Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik a legbiztonságosabb bank?

Melyik a legbiztonságosabb bank?

Figyelt kérdés
Lakáshitelt szeretnénk felvenni, ahol a fedezet a megvásárolni kívánt lakás lenne. Sosem volt még a családban sem hitel felvétel, ezért teljesen laikus vagyok a témában. Melyik az a bank, ahol végig fix a törlesztő,s alapból biztonságos?
2018. dec. 3. 10:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha gyermeteg a megfogalmazásom, mielőtt célzottan bankokat keresnék fel, gondoltam eligazítást kérek Tőletek. :)
2018. dec. 3. 10:26
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
EGYIK SEM!!!
2018. dec. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Lakáshitelt szeretnénk felvenni, ahol a fedezet a megvásárolni kívánt lakás lenne."


Ez minden esetben így működik, másképp nem is tudsz hitelt felvenni.

DE!!


Nem tudom, azt tudod-e, hogy a bank - bármelyik - csak a megvásárolni kívánt ingatlan max. 80 %-áig hitelez és a vevőnek min. 20 % önerővel kell rendelkeznie.

Tehát, ha a megvásárolni kívánt ingatlan 10 millió ft, akkor a bank 8 milliónál nem fog többet adni - a 2 milliót pedig Neked kell állnod (meg az ügyvédi költséget az adásvételi szerződésre, meg az átírási/vagyonszerzési illeték, stb.)


Megvan a szükséges önerő? mert anélkül egy bank sem áll szóba a hitelfelvevővel.

A másik nagyon fontos kérdés a rendszeres jövedelem.

Ha nincs bejelentett munkád, rendszeres jövedelmed, nem adnak hitelt.

2018. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Talán egy hitelkalkulátor segíthet, nem valószínű hogy van itt olyan ember aki az összes bankról tud véleményt adni. Inkább annak nézz utána, kaphattok e hitelt, s ha igen mennyit. Az hogy a családnak nincs hitele, kutyát nem érdekli.
2018. dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindegyik a biztonságos jogi szempontból. De a lakáshitel ez előzmények ismeretében felér egy harakirivel.
2018. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!Mindketten dolgozunk, én 30 a férjem 28 éves, netto 500 ezer a havi bevételünk, majd gondolkodunk a CSOK-ban is. A családjaink tulajdonában lévő ingatlanok közül nem akarunk semmit fedezetnek bevonni.
2018. dec. 3. 10:48
 7/10 A kérdező kommentje:
Megtakarításunk van, pár éve gyűjtögetünk, olyan 5-5,5 millió forint körül, ezt a Férjem intézi. Az, hogy a családban nincs hitel, azért írtam, hogy kifejezzem, nem értek a hitelfelvétel témához. :)
2018. dec. 3. 10:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Jók a kondíciók, lehet keresgélni.
2018. dec. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megbízhatósági szempontból nincs gond a bankokkal, inkább arra kellene figyelmet fordítanotok, hogy részletesen megismerjétek a szerződéseteket, feltételeket. A bank soha nem lesz a barátod, elsősorban minden intézet a saját érdekeit nézi. A devizabotrány esetén sem voltak jófej bankok meg szemét bankok, mindenhol szívás volt.


Most vannak fogyasztóbarát lakáshitelek, forint alapon, végig fix törlesztővel akár. Ezeket kellene átnéznetek, ajánlatokat kérni, elolvasni a feltételeket. Annyi hitelt felvenni és olyan törlesztővel, amit biztonsággal, belátható időn belül törleszteni tudtok, akkor is, ha esetleg változnak az anyagi lehetőségeitek. Vannak életbiztosítások, valamint hitelbiztosítások is, amikkel mondjuk keresőképtelen időszakokat át lehet hidalni.


Szóval ne biztonságos bankot keress, hanem kezdj el tájékozódni pénzügyekben. Én ezt a kiszámoló bloggal meg a youtubos akadémiával kezdtem, és bár sokmindennel nem értek egyet, meg a fickó sem annyira szimpatikus, de mindenképpen jó gondolatébresztő volt.

2018. dec. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Keressetek fogyasztóbarát lakáshitelt, 10 évif fix törlesztővel. Hogy melyik bankban az kb mindegy, ugyanolyan az összes.
2018. dec. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!