Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel befizetés? (több...

Diákhitel befizetés? (több infó lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma beléptem a Neptunba, és ez a kép fogadott:

[link]

Ezzel még nem is lenne semmi gond, hiszen van egy önköltségi díjam, amire Diákhitel2-t vettem fel, és ennek van ma a befizetési határideje.

Pénzügyek > Befizetés oldalon a következő található:

[link]

Mint látható, elfogadták a DH2-t, az összeg azonban mégsincs a gyűjtőszámlán, én magam nem tudom befizetni (a második képen a jobboldali "+" jelre kattintva, csak egy bővebb tájékozató ablak jön fel, tele adatokkal, ott semmit nem tudok csinálni).

Neptunban a diákhitel oldalon a következő a státusz:

[link]

Itt viszont még mindig az áll (ellentétben az előző képpel), hogy még feldolgozás alatt van a DH2, és elfogadásra vár... Már ezt sem értem, miért vár elfogadásra, ha már az előző oldalon elfogadottnak mutatja a rendszer?

Végül pedig itt a diákhiteles fiókom nyitóoldala:

[link]

Itt sem értem, hogy miért "Folyósítható" szerepel "Folyósítva" helyett, de ez mindegy is, ők elvileg megküldték a pénzt március 14-én, erről kaptam is üzenetet.


Kérdésem az, hogy akkor nekem ezzel van most bármilyen teendőm? Vagy majd az egyetem levonja tőlem a nemlétező pénzt 23:59-kor, addig meg igzuljak, hogy minden rendben van-e? Én nem tudom befizetni, azt meg nem hinném, hogy bárki vasárnap ülne a gép előtt és vonogatná le a egyetemnek a pénzt...


Bármilyen ötlet, javaslat, hogy mit kellene tennem?



2019. márc. 31. 15:49
 1/4 anonim válasza:
Mi lett? Hétfő reggel telefonálhattál volna, hogy mi ez, ne itt kérdezd.
2019. ápr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Minek telefonáljak bárhová is határidő után?
2019. ápr. 3. 14:57
 3/4 anonim válasza:
Jogos, és minek is kérdeznél gyakorikérdéseken határidő lejárta után? :D Szóval nem történik semmi? Nem teszel semmit? Ez itt a kérdés.
2019. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, akkor DH2, vagyis a tandíjra felvett diákhitel nem fog megjelenni a gyűjtőszámlán, nem neked kell "befizetni".


A Tanulmányi Osztály kellene hogy lehívja a pénzt a Diákhitel Központtól, akkor váltana a státusz folyósíthatóról folyósítottra és kellene hogy a tandíjadat befizetett státuszra állítsák a neptunban.

Én a helyedben bemennék a TO-ra és megkérdezném mi történt. Lehet hogy csak te maradtál ki, én is jártam egyszer úgy, hogy az X-es neptun kód miatt a lista végére kerültem és mikor a tanár kinyomtatta lemaradtam. De az is lehet, hogy a TO csak most kezdi majd el intézni a DH2-es hallgatók tandíj rendezését.

Kérdezz körbe csoporttársak között van-e valakinek ugyanilyen diákhitele és nála mi a helyzet. Vagy az egyetemi facebook csoportban, hogy ez általános helyzet vagy egyedi jelenség.

2019. ápr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!