Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire éri meg a lénzemet...

Mennyire éri meg a lénzemet befektetni, mondjuk 6-8 ezer forintot minden hónapban befizetni éves 8 %-os kamattal?

Figyelt kérdés

Kissebb számlákat érné megnyítani inkább vagy egy nagyot?

Mennyire érdemes ilyennrl foglalkozni és mennyire veszélyes egy adott bankhoz betenni?

Mennyire veszélyes?

Mibe femtessek inkább szerintetek?



2019. jan. 26. 11:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

" 6-10 százalékos éves kamat ha pl 10-15 évre kötöm le a pénzem"


Félreértetted, bár a kérdésed alapján én azon is meglepődök, hogy tudsz olvasni!

Nekem is jött ilyen szemét a postaládámba: 10 évre 6%, 11-re 7%, 12-re 8%, 13-ra 9 %, 15 évre pedig 10%-ot adnak.


Ezek nem az éves kamatok, hanem a teljes futamidő végén ennyit adnak, ha addig nem tűnnek el :)

A befizetés 90%-a tőkegarantáló befektetés pl. beteszik kincstárjegybe, ahol ők 1 éves esetén kapnak évi 2,25%-ot, vagy 2 évesbe évi 2,75%-os kamatra, vagy egyéb... nem sorolom fel mindet!


A legkevesebbet hozó kincstárjeggyel számolva egyszeri 100 000Ft betétre kapnak durván 135 000-et, amiből neked adnak 110 000-et és nyertek 25 000-et, de nyilván a 4,1%-ra fogják betenni és nem a 2,25%-osra.


A hülyének is megéri, fogj bele!

2019. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
"kedves utolsó" pontosan nem néztem utánna és ezért kérdezek vélleményt nert tudom vann nállam okosabb emberek ebben a témában, ez nem az olvasástól függ hanem , hogy ki mennyire merül el a témában.
2019. jan. 26. 15:23
 13/14 anonim ***** válasza:

Időpontot foglalsz értékpapírszámla nyitáshoz:

[link]


Bemész az időpontra, fél óra alatt megnyitod az ingyenes számlád.


Másnap 8 óra után már veheted is a 4,1% kamatú állampapírt (jövő hónaptól 4,5%-ot kamatozik).


A vásárlást online tudod intézni bankkkártyával, semmi költség nincs.


Bármikor vehetsz hozzá akár havonta is.


Bármikor el is adhatod és kiutalhatod ingyen a pénzed a bankszámládra.

2019. jan. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha lenne olyan banki befektetés, ami ad 8 százalékot, én is holnap betenném a pénzem.


A 3 betűs, ballagási öltönyös tanácsadós cégnek egy forintot nem adnék, de "egy kávéra" sem ülnék be velük.

2019. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!