Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolja a fiatal...

Miért gondolja a fiatal pályakezdő, hogy neki kapásból 400-600 ezres fizetés jár?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sok fiatalt (23-27 éves egyetemről kikerült pályakezdők) interjúztatok különböző pozíciókra, és rettenetesen el vannak szállva a bérigényeik. Néhány példa, felírtam a legdurvábbakar:

- Raktáros: bruttó 350 ezer bérigény

- Logisztikai asszisztens: 410 ezer bruttó bérigény

- Ügyfélszolgálatos: 400 ezer bruttó

- Marketing asszisztens: 335 ezer bruttó

- Szövegíró: 400 ezer bruttó

- Rendszergazda asszisztens: 380 ezer bruttó

- Hr asszisztens: 440 ezer bruttó

Nagy multi cég vagyunk, elég jó fizetéseket adunk a tapasztalt szakembereknek. De miért gondolja egy frissen végzett egyén, hogy ekkora fizetés neki JÁR? Nulla munkahelyi tapasztalattal olyan arrogáns stílusban jönnek, hogy csak nézek. Persze vannak köztük normálisak, akik két lábbal a földön állnak, de a 90 százalék a fentebb leírt kategória.


2018. okt. 11. 21:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
60%
nem tudom én sima német-angollal meg diplomával ssc-ben 420 bruttóval kezdtem, és ez még nem is olyan hiper sok, sőt....
2018. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
13%

Itt jönnek képbe az ügyes,rendes szakmunkások,akikre egyre jobban igény van.A tacskók csak nézik a netet,és álmodoznak az ilyen fizetésekről.

Itt egyre jobban a szakmunkások,lakásfelújítós,ügyeskezű szakembereké a jövő.Egy ideig ment ez a nagy "egyetemista no proli"vircsaft,de ez nem jön be.

Én a Napban vagyok fűtő,kb.annyit ér,mint a marketinges,vagy az ügyfélszolgálatos...

2018. okt. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
78%

Azért a raktárosi nincs nagyon elszállva

[link]


Főleg Budapesthez közel meg ha netán éjszaka akkor...

Vidéken tényleg sok egy picit, jobb helyeken ott is meg van 150E nettó.

2018. okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
16%
2018. okt. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
16%
na lövésem sincs miért így linkel....jelöljétek ki az egészet és úgy ugorjatok az oldalra.
2018. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
68%
Egy normális országban tényleg ezek a fizetések lennének a természetesek. Na de ebben a szarfészekben...
2018. okt. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
82%

"Itt jönnek képbe az ügyes,rendes szakmunkások,akikre egyre jobban igény van.A tacskók csak nézik a netet,és álmodoznak az ilyen fizetésekről."


Egy iskolából kikerült, tapasztalat nélküli szakmunkás sem keres 400-500 ezret.

2018. okt. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 Estádio de Felchút ***** válasza:
87%

Te koma! Ha mindenki ilyen "sokat" kér, nem lehet, hogy a Te hírös nagy multicéged van kicsit lemaradva?

Vagy mindenki hülye, és csak Te vagy helikopter?

2018. okt. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
32%

Tedd fel a kérdést magadnak, hogy szerinted nem ez lenne a reális fizetése egy diplomás embernek? Végigsz.p 4 évet az egyetemen (inkább többet) és még utána is minimálbér körüli összeggel akarják kibökni a szemét... Hogyan lesz ennyi fizetésből saját háza? Hogyan alapítson családot, amikor még egymaga sem tud rendesen megélni a pénzéből?


A véleményem az, hogy a fiatalokat pont hogy jobban meg kéne tömni pénzzel, mert előttük még ott van a teljes Élet! Ráadásul ez így ösztönző is lenne a számukra. Cserébe az utolsó x*10 évben kevesebb fizetést kapnának, hiszen akkorra már "mindegy", arra meglesz mindene, meg tud élni kisebb fizetésből is (ugye a gyerekei arra felnőnek és ők szintén magas fizetéssel kezdenek, így nem a szüleiknek kell eltartaniuk).

2018. okt. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
41%

- Szövegíró: 400 ezer bruttó


- Rendszergazda asszisztens: 380 ezer bruttó


Ez a kettő piaci átlag alatt van, és a marketingest is maximum okénak nevezném.

2018. okt. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!