Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Takarékszövetkezet, szabad...

Takarékszövetkezet, szabad felhasználású hitelnél az adóstárs akadály, ha 80 éves?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást, örökölt pénzből, de sajnos a felújítást csak hitelből tudom megoldani. 1 500 000 Ft-ot kell felvennem, amit a fizetésem meg minden egyéb alapján meg is kaphatok. csak az az akadály, hogy nem vagyok még 21 éves. Csak a nagyimat tudom bevonni, mint adóstársat. Rajta kívül az összes hozzátartozóm vagy feketelistás vagy eszemben sincs megkérni erre.


Tehát. A Takarékszövetkezet elfogadja a 80 éves adóstársat? Na most úgy írják, hogy a hitel egyik szereplője a hitel végéig nem töltheti be a 70. életévét. Én 18 évesen biztos nem fogom betölteni a következő 6 évben :D


Normális válaszokat várok! Ünnep után megyek be úgyis személyesen de gondoltam másnak van tapasztalata.



2018. nov. 1. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
elképzelhető, hogy lehet vele gond.
2018. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem simán vissza dobhatják emiatt.
2018. nov. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

A legegyszerűbb megkérdezni.

Logikusan olvasva nem gond, de lehet, van másik 3 apróbetű ami miatt nem kapod meg.

2018. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
OFF, de ha 6 év alatt visszatörleszted a hitelt, akkor 3 év alatt megspórolod a felújítás összegét, azaz évente 500-at spórolsz. Szerintem ütemezd úgy a felújítást, hogy 3 év alatt. Hova sietnél 20 évesen vele saját lakással a hónod alatt, és amint olvasom, nincs aki anyagilag kisegítsen, ha baj van.
2018. nov. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Eltérsz a tárgytól utolsó! Nem érdekel te hogyan csinálnád. Egy felújítást nem fogok évekig húzni, mint a rétestésztát. Egyébként meg pultvezető vagyok, jól élek! Ne aggódj te az Én anyagi helyzetem miatt ;)
2018. nov. 1. 18:44
 6/9 A kérdező kommentje:
Nyilván egy 1,5 milliós felújítást nem fogok zsebből kiperkálni, egyébként meg a hitel egy nagyon jó dolog! És erre való. 10-ből 9 embernek van hitele.
2018. nov. 1. 18:46
 7/9 anonim ***** válasza:

A 80 éves adóstárs nem fog menni, de ha jelzálog alapú normál felújítási hitelt veszel fel (már ha az ingatlan értéke, állapota ezt lehetővé teszi) az egyedül is menni fog. A kamata is jobb, mint egy szabfel hitelnek, így az összköltséged is jobb lesz.

Ha az ingatlan nagyon kis értékű, akkor próbáld meg az OTP-t, vagy a CIB-et, ott talán megy egyedül is a személyi kölcsön.

2018. nov. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. 80 éves adóstársat nem fogadják el.

2. Logikus következmény, ha a bank adóstársat óhajt 1.5 millió forinthoz, Téged sem fogad el.

2018. nov. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5: Ha azt akartam volna írni, én hogyan csinálnám, azt írtam volna, hogy nem léptem volna túl az örökség összegét, amit ingatlanra költök (felújítással együtt). Nem tudom, mit értünk "jól élek" alatt, szerintem nem létezik olyan jól élés, hogy ne kelljen megfogni 1,5 milliót, amit a banknak kéne adni kamatként, ami 6 évig húzódik. (3 év túl hosszú erre a projektre, de 6 év + még másfél millió kiadás nem? WTF?? :D)

Pont azért mondtam el ezt a nézőpontot, mert más közegben élsz, a Te környezetedben 10-ből 9-nek hitele van, de az enyémben 50-ből 1-nek van.

Alighanem az ingatlanod lesz a kölcsön fedezete, ami a mai közügyek állapota miatt nagyon kockázatos. Jelenleg a maffiaállam minden ürüggyel ingatlanokat rabol.

5000 Ft-os telefonszámla-tartozás ürügyével is vesznek el ingatlanokat felfüggesztett (!!) végrehajtók, rendőrség és ismeretlen fegyveresek segédletével. Sőt olyan emberek kilakoltatása is nézhető videón FB-on, YT-on, akiknek nincsen semmilyen tartozásuk.


(Pláne ha feketelistásak a hitelesek a környezetedben, és bizony tőlük tanultad a pénzzel bánást, nekik nem vált be ez a módszer, jó, ha máshogy csinálod, mint ők, de legalábbis elővigyázatos vagy, hogy amit elgondoltál, talán nem a legbiztonságosabb dolog.

Például azt sem tudhatod, hogy 5,5 év múlva is pultvezető leszel-e ugyanott ugyanilyen jövedelemmel.)

2018. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!