Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ma reggel kaptam a bankból smst, hogy 40 dollárt levontak. Ez eddig oké. Utána még 2szer megpróbálták vonni. Hirtelen azt hittem vissza éltek vele. Bementem a bankba, kártya tiltás, adtak hitelkeretet is hogy jövő fizetesig kihuzzam. Most kaptam emailt, hogy az avast került ennyibe. Új kártya is lett igényelve.


Jelezzem hétfőn a bank felé ezt, vagy ne foglalkozzak vele?


2019. márc. 8. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha kérted, hogy a bank térítse meg a károd, ami amúgy nem valószínű, hogy összejönne, akkor igen, jelezd, mivel ha te használtad a kártyát (ez annak minősül maximális mértékben) és mégis visszatérítést kérsz visszaélésre hivatkozva az csalás.


Ha ilyet nem kértél, akkor ezzel nincsen gond.


Jegyzőkönyv készült az esetről? Mert mondjuk telefonon esetleg jelezhetnéd, hogy téves volt az állításod. Bár ha nem kértél intézkedést hozzá, akkor önmagában ez nem annyira fontos.



A kártya letiltás és az új kártya díja az téged terhel, azzal már nincs mit tenni.

2019. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!