Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Az egyik webáruházban rendelt termékre csak a rendelés megküldése után lehet áruhitelt kérni, majd a kitöltött adatok után a bank elutasította a kérelmet, viszont én előtte kaptam egy emailt az áruháztól, hogy a rendelés megtörtént és hamarosan felveszik a kapcsolatot.

Ilyenkor ez már nem jelent semmit? Törlődik az egész vagy nekem kell utána járni?

Köszönöm a válaszokat



2019. jan. 5. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Távollévők között kötött szerződéstől 14 napon belül el lehet állni, jelezd nekik, hogy meggondoltad magad, visszamondod a rendelést.
2019. jan. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, bár ezt nonszensznek tartom, hogy az áruhitellel való fizetés kiválasztása ellenére a rendelőnek kell lemondani a terméket, mert nem teljesült a bank követelménye.
2019. jan. 5. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem nonszensz az, a boltot ugyanis baromira nem érdekli, hogy te saját pénzből fizeted a megrendelt árut, vagy hitelből de nem adták meg, vagy a haverodtól akartál rá kölcsön kunyerálni, de az nem adott. A hitelt nem ők adják! Azt intézni a te dolgod ha tudod, őt csak az érdekli, hogy te kötöttél vele egy szerződést: ő beszerzi az árut, neked meg ki kell fizetni. Ha nem fizeted ki és nem is mondtad le a rendelést (aminek a teljesítése neki pénzbe kerül, pl. áru beszerzése, kiszállítás, csomagolás stb.), akkor teljesen jogosan követeli tőled a pénzt és az se érdekli, ha végrehajtónak kell kiadnia, aki majd végül úgy hajtja be a közben sokszorosára duzzadt összeget, hogy lefoglalja a vagyontárgyaidat és elárverezi...

Ez teljesen logikus, ha belegondolsz az ő helyzetükbe. Ha nem így lenne, akkor egy csomót furikáztathatnák a megrendelt cuccot a saját költségükön, amire végül azt mondhatnák a rendelést leadók, hogy "ja bocs, hát most inkább mégse kérem". Te se szívesen lennél boltos ilyen feltételek mellett.

2019. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez világos teljesen, viszont a bank (Cetelem) és a webáruház szerződésben van egymással, az áruhitelt pedig csak a termék megrendelése után lehet kérvényezni az oldalon. Ezt nem értettem igazán.

(Vagyis ha én például megrendelem még egyszer több önrésszel, hogy akkor hátha elfogadja a bank és így sem fogadja el, akkor tulajdonképpen megint meg kell rendelnem a terméket, majd lemondani?)

2019. jan. 5. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Oké, de az ő szerződésük csak arra terjed ki, hogy ha A BANK elfogadja a hitelkérelmedet, akkor a fizetendő összegnek csak egy részét (vagy semmit) kell neked kifizetned, hanem azt majd a bank fizeti ki a boltnak helyetted. Ha aztán nem fizeted a törlesztőrészleteket a banknak, azt is csak a bank fogja tőled követelni, nem a bolt, az már megkapta a pénzét a banktól így is, úgy is.


Viszont másik oldalról, attól még hogy téged elutasít a bank, te még mondhatod azt, hogy "ehh, tököm, hát kényelmesebb lett volna, ha a felét hitelre adják, de végülis van nekem ennyi pénzem, legfeljebb nem megyek idén nyaralni". Vagy a haverodtól kérsz.

A bolt mindebből semmit nem tud, meg nem lát, csak azt látja, hogy te megrendeltél tőlük valamit, amivel neki dolga van, és lehet, hogy akkor is meg akarod venni, ha nem kapsz rá hitelt. Ezért kell mindig lemondani, ha mégse kell.

2019. jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a terjedelmes felvilágosítást. :)
2019. jan. 5. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!