Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol nyissak bankszámlát? Nagy...

Hol nyissak bankszámlát? Nagy összegnél

Figyelt kérdés

30 millio Huf készpénzt szeretnék elhelyezni egy bankszámlán amit nem sokáig szeretnék rajta tartani mivel lakást fogok venni.

Tavaly láttam,hogy a Budapest banknál volt díjmentes számla de mar nem találom.Illetve a feltételek,a díjmentességhez most hogy havi x összegu pénz érkezzen a számlára!Van esetleg teljesen dijemntes opcio? berkezo tranzakcio nelkul?



2019. ápr. 25. 23:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hát, bocs, de látszik, hogy nem nagyon vagy képben a magyar bankokkal: csak annyit mondok, hogy jan. 1-től "államilag" eltörölték a tranzakciós illetéket a 20 ezer ft feletti utalásnál, (minden utalás után 0,3 %), ennek ellenére megdöbbenve tapasztaltam, hogy a bankok továbbra is szépen levonogatják azt (megint a kisemberek szívnak).


Tehát, ha Te azt a 30 milliót el akarod utalni az eladónak, akkor igen-igen szépen le fognak vonni belőle a bankok. A kamatot felejtsd el, mintha nem is lenne - szinte semmit nem kamatozik a bankban.


Ha viszont készpénzben szeretnéd ezt a pénzt az eladónak adni, akkor csak bankfiókban tudod felvenni ezt az összeget - automatánál ennyi pénzt nem tudsz felvenni - na az viszont még horribilisebb összeg lesz!

Egyszer egy Junior számláról felvettünk 30 ezer ft-ot és volt pofája a banknak 800 ft-ot !!! felszámolni ezért. 30 ezer ft-nál... aránytalanul nagy összeg.


De hogy valami megoldásfélét is javasoljak: vagy hagyd kinti bankban a pénzedet és onnan utalj a vételnél (netbankon keresztül) vagy tedd Transferwise számlára és úgy utalj. Erről nem tudom, mennyire biztonságos, de biztosan jön majd valaki, aki megerősít, hogy jó ötlet-e vagy sem, mert nagyobb összeget még nem parkoltattam rajta.


Ha meg készpénzben kéri az eladó, akkor meg eleve felejtsd el az itthoni bankokat.


A gépkocsi nyereménybetétkönyv nem lenne rossz ötlet, csakhogy fizikai valójában már nem lehet megvenni, csak a bankszámlán keresztül, netbankban (vagy bankfiókban), de ugyanúgy utalásnak minősül és talán a tranzakciós díj is rájön, de ebben nem vagyok biztos)

2019. ápr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Netes kalkulátorral nézd meg, hogy a számlavezetési díj és az átutalás díja hol a legkedvezőbb.

Neked csak erre a két paraméterre lesz szükséged.


Vannak számlák amelyeknél ingyenes az átutalás. Inkább azt válaszd, mert ekkora összegnél az akár nagyon magas díj is lehet. A havi pár száz forintos számlavezetés ehhez képest csekély.


Olyat nem hiszem, hogy találsz ahol mindkettő ingyenes, viszont olyan lehet, hogy az első pár hónapban elengedik és lehet, hogy neked nem is kell tovább ez a számla.


www.bankmonitor.hu vgy www.bankracio.hu


Talán a CIB ECO-nál ingyenes az átutalás teljesen, de nézz utána, mert nem vagyok benne biztos. Nekem nem CIB van, de amikor kerestem úgy emlékszem ezt láttam.

2019. ápr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
leváltottál 30 milliót egy pénzváltóban és most ott ül a forint készpénzben? szerintem told úgy mint az oroszok, jelenj meg egy nagyobbacska táskával a lakásvételnél és nyomd a tulaj kezébe.
2019. ápr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Testvérem prémium bankár az ország egyik legnagyobb bankjanal, ha gondolod írj rám privátban és tud segíteni, hogy pár hónapra ne fizess sokat
2019. ápr. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Attol fugg hogy akarod majd elkolteni a 30 milliot. Ha utalassal akarod fizetni a lakast akkor granit bankban tudsz nyitni szamlat aminek semmi alapkoltsege nincs. A 30 millios utalas koltsege 6000 ft. Ha ket reszletben utalsz akkor 12000. Mas koltseg nincs.
2019. ápr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Vidd haza aztan ha kell kiveszed,amennyiert a bank a penzed orzi,annyibol komoly szefet is vehetsz,hulye aki a millioit bankba tartj
2019. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
# 14/16 irtam neked levelet!
2019. ápr. 29. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!