Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Teherrel rendelkező házat...

Teherrel rendelkező házat hogyan tudok eladni?

Figyelt kérdés

Nincs ilyenem, de a jövőben valószínűleg lesz majd. Fele önerő, fele hitel alapon akarok jövőre házat venni, de elgondolkoztam azon, hogy ha túl akarok majd adni rajta, mert a feleségemmel másfelé költözünk, akkor hogyan tudok majd rajta túladni?


Mennyivel más egy hiteles házat eladni?



2018. nov. 11. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Hiteles házat 3 módon lehet eladni.

1. A vásárló átveszi a hitel törlesztését, természetesen a ház értékében benne van a hitel összege is. Ez akkor működik ha az adott bank engedi ezt

2. A vásárló annyi előleget ad a banknak ami a teljes hitelt fedezi (vagyis kifizeti a ház árából a hitel összegét) te meg a megmaradt összeget kapod meg.

Írok példát-

1. esetében. Pl. A házat 6 millióért akarod eladni, de van rajta 4 milliós hitel. Te hitellel együtt árulod, vagyis 2 millióért hirdeted, adod el, A 4 milliós hitelt a vásárló átvállalja.

2. A ház 6 millió. A vásárló ad 4 millió előleget de ezt egyből a bankba adja, aki ezáltal törli a hitelt, és a ház hitelmentes lesz. A maradék 2 millió a tied lesz.


Vagy kifizeted a hitelt, és hitelmentesen adod el.

2018. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Az előző válaszoló téved, amit az 1. pontban ír, abba bank sosem fog belemenni, tehát így nem lehet eladni a hitellel terhelt házat, de persze van megoldás.

Amennyiben a vevődnek van annyi KP-ja a vásárláshoz, hogy a Te hiteledet azzal ki lehet fizetni, akkor a vételárból először a hiteled lesz kifizetve, a maradék vételárat pedig Te kapod.

Amennyiben a vevőd is hitelt vesz fel és nincs annyi önereje, hogy a Te hiteledet kifizesse, akkor a evőt hitelező bank fogja elutalni a hiteled lezárásához szükséges összeget és utána a maradékot megkapod Te.

2018. nov. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

#2-es!


Szinte ugyanazt írtad, mint az egyes.


A bank csak hiszi, hogy mindenbe bele kell egyeznie.

Én vettem jelzálogos, végrehajtási jogos, elidegenítési és terhelési tilalmas ingatlant.

Sehonnan nem kértem engedélyt rá.

Először begyűjtettem az eladóval, hogy hova, és mennyivel tartozik. Aztán ügyvédnél megírtuk az adásvételi szerződést, és abban egyeztünk meg, hogy én rendezem a banknál, a szolgáltatóknál, a végrehajtóknál a tartozásait, addig kértük, hogy a földhivatal függő hatályú döntést hozzon, amíg nem tehermentesítjük az ingatlant. Erre volt cca. 60 napunk? talán.


Az összes tartozás és a vételár közötti részt kp-ban megfizettem az eladónak. Mindent kifizettem, az ingatlanról lekerültek a jogok, majd bejegyezték az én tulajdonjogomat.


Persze hitel átvállalásnál már a bank dönt, az más helyzet.

2018. nov. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az 1-es és a 2-es válaszolók válasza között az a különbség, hogy nem muszáj előleg/kp formájában rendezni a banki tartozást a vevőnek. Ha a vevő is hitelt vesz fel, akkor a folyósitáskor a tartozás összege az eladó bankjának számlájára fog menni. Ez majd az adásvételiben lesz rögzitve.

Kedves kérdező, ne izgulj, el fogod tudni adni az ingatlant teherrel is. Inkább ez akkor macera ha több tartozás van a házon mint amennyit ér.

2018. nov. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló vagyok. Szerintem nem jól értelmeztétek a válaszomat. Ahogy az 1-es válaszoló megfogalmazta az 1. variációt, az nem működik, mert nincs olyan, hogy "HITEL ÁTVÁLLALÁS". Egyik bank sem engedi meg, hogy az eladó hitelét átvegye a vevő. Az eladó hitelét le kell zárni, végtörleszteni kell a hitelét és egy teljesen új hitelt kell igényelnie a vevőnek.
2018. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!