Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kezdő vállalkozás: lízing...

Kezdő vállalkozás: lízing kezessel/adóstárssal?

Figyelt kérdés

Hello!


Tegyük fel, hogy van egy kezdő vállalkozás, amelyet most alapítottak 10 millió forint alaptőkével. Mivel új a vállalkozás, nem lízingelhet autót.

Azonban mondjuk, hogy van egy magánszemély, akinek több mint egy éves munkaviszonya van, igazolhatóan majdnem egymillió forintos fizetéssel. Hitele nincs.

A kérdésem: kötnek-e a bankok lízingszerződést az új céggel, ha a magánszemély mint készfizető kezes/adóstárs beszállna az ügyletbe? Természetesen minden egyéb feltétel adott, az önerőt ki tudják fizetni, és a havi törlesztő a magánszemély fizetésének olyan 30-40%-a.


2018. dec. 10. 16:37
 1/10 anonim válasza:

1, Nem. Eddigi tapasztalatom szerint (könyvelőként pár ilyet láttam) első dolog amit kérnek, az a főkönyvi kivonat, lezárt üzleti évről a beszámoló...stb. Anélkül szóba sem állnak veled.


2, Ha magánszemélyként kezes lennél, akkor miért akarod cégre venni? (nyilván a költség, áfa elszámolása miatt) De ilyen nincs, vagy magánszemélyként és akkor nézik a te jövedelmedet, vagy cégként és akkor a cég mutatóit vizsgálják.

2018. dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A dolog több szempontból is hülyeség. Egyrészt felesleges az egész, 7-8% kamatra lehet személyi kölcsönt kapni, magánszemély megveszi az autót a saját nevére.


A másik, hogy létezik a cégautóadó. Ami nem kevés, még tessék hozzáadni a lízingdíjhoz.


A harmadik, hogy nincs az a hülye, aki egy (gondolom Kft) korlátolt felelősségű társaság dolgaiért teljes vagyonával kezességet vállal.

2018. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Találtam közben egy ilyet: [link]


2) Hogyhogy azt nézik? A cég fizetné, a kezes csak a bankok megnyugtatása miatt szerepelne az ügyletben

2018. dec. 10. 21:28
 4/10 A kérdező kommentje:
#3: A cégautóadó elhanyagolható ahhoz képest, amit az áfa, költségelszámolás jelentene. Plusz a kezes jelen esetben a vállalkozás ügyvezetője.
2018. dec. 10. 21:31
 5/10 anonim válasza:

Ebben az esetben a kutyát nem érdekli, hogy az ügyvezetőnek mekkora magánvagyona van, ha a számla a cég nevére kerül kiállításra, illetve a szerződés a cég nevére szól, akkor az azt jelenti, hogy behajtani a cégen lehet (most abba ne menjünk bele, hogy mely esetekben felel a kft ügyvezetője a magánvagyonával), tehát ezek szerint a lízingcég csak rajtad követelheti, nincs neki jogalapja.

Hogyan oldod meg a könyvelésben azt, hogy ha nem a cég számlájáról/pénztárából fizeted? Sehogy. Ilyen nincs.

Találkoztam már olyannal, hogy egy új céget a NAV is kockázatosnak sorolt a jellege miatt, ráadásul arra hivatkozva, hogy miből fogja ezt a cég finanszírozni.... kutyát nem érdekelt hogy a tulajdonos a TOP 100-ban van.

2018. dec. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A cég reményeim szerint komoly hasznot fog termelni, ergo ki tudja majd fizetni a havi részleteket. Ha netán nem, akkor bármikor vihetek be további pénz a cégbe, nem?
2018. dec. 10. 22:27
 7/10 anonim ***** válasza:

ma Magyarországon rendkívül kevés olyan vállalkozás van, ami komoly hasznot termel (ezt a bankok is tudják), ha mégis, azt előbb-utóbb ellehetetlenítik (kivéve, ha jóban vagy Orbánnal - és nem vagyok habzó szájú baloldali vagy ilyesmi, ezt már többször láttam élőben, egyszerűen objektív vagyok).

szóval hacsak nem vagy az utóbbi, akkor sok jóban azért ne reménykedj - a bankok meg érthető módon reményre nem adnak pénzt vagy lízingszerződést, majd ha tényleg így lesz, akkor lehet velük beszélni.

2018. dec. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha meg eleve nem bankba gondolkozol és jóval alacsonyabb kamatot, ráadásul és kezdő vállalkozás finanszírozást keresel, akkor nézd meg az MVA mikrohitelét.
2018. dec. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Te reményeid a finanszírozót nem fogják érdekelni. Csak a számok. A magánszemély kezessége továbbra is idegen ebben a történetben. Amúgy ha kezdő cégként mindjárt ÁFA visszaigényléssel kezdesz, hamar fel fogod kelteni a NAV figyelmét.
2018. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az autohitelcentrum.hu szerint lehetséges a konstrukció. Nem érdekel, ha felkeltem a NAV figyelmét, mert semmi illegálisat nem tervezek csinálni.
2018. dec. 11. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!