Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy 600 ezres nettó fizetés...

Egy 600 ezres nettó fizetés hány százalékáig lehet kölcsönt felvenni? Mármint mennyi lehet a törlesztőrészletek maximális havi összege?

Figyelt kérdés
40-50-60%? Esetleg más? Megoszlanak a vélemények, amiket olvastam/hallottam.
2019. márc. 9. 15:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Szoftverfejlesztő vagyok egy külföldi cégnél, csak feléjük számlázom, és így jön ki a legjobban. Viszont *nem* ez a kérdés. És nyugi, kapok hitelt gond nélkül."


Pont emiatt sem feltétlen a NAV jövedelemigazolás lesz a mérvadó, hanem a kockázati besorolásod fogja meghatározni, hogy maximum mennyit kaphatsz és azt is maximum mennyi lehet a törlesztőd.


Egy helyről van bevételed. Ha megszűnik az egyetlen partnere is, akkor nincs tovább miből finanszíroznod a havi törlesztőt és havi 50.000-et sem, igaz ez nem különböztetne meg egy adott esetben kirúgott munkavállalótól, de pl. keresőképtelenség esetén, táppénz esetén egy 600.000 nettós alkalmazott, kapja a fizetés 70%-a táppénzt,amiből tud fedezni 250.000-es törlesztőt , még Te havi 42.000-et. Erre nem adnak Neked 250.000-es törlesztőt, pedig a törvényi 30-50%-ba még akár bele is férhetne.

2019. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

A kérdés akkor is a jogszabályi maximumról szól, nem arról, hogy milyen a bankok gyakorlata kisadózó egyéni vállalkozókkal kapcsolatban...

Mindegy is, találtam olyan bankot, ahol gond nélkül kapok hitelt, és ismétlem, csak a fenti dolog érdekel. Nem mellesleg ha megszűnne ez a munkahelyem, akkor megszüntetném az egyéni vállalkozó státuszomat és választanék a napi átlagosan 5 beérkező állásajánlatból... 800-900 ezret itthon is megkapnék alkalmazottként, nem csak pénzügyi megfontolásokból dolgozom a külföldi cégnek.

2019. márc. 10. 15:01
 13/16 anonim ***** válasza:

Ez a cikk a mérvadó és elsősorban a lakáshitelekre vonatkozik - pontosan benne vannak a %-ok:

[link]


Nem írtad, hogy milyen kölcsönt akarsz felvenni (pl. személyi kölcsön?) és igen, nem véletlenül kérdeztem rá, hogy alkalmazott vagy-e vagy vállalkozó: KATA-sként nem fogsz akkora hitelt kapni, mint alkalmazottként - még akkor sem, ha szoftverfejlesztő vagy.

Ráadásul a bank nem is köteles megindokolni, hogy miért nem ad hitelt.


Az mondjuk elég érdekes, hogy vasárnap délelőtt találtál olyan bankot, ami gond nélkül ad hitelt - még ha online igényeltél is, akkor sem biztos, hogy meg is kapod.

2019. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
JTM-et és a vonatkozó 30%-ot kb 3-szor írtuk meg eddig, hogy az a maximum, még a hitelminősítés szempontjai között is megengedő módon 33%-al szerepel, csakhogy a jtm és a tényleges között nagy különbség lehet. És a tényleges lesz a mérvadó, mint 1 szempont a sok közül hitelbírálat során. Mindegy hagyd, majd rájön amikor végig kilincseli a bankokat, mert rosszabbnál rosszabb ajánlatokkal kiszórják.
2019. márc. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Egyébként megkérdezheted az itt kérdezőt, is hogy a szerinte "kabaré kategória" érték alatt, hol kapott az igazolt 60%-os Nav igazolás 80%-án hitelt ( amit azóta felülírt az októberi szigorítás ) :


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2019. márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

6 állításból 4-nek nem szabad igaznak lennie. És akkor nem az. Nem okos vagyok, csak láttam néhány Navos ellenőrzést.

Te szerződés alvállalkozó vagy. Fix időre, vagy minkára szól a szerződés. Gondolom egyik sem, így már dőltél is.

Ha meg igen, a bankban kiröhögnek.

2019. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!