Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Anyám valahogyan hozzáfér a...

Anyám valahogyan hozzáfér a banki adataimhoz, nagyon fontos?

Figyelt kérdés
22 vagyok, elvileg nem tudja a jelszavamat, gyakorlatilag mindent tud, mit mikor hol vettem, mindent. Esetleg ha átkutatta a számlákat, kivonatokat, mert képes rá...
2019. febr. 23. 16:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
2019. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
A bankban nem adnak ki neki infót.
2019. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Hogy hogyan férhet hozzá? Tudja a jelszavamat, vagy a PIN kódot? Elég, ha megváltoztatom mindkettőt?


Kikészít ez a nő, ezzel a beteges nyomozásával, 22 vagyok...

2019. febr. 23. 16:40
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem jön papíralapú bankszámla kivonat Neked? - mert akkor arról le tudja olvasni a vásárlásokat.
2019. febr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ne kérj ilyen papíralapú vackot. Géped ne jegyezze meg a netbanki belépőadatokat (egyébként se túl bölcs dolog).
2019. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

A papír alapú kivonatot ebankon is le tudod állítani, átállsz elekronikusra, és kész.


Kikészít, mert érdeklődik, majd 20 év múlva te is megnézed, hogy mire költ a gyereked. Jobb esetben.

GYanítom, hogy otthon laksz, "annak a nőnek" a háztartásában, és ő fizeti a rezsit meg teszi eléd az ételt.

Tessék elmenni albérletbe, és a kutya nem nézi majd át a szemetedet.

2019. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%
Kikészít ez a nő, de lefogadom, hogy még vele laksz, ő főz rád, meg talán még a gatyádat is ő mossa. Ha felnőttnek és önállónak érzed magad, akkor miért nem élsz külön?
2019. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Amit végig kellene gondolnod és esetleg cselekedned:


1) Papír alapú postai kivonatot kapsz? Mondd le, amúgy is sokszor díjköteles!

2) A netbank jelszavad nem tudja szerinted, de lehet, hogy rád jellemző jelszót használsz, pl. születési dátum vagy pedig olyan jelszót amit máshol is, sok helyen használsz. Így rájött magától. Változtasd meg és ha több helyen is ezt használod, akkor máshol is erősen javaslom!

3)Nem lehet, hogy még 18 éves korod előtt nyitottad a számlát és mivel kiskorú voltál anyukád meghatalmazott lett hozzá? Van bank amelyik így oldja meg 18 éves kor alatt, sima meghatalmazással, ami nem szűnik meg magától 18 éves korodban, csak onnantól már jogod van megszüntetni. Menj be a bankfiókba vagy telebankon kérdezz rá és vond vissza a meghatalmazást!

Ha még van érvényes meghatalmazása, akkor a saját netbankjában is láthatja a te számlád illetve kérhet magának sms értesítőt a saját telefonszámára és így tovább.

4) Kisvárosban, esetleg falun laksz? Takarékszövetkezetnél van a számlád? Mert ilyen helyeken könnyebben előfordulhat, hogy törvénysértő módon, de az ismerősnek elmondják más ügyfelek banktitkait. Bűncselekmény, ha banki dolgozó ilyet tesz, megérdemelné a feljelentést, csak bizonyítani nem nagyon lehet. Ha bármi ilyenre látsz esélyt, akkor nyiss másik bankban számlát, ezt pedig szüntesd meg!


Valamelyikben a fentiek közül ráismertél-e valami lehetségesre?



Ami azt a vitát illeti, hogy 22 évesen otthon élsz és nem adsz bele a költségekbe, én ahhoz nem szólok hozzá.

Nem ez volt a kérdés és amúgy sem tudhatja itt senki, hogy beleadsz-e meg egyáltalán a családod ilyen irányú helyzetét.

2019. febr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:

Tudjátok mit csinált????


Múltkor mondtam neki, hogy betettem a pénzemet is a számlára, mert úgyis azzal fizetek...


Nem, nem küldenek papíralapút...


Ki volt írva a bankos mappámra az adatok, a kódom, illet e a telebankos belépési kód, ezt ők adtál meg eredetileg. Szépen felhívta a Netbankot és meghallgatta a dolgokat, számlatörténetet... Illetve most nem tudok belépni, szerintem megváltoztta a jelszót is, de ez nem száz, mert a telefonomra nem jött semmi.


Viszont ez volt, hogy felhívta a Telebankot és ott lekérdezte...



Szerintem meg szemétség, mert semmi illegálisat, nem csinálok, nem lopok. Ennyire meg nem kell ellenőriznie, hogy hol mertem venni egy kávét... Nem kisgyerek vagyok, hogy minden papírfecnit átnézzen.


Szerintem nyitok is egy új számlát, amiről nem tud, vagy nem tudom

2019. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Menj be a bankfiókba és telebank jelszót, netbank jelszót mindent változtass meg!


Talán jobb lenne, ha megszüntetnéd a telebankot és netbankot és azonnal újat igényelnél mert akkor nem csak a jelszó lesz más hanem az azonosító is.


De a bankváltás sem rossz ötlet, csak bármit is csinálsz jelszavakat, kódokat ne írj fel többé!

2019. febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!