Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti mit csináltok a lakáskassza...

Ti mit csináltok a lakáskassza megtakarításotokkal?

Figyelt kérdés
Mi gondolkodunk rajta, hogy ki kellene venni, az lenne a legbiztonságosabb megoldás.

2018. okt. 18. 19:47
1 2 3 4 5
 1/48 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Mitől lenne az a legbiztonságosabb?
2018. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Legbiztonságosabb milyen szempontból?
2018. okt. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is az lenne a legjobb, ha nálatok lenne a saját pénzetek, de nem biztos, hogy olyan könnyen visszakapjátok...!
2018. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl kombinálod a dolgot.
2018. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Medencét építek belőle. Vagy szaunát.
2018. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudod "kivenni".
2018. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Arra értem, hogy a legbiztonságosabb lenne, hogy amit befizettünk azt visszakapnánk (persze akkor kiesne az állami támogatás). A 4 év 4 hónapos futamidőből van még 2 év és addig sok mindent módosíthatnak...
2018. okt. 18. 22:02
 8/48 anonim ***** válasza:

OBA védelem van rá, szerintem nem érdemes kivenni. OBA védelem az azt is jelenti, hogy gyakorlatilag a teljes magyar bankrendszerbe vetett bizalom van mögötte.

Azaz ha rohansz az LTP-t kivenni akkor rohanj a bankba is kivenni a pénzed minden számláról.

Szóval szerintem teljes bank pánik lenne ha véletlen nem tudnák kifizetni amit kell.

De amúgy mitől esne össze? Oké, nem kötnek új szerződéseket, így nem kell annyi értékesítő (ráadásul ők amúgy is jutalékos rendszerben dolgoztak). Na de a régieket és azt több ezret amit ezen a héten kötöttek azt folyamatosan fizetik be az emberek. Vannak kint hitelek amit a következő 5-10 évben szintén fizetnek vissza nekik.

2018. okt. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"addig sok mindent módosíthatnak..."


Nem valószinű, hogy tovább módosítanának rajta. A betétedet meg így is-úgy is visszakapod. Elég elvakultnak kell lenni ahhoz, hogy azt gondold, hogy az általad befizetett betétet is elveszik majd.

2018. okt. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező, egyrészről megértem az aggodalmadat, hiszen itt az élő példa rá, milyen könnyű Magyarországon ma bármit felrúgni egyik napról a másikra.

Másfelől úgy gondolom, hogy mivel véd az OBA garancia, 100 000 euróig biztonságban vannak a betéteid. És antidemokratikus kormány ide, vagy oda, annyira azért Orbán sem bátor, hogy a begétekre rátegye a kezét, mert hamar rájönne, hogy aztár az igazán elvakult szavazói közül is csak kevesen tolerálnák. Nem beszélve arról, hogy abból mekkora nemzetközi botrány lenne. Bár...na mindegy.

Nekem is van futó számlám, de nem tervezem megszüntetni.

2018. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!