságot pedig senki nem csinálhatna, hogy másnak vesz fel hitelt. Még ha a saját pénzéből ad kölcsönt! De hitelt?


A kérdésed nagyon zanza, nem is tudtam teljesen értelmezni mindent, azért írtam ilyen sokat.


Ne haragudj, hogy ezt mondom, de soha többé ne vegyél fel hitelt vagy előtte egy nagyon alapos beszélgetésre menj el ügyvédhez vagy pénzügyi tanácsadóhoz. Utóbbi esetben független tanácsadóhoz.

2017. máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen az Otp nèl vagyok kapok szàmlàt jogy mennyim van.annyi van irva hogy


Engedèlyezett hiteljeret(HUf) 100.ooo

Felhasznàlhato hitelkeret ( HUf) 0

2017. máj. 24. 15:53
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Ok, akkor kezdjük sorjában.


Egy hitelkeretnél értelmezhetetlen az a kifejezés, hogy "elévül".


Egy hitelkeretnél vissza lehet tölteni a teljes keretet, meg is lehet szüntetni a szerződést, de olyan, hogy "elévül" nincs.


A folyószámla kivonatodon egészen biztos, hogy nem csak ennyi szerepel, amit leírtál, de ennyiből is látszik, hogy neked van 100E Ft tartozásod, mivel a felhasználható keret 0Ft.


A kivonaton pl az is látszik, hogy minden hónapban fizetsz kamatot is.


Visszafizették neked a kollégák a tartozást és Te befizetted ezt a folyószámládra? Mert ha igen, akkor ez már a saját tartozásod.

2017. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
40 ezerrl tartoznak de màr egyikünk sem dolgozikvott vissza màr nem kapom.ès nem fizettem be semmit
2017. máj. 24. 19:27
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Akkor neked is illene tisztában lenned azzal, hogy most is tartozol 100E Ft-tal, de ez a folyószámladon is látszik.
2017. máj. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Ezt én sem értem. Ha nem fizettél be semmit, miből gondoltad, hogy már nincs tartozásod? Csak akkor fog eltűnni, ha visszafizeted, maguktól ők nem vonnak semmit (de gondolom, észrevetted volna, ha eltűnik pénz a számládról).
2017. máj. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ês az ilyen hitelek meddig èlnek.Ugy èrtem mikor kell visszafizetni?most munkanèlküli vagyok.
2017. máj. 24. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!