OTP hiteltől elállás?

Figyelt kérdés

Vettem fel személyi kölcsönt az OTP-nél, de rájöttem, hogy máshogy akarom megoldani.

Október 29-én kötöttük a szerződést másnap már megjött a számlámra.

Elolvastam a szerződést az áll benne, hogy 14 napon indoklás nélkül elállhatok a hiteltől, ha nem került még folyósításra. Szóval egy napon belül folyósításra került, ez most így eléggé érdekes, hogy 14 napig lenne lehetőségem elállni de rögtön folyósításra került.

Valakinek valami ötlet?



2018. nov. 2. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Elolvastam a szerződést az áll benne, hogy 14 napon indoklás nélkül elállhatok a hiteltől, ha nem került még folyósításra. "


Mi ebben az érdekes?

Megigényelted a hitelt, megkaptad.

Ha előtte tájékozódtál volna, akkor azt is tudtad volna, hogy a személyi kölcsönt pár órán belül utalják - ha megfelel az ember a hitelbírálaton.

Ezek szerint vissza akarod fizetni/adni a teljes hitelösszeget?

Ha igen, akkor olvasd el a szerződésedet, hogy mit ír a korábbi visszafizetésre, ha nem találsz választ a kérdésedre, akkor pedig hétfőn besétálsz a bankba és megkérdezed, mi a teendőd?

(mondanám, hogy az élő chat vonalon kérdezd meg, de azon keresztül nem lehet visszafizetni a pénzt :-) )

2018. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De itt nem erről van szó. Van egy elállási jog nevű dolog, ami azt jelenti ,hogy 14 napig indoklás nélkül elállhatok a hiteltől, ez a szerződésemben le van írva.
2018. nov. 2. 16:11
 3/10 A kérdező kommentje:
Vagy postai úton írásban kell jelezni, vagy a bankfiókban adatlapot kitölteni. Csak az a baj, hogy azt írták, hogy ha a hitel még nem került folyósításra. De nem vártak a szerződéskötéstől 14 napot az utalással, hogy ezt a feltételt tudjam teljesíteni.
2018. nov. 2. 16:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
megszívtad, legközelebb gondolkodj előre
2018. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor leírom még egyszer, kicsit szájbarágósabban (1-es vagyok): az van a szerződésedben, hogy akkor állhatsz el a hitelfelvételtől, ha még nem folyósították. Mivel már folyósították, nem állhatsz el - max bizonyos feltételekkel visszafizetheted.


A 14 napos elállási jog ÁLTALÁBAN vonatkozik az elállásra: pl. egy lakáshitel felvételénél nagy valószínűséggel nem utalnak 14 napon belül az igényléstől számítva, tehát simán a 7.-ik napon is elállhatsz. De a személyi kölcsön pont nem ilyen.

Azt szinte azonnal megkapod, mint már írtam.


Amúgy nem értem a problémádat, hiszen még a saját honlapjukon is azt írják:

" Ha megfelelek a feltételeknek, mikor kapom meg a kölcsönt?

Bankfióki személyes igénylés esetén a szerződéskötést követően perceken belül megtörténik a kölcsön folyósítása. "


Komolyan: annyit nem tettél meg, hogy kölcsönfelvétel előtt ránézel az OTP honlapjára? Semmit nem is tájékozódtál?

2018. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"De nem vártak a szerződéskötéstől 14 napot az utalással, hogy ezt a feltételt tudjam teljesíteni."


Milyen feltételt?

Kértél kölcsönt, kaptál gyorsan, már ez is baj?

ha megkaptad, nyilván felnőtt ember vagy - nem tudsz felelősséget vállalkni a saját tetteidért?

1 vagy 2 nap alatt meggondoltad mnagad?

Nyilván valamire kellett a pénz, megkaptad - most mi a problémád? Bemész, elmondod, mégsem kell, az ügyintéző elmondja, hogy szórakozz máshol, kiszámítja majd neked a visszafizetendő összeget, Te visszafizeted és kész.

Nem tudom, mit rugózol ezen az elállási jogon.

2018. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudtam jól, hogy mikor folyósítják. Az elállási jogról nem tudtam azt csak a szerződésemből tudtam meg. Miért írnák bele az én szerződésembe is ha nincs rá lehetőségem?
2018. nov. 2. 17:56
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy ítélkezel, hogy fogalmad sincs a háttérről, hogy miért kellet volna a hitel és most már miért nem kell. Ebben a helyzetben egyik napról a másikra pörögtek a dolgok és cselekedni kellet. Igen láttam a bank honlapján ,hogy gyorsan megvan akár aznap, de az elállási jogot nem a bank honlapjáról szedtem, hanem a szerződésemből. Az én személyi kölcsön szerződésemből, nem valami lakáshitel, vagy egyéb hitel szerződésből, hanem az enyémből.
2018. nov. 2. 18:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Neked jelenleg már nem elállási jogod van, hiszen megtörtént a folyósítás, hanem VÉGTÖRLESZTÉSI jogod. Ennek lesz egy díja, az is benne van a Hirdetményben, hogy ez mennyi, vagy hívd fel a bankot és megmondják, mibe kerülne Neked most, ha a hitelt egy összegben vissza szeretnéd fizetni.
2018. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előtörleszted és kész, néhány tízezret buksz.
2018. nov. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!