Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Atm-ből pénzt vettem fel, de...

Aspiskigyo kérdése:

Atm-ből pénzt vettem fel, de nem vonta le a kártyámról, később le fogja?

Figyelt kérdés

Szóval hétfőn levettem 40000 forintot a számlámról egy atm-ből de nem vonta le azóta sem a kártyámról. Amit azóta fizettem az automatikusan levonásra került, azóta fizetés is megjött a számlámra, de még mindig pluszban vagyok. Mi a teendő? Ha nem jelzem később felszámolhatnak valami +összeget vagy ha észhez térnek levonják a 40-et és kész?

Egyébként ma kaptam egy sms-t hogy készpénzt vettem le de +40000-rel jelölték, nem mínusszal.



#OTP #pénz-felvét
2019. máj. 2. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tekintettel arra, hogy tegnap BANKI SZÜNNAP volt, így lehet, hogy a lekönyveléssel csúsznak.

Van netbankod? ha igen, azon belépve a felhasználható egyenleged mit mutat?

És melyik bankról beszélünk? (Netán Erste?)

2019. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

" készpénzt vettem le de +40000-rel jelölték, nem mínusszal."


Ja,készpénz felvétel és + 40.000. Valószínűleg rosszul értelmezed. Mínusz lesz az...

2019. máj. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező nyilván nálad úgy működik, hogy pénzt veszel fel az ATM-ből akkor több lesz a számládon. :D
2019. máj. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már ilyen egyszer, 1-2 nap alatt lekönyvelték végül.
2019. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Természetesen a netbankomat folyamatosan csekkolom mivel az sms-ertesitest minden vásárlásnál ki is kapcsoltam mivel sok értelmét nem láttam.

És amit a pénzfelvétel utan kaptam smst pár nappal az ugy szólt hogy penztelvet atm-bol:+40000, nem a végösszeget neztem plusz 40-nek!

Egyébként otp-s vagyok.

2019. máj. 3. 10:12
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg ugye nyílván mikor fizetsz valamiért vagy penzt veszel le akkor azt a tételt -xxx jelzi, szóval nehéz lenne rosszul értelmezni.
2019. máj. 3. 10:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése. Csak pozitív összeget tudok a számlámról levenni. Ha mínuszt vennék le, na az a plusz a matek szerint...
2019. máj. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nyilván, érdekes lenne ha negatív összeget is le tudnék venni. De gondolom láttál már OTP-s vagy bármilyen más bank által küldött sms-t tranzakcióról...
2019. máj. 3. 23:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Láttam, de ha bármelyik bank azt írja nekem egy 40.000-es levét után, hogy: készpénzlevétel +40.000Ft, evidens hogy nem arra fogok gondolni, hogy több lett e pénzem :))
2019. máj. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nyilván nem ez a fő ok hogy azt hiszem több pénzem van, de megfogtad a lényeget!

Egyébként a netbankomban meg mindig megvan az a 40000ft többlet. Biztos ezt is félreértelmezem :)

2019. máj. 4. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!