Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri-e felvennem diákhitelt,...

Megéri-e felvennem diákhitelt, tanulásra és vállalkozásra?

Figyelt kérdés

1. éves hallgató vagyok, koliban lakom, szerény életszínvonalon.


Ezzel nincs is baj, viszont vannak dolgok, amiket nem engedhetek meg magamnak viszont sokat adnának hozzá az életemhez.


Nem albérletre, vagy luxus dolgokra gondolok, hanem:


- pszichológushoz járás

- jogsi

- vállalkozás 25ezres KATA díja

- egyéb könyvek és kiadások


A jelenlegi pénzemmel, ezzel a +40-gyel ezeket megengedhetném magamnak.


Érvek a hitel mellett:

- nem fogok 600 Ft-ért dolgozni heti 2 napot, hogy meglegyen a havi 40-em

- inkább felveszem a 40-et és visszafizetem amikor sokkal többet keresek

- 1.480.000-re 1.650.000 a teljes visszafizetés kalkulátor szerint

- korábban volt már ami bejött, vettem egy saját - igaz felújításra szoruló - lakást, ennek a felújítása is egy feneketlen kút, de lassan végéhez ér


Eddig a stabil, tervezhető bevételem sosem volt meg, és nagyon jó lenne, ha végre tudnék számolni valamivel. Például tudni, hogy 1 évig tuti életben tudom tartani a vállalkozásom (felfutási időnek) stb.


A kérdés az, ha megpróbálkozom ezzel, vajon mennyire teszem tönkre az életem? Bár nem butaságokra költeném a pénzt, ahogy eddig sem arra költöttem, mégsem egyértelmű a döntés.


Köszönöm előre is a tanácsokat.

22F



2018. okt. 20. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Itt igazabol arra kell tekintettel lenned, hogy piackepes szakot tanulsz-e. Ha penzugy-szamvitel, esetleg mernoki szakon tanulsz (biztos van meg par szak, amivel jol lehet keresni, most ezek jutottak eszembe), akkor erdemes elgondolkodni a felvetelen, illetve meg egy nagy erv mellette, hogy befektetned, tehat penzbol penzt csinalnal, ami ha bejon lehet elotorlesztessel le tudnad rendezni a hitel egy reszet.
2018. okt. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, az egyikén tanulok, amit írtál:-)


Kérdés, mi van ha 3 évnyi próbálkozás után, semmi sem jön be és legrosszabb esetben ott maradtam ennyi hitellel.


Mondjuk a pszichológus biztosan megtérül. De ha vállalkozásból nem tudnék pénzt keresni, akkor vajon legalább elmondhattam, hogy megpróbáltam kitörni a mókuskerékből?

Tehát akkor is megéri vajon belevágni, ha a bukás is benne van a pakliban?


Aztán maximum havi 18-cal kevesebb lesz a fizetésem, de ezt a 3.5 évet próbálkozásokkal teli élhettem. Értelmes felfogás ez?

2018. okt. 20. 15:58
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Mindenképp érdemes felvenni, de nem 40-et hanem 70-et havonta. A kamat jelenleg 2,3%, azt a részt amit nem használsz fel be kell rakni állampapírba 3,8% kamatra.


"- vállalkozás 25ezres KATA díja"


Lehet szüneteltetni bármikor és abban a hónapban nem kell fizetni, tehát nem muszáj egy évre számolni.


"- egyéb könyvek és kiadások"


Nem tudom mi, de nem hülyeségre nem szabad elszórni.


"- jogsi"


Megéri hitelből letenni, mivel a hitel kamata 2,3% az infláció meg 3% feletti, tehát ha pár évvel később rakod le akkor többe fog kerülni mint a mostani ár + a hitel kamata.


"- pszichológushoz járás"


Ezt nem tudom megéri-e.


"- 1.480.000-re 1.650.000 a teljes visszafizetés kalkulátor szerint"


A jelnelegi kamattal lehet, de nem fix kamatú a diákhitel 1, tud feljebb és lejjebb is menni a kamat. Ha nagyon felmenne a kamat akkor kiveszed állampapírból és előtörleszted ezért nincs kockázat az állampapírba rakott összeggel.


Tehát a lényeg, hogy érdemes felvenni a max. összeget, de nem szabad hülyeségre költeni. A mostani kamatokkal még ha hülyeségre is költöd el akkor is lazán tudod majd törleszteni.

2018. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Könyvek és egyéb kiadások mellett hasonló, fejlődést szolgáló dolgokat értettem. (Lehet egy 5 dolláros kiszervezett Upwork munka vagy egy Udemy kurzus amit nem tudok máshonnan letölteni például)


Az utolsónak nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! Nagyon jól hangzik! Utánaolvasok, hogyan lehet a havonta kiutalt összegből Állampapírt venni, vagy jobban járok-e, ha inkább félév elején veszem ki a teljes 350.000 Ft-os összeget. (Annyival hamarabb tud kamatozni a Betét és így a 0.6% különbség miatt nagyobb lehet a hozadéka)


Tényleg köszönöm!:-)

2018. okt. 20. 19:15
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Pszichológus. 22 évesen...

Hát nem tudom. Nekem a pia jobban bejön ilyen célra :P

Egyébként én több mint 15 éve vettem fel és még mindig megvan belőle másfél millió.

A tanulmányaim végén csak 1 milka volt, ez a buzernyák kamatok miatt évente kb. 100ezerrel nőtt úgy, hogy fizettem az előírt törlesztőt.

Újabban elkezdett csökkenni, mivel lent vannak a kamatok. Most próbálom minden erőmmel csökkenteni ahogy csak lehet, mielőtt megint felmegy, a cafeteriát belenyomtam a törlesztésbe. De hát persze ezt a lehetőséget is elveszik 1 évvel a bevezetése után... :P

Hehe poén, múltkor voltam bent a Diákhitel Központban. 20 éves kiscsajok az ügyintézők meg az ügyfelek is, én meg ott "vénemberként".. :D De nem baj, benne van a szerződésben, hogy ha betöltöm a nyugdíjkorhatárt akkor elengedik :P

A jövőt most írod, az...

2018. okt. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, most előtörleszteni se éri meg, állampapírba rakod amit előtörlesztenél (ha nem csak cafetériából csináltad) akkor: 1. többet kamatozik az állampapírban 2. vész esetén van pénzed 3. ha mégis felmenne a kamat nagyon akkor tudsz előtörleszteni
2018. okt. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

Jogos, bár én már úgy vagyok vele, hogy inkább meg akarok már szabadulni tőle minél előbb. Nagyon ocsmány konstrukció, ennyi idő alatt 2-3 személyi kölcsönt is letörlesztettem volna már hasonló összeggel.

Egyelőre ezt csak cafeteriából nyomom, most az elsődleges cél a személyi kölcsönöm meg pár egyéb fizetnivalóm kiütése. Ezek nélkül közel 50 ezerrel több maradna havonta. Ha az megvan, jöhet ez a nagyobb falat. Utána pezsgő és soha többé hitel!. Ha meggondolom, hogy közel 100k-val lehetne több pénzem havonta mindenféle fizetésemelés nélkül, ha nem lennének ezek a hülyeségek... :P

2018. okt. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Pszichológus. 22 évesen..."


Ha fejlesztetted volna Te is magad életed minden területén, lehet nem a pia és 100k hitelcsapda jellemezne most.

2018. okt. 21. 15:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Udemy-re inkább ne pocsékolj pénzt. Egyik kurzus sem ér semmit, főleg nem a "szakmai" kurzusok.

2018. okt. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: jó, én próbáltam vicceskedni, de ha a nagypofájúskodás jobban bejön, adhatok ilyen választ is:

kisfiam, nekem posztgraduális végzettségem van, te meg csak egy kisgyerek vagy, akinek soha nem kellett megküzdeni semmiért, nem kerestél egy vasat se, nem volt semmi problémád az életben, mert majd anyu-apu megoldja.

Majd gyere vissza 20 év múlva nekem az észt osztani, már ha egyáltalán megéled, mert lehet, hogy 10 év múlva te már krokodil drogon fogsz lógni a Hős utca előtt, és örülnél, ha csak annyi hitelproblémád lenne, mint nekem van most.

2018. okt. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!