Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Anyám valahogyan hozzáfér a...

Anyám valahogyan hozzáfér a banki adataimhoz, nagyon fontos?

Figyelt kérdés
22 vagyok, elvileg nem tudja a jelszavamat, gyakorlatilag mindent tud, mit mikor hol vettem, mindent. Esetleg ha átkutatta a számlákat, kivonatokat, mert képes rá...
2019. febr. 23. 16:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

9-es, azaz kérdező: úgy tűnik, több regisztrációd is van itt a Gyakorin - most épp nem a kérdezős fiókoddal léptél be :-)


Más.

Nem írtál semmi körülményt, így én sem írtam semmit az első hozzászólásomban, de mivel továbbra is ki vagy akadva, azért már rákérdeznék egy-két dologra:

-ugye ezek szerint a szülői lakásban élsz?

- van önálló kereseted?

- ha van önálló kereseted, akkor adsz haza a rezsibe, az ellátásba?

- ha nincs önálló kereseted, hanem mondjuk még tanulsz, akkor jó eséllyel a szüleid fizetik a költségeket?

- ha nincs önálló kereseted és nem is tanulsz, hanem munkanélküliként otthon élsz, akkor meg végképp nincs jogod felháborodni azon, hogy anyád megnézi, mire költesz - nyilván nem a kávázási szokásaidra kíváncsi :-)

Végezetül, ha nem tetszik, van több megoldás is:

- beszélj anyáddal, hogy miért csinálja ezt, kérd meg, hogy ne tegye

- ha nem megy és ennyire ki vagy hegyezve a jogaidra, akkor költözz el albérletbe és akkor élhetsz önálló életet.

2019. febr. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Tényleg, és mi a kérdés?


"Anyám valahogyan hozzáfér a banki adataimhoz, nagyon fontos?"


Majd utána meg is válaszolod magadnak:


"Ki volt írva a bankos mappámra az adatok, a kódom, illet e a telebankos belépési kód,"


Hát tényleg nehéz kitalálni, hogy akkor mégis hogy férhet hozzá??? :D

2019. febr. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Anyád CIA ügynök
2019. febr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:

Erre a Telebankra nem is gondoltam, egyszerűen nem jutott eszembe, de ez a mappa teljesen máshogy volt, tegnap ugrott be, hogy ez meghallgathatta... Már arra is gondoltam, hogy a bankban valamelyik kiadta...


A tesómét sem hallgatja... Az én pénzem van rajta, suli mellett dolgozom... De én hülye mostanában mindig a kártyábal fizettem... És szerintem igenis túlzás, az ilyen szintű ellenőrzés...


A családi kapcaolatokban volt egy kérdés, hogy honnan van a 20 éves lányának 500.000 forintja és hogyan nyomozza ki az anyja, mert megváltoztatta a "gyerek" a jelszót... Ott mindenki szerint beteges volt...

2019. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:

A másik, hogy minden cuccomat átkutat... Minden apró papírfecnit, azzal sem fáradozik, hogy ugyanoda visszarakja...


A tesómmal sorozatosan a telefonomban kutattatot, meg a nyert ipademen, mert egy fiú barátommal beszélgettem, ő meg teljesen meg volt esve, hogy össze fogok vele jönni... 22 évesen valakinek pasija van, az egy hatalmas bűn... De vele szó sem volt ilyenről... Nem tudom mióta csinálta, szerintem nemrég, úgy ugrott be tegnap véletlen, hogy tegnap az öcsémmel bankkártyáról fizetésről beszélgettek... Nem tudtam, hogyan csináljál, hát a Telebankon keresztül... Mert hatalmas bűn kávét venni hazafele, ha itthon is leeht csinálni...


Az a szánalmas, hogy a saját öcsémmel nyomoztat utánam... Pedig az öcsém után lenne mit foglalkozna azzal...

2019. febr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Én javasoltam, hogy miket kellene átnézni, átgondolni.


Azóta megváltoztattál már minden jelszót?


Olyanra változtasd meg amit nem lehet kitalálni, tehát nem születési dátum például, de te nem felejted el!

És ne írj fel semmit vagy csak eltorzítva, hogy mondjuk a végére kell még valamit tenni, amit megjegyzel vagy hasonló.

De inkább ne írd fel!

2019. febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:

Meg. De egyébként nem rossz ötlet az új azonosító sem. Ha lesz időm.


Amúgy, ha felhívta a telebankot, ott mimden egyes ügyletet le tudta kérdezni? Mondjuk Lipóti Pékség Szeged 2000 Ft?

2019. febr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Igen, de ott is azonosító + jelszó kell ami nem ugyanaz mint a netbank jelszó.

Melyik banknál van a számlád?

Minden jelszót meg kell változtatni. De jó dolog ha azonosítót is újat kapsz.

2019. febr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, nekem nem érne ennyi cirkuszt (új bankszámla, jelszóváltoztatások, stb.) az, hogy az anyám megnézi a számlámat:

- 1- felnőtt ember vagyok ugyebár, (22), mint írod, kérdező, a suli mellett dolgozol - akkor szerintem jogod van arra költeni, amire akarod. (bár nem derül ki, adsz-e haza valamit vagy anyukád tart el, Te meg elköltöd a fizetésed)

2.- ha nem tetszik, akkor leülök vele megbeszélni

3.- ha ezek után sem érti meg és tovább csinálja, akkor mégis mi van? Majd előbb-utóbb tudomásul veszi, hogy ez van. Ez is a felnőtté válás folyamata- el kell érned, hogy tudomásul vegye, már van önálló életed is :-)

2019. febr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Nem érti meg, betegesen nyomoz, az öcsémmel karöltve... Az az érdekes, hogy az öcsém után nem nyomozgat, pedig lenne mit... De én baj, hogy néha veszek egy kávét, mikor itthin is lehetne főzni...

Éjszaka a kulcslyukon leselkedik stb... Hogy miért nem csicsikálok már este fél 9-kor...


Csodálatos... Akkora hülye voltam, hogy beleírtam a bankos mappámba a telebank jelszavamat, mert még a 4 évvel ezelőtti telefonomra küldték ki....

2019. febr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!