Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jól gondolom az előtörlesztés...

Jól gondolom az előtörlesztés mértékét?

Figyelt kérdés

Első eset: Felveszek 16M forintot, kifizetem az első havi törlesztörészletet (95.000 tőke + 80.000 kamat), majd betörlesztek 5M forintot. Ezután a csökkentett havi törlesztőrészletet fizetem tovább.


Második eset: Felveszek 11M forintot, és fizetem a törlesztőrészletet.


Ha az első opció történik, akkor lényegében az első havi kamattal fizetek a végén többet mind a második opciónál, jól gondolom?



2019. máj. 28. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A hiteleknél általában vaskos díja van, ha adott idő előtt törlesztesz be. Azt is bukod.
2019. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapjaiban jol, lehet meg aprosag.

- Elotorlesztesnek dija van, altalaban 1,5-2%, raadasul sok bank nem is engedi barmikor. (Pl. csak ev- vagy kamatfordulokor)

- Bankja valogatja, hogy elotorlesztes utan a torleszto csokken vagy a torlesztesi ido. Lehet ilyenkor szerzodest modositani, termeszetesen plusz dijert.

2019. máj. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az elotorlesztesi dijjal szamoltunk, az 30.000


A lenyeg, h 3 even belul nem vegtorlesszunk.


Akkor igy amit leirtam, egy havi kamatot bukunk?

2019. máj. 29. 09:57
 4/7 A kérdező kommentje:
A havi torleszto lesz kevesebb, futamido marad.
2019. máj. 29. 09:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Az adott banknál érdeklődj, ez azonban abszolút szerződés függő. A K&H-nál pl. nekünk alap volt, hogy a futamidő marad és a törlesztő lesz rövidebb. Az OTP-nél a barátaink esetében megkérdezték melyik verzió legyen és szerződés módosítási díjat kellett fizetni, míg nálunk a K&H-s hitel esetében ez csak akkor lett volna így, ha rövidül a futamidő. Vagy csak nem jól mesélték el mi is történt náluk... Azt tudom, hogy ők kb. háromszor voltak a bankban egy előtörlesztés miatt, amit mi elintéztünk 10 perc alatt.

Az előtörlesztés napjáig fennálló köztes kamatot is ki kell fizetned.

Egyébként ELVILEG igen, de valószínű más konstrukcióban adnának 11 milliót és másban 16-ot, ennek érdemes lehet utánajárni.

2019. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Elotorlesztesnek dija van, altalaban 1,5-2%, raadasul sok bank nem is engedi barmikor. (Pl. csak ev- vagy kamatfordulokor)"


Előtörlesztésnek max 2% díja lehet és bármikor lehet,ezt most már kötelező a bankoknak biztosítani.

A deviza hitel válság miatt rengeteg előnyös szabály született.


Azt mondjuk nem értem miért jó 16-ot felvenni és rögtön 5-t előtörlesztéssel fizetni..?

2019. máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyilvan mi sem igy akartuk..
2019. máj. 30. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!