Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adnának újabb hitelt így?...

Adnának újabb hitelt így? Lennt történet

Figyelt kérdés
3milliós hitellel kezdett a család egy ismert banknál. Utána 5 milliós lett belőle. Most odaáig jutottunk hogy mivel svájci frank igen magas- hosszabbítást kértünk amit meg is kaptunk asszem most 15 helyett 20év van hátra. Egy milliós összeg nem akar befolyni a kasszába amit vár a család (öröklés) és a házat meg tatarozni kellene már mert megőrülök én is és családom is(19F vagyok) Megadnák azt hogy 5helyett 10milliora növelni 25évre asszem az a maximum? És forintra átváltva a hitelt szóval fix lenne törlesztőnk. Megadnák e és mennyi havi törlesztőre számíthanánk?
2010. júl. 4. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmilyen konkrétumot nem írsz az anyagi helyzetetekről, így nem hiszem, hogy sok életképes tanácsot kapsz.
2010. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jaj tudtam valamit kihagyom. Apunak fix jövedelme van(nyugidj) anyunak is van jövedelme. Kettőjüké épphogy 200 felett van havonta. (jövedelmük)
2010. júl. 4. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Már nem vagyok bankár, de azért egy észrevételem volna. Azt jó ha tudjátok, hogy olyan nem létezik, hogy fix törlesztő. Ugyanis a forint alapú hitel törlesztője is változhat, ha a jegybanki alapkamatot megváltoztatják. Ez meg azért elég sűrűn előfordul mostanság. Egyébként pedig a CHF hitelt nem érdemes még mindig forintra váltani. Nekünk majdnem a duplájára emelkedett a hitelünk törlesztője a válság óta, de még mindig kevesebb, mintha anno forintban vettük volna fel.
2010. júl. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy a futamidő milyen hosszú lehet, függ a szüleid életkorától és hogy melyik bank adja a hitelt. (A hitel lejáratakor nem lehet idősebb legalább az egyikük 70 évesnél, de a legtöbb bankban az idősebb adós életkorát nézik.)


10 mill. Ft hitelt akkor lehet hitelbe felvenni a szüleid jövedelme alapján, ha az ingatlan kb 20 milliót ér.


Ekkora hitel törlesztője 20 éves futamidővel számolva majdnem havi 100.000 Ft forint alapon, 25 évvel számolva se sokkal kevesebb. Ez nagyon sok, hosszútávon szerintem nem szabad bevállalni.


Már így is nehezen tudtok megélni, ha még több hitelt vesztek fel, akkor végképp eladósodtok. Én nem javasolnám ezt a megoldást.

2010. júl. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Hát én kevesebb törlesztőre számoltam:| Gondolom svájci frankba ha maradna az sem lenne sokkal kevesebb. Hát a hitelünk(mostani) 40ról emelkedett 70körülire és elég nehéz. Köszi a válaszokat!
2010. júl. 5. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!