Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit kéne rajtahagyni a...

Ismereetlen kérdése:

Mennyit kéne rajtahagyni a számlámon?

Figyelt kérdés

A takarékban nemrég vettem fel folyószámlára hitelt. ( 100 000 ft-ot. )

A havi fizetésem 130 000 – 140 000 körül van.

Elég, ha minden hónapban rajta hagyok egy olyan 10 000 – 20 000 –et?

Így mennyi idő alatt tudnám törleszteni?

( Ez az első ilyen hitelem. )



2019. jún. 20. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajjjaj.

Ha felvettél 100 ezer ft hitelt, akkor az első hónapban a kamatokkal együtt kb. - 103.000 ft-od lesz, amire megjön a fizetésed, mondjuk 130 ezer ft, akkor feltöltődik a hiteltartozásod és ekkor a számládon + 27 ezer ft lesz. Igenám, csakhogy ebben a hónapban is kell valamiből élned, tehát elkezded használni a hitelkeretet, azaz lemész mínuszba. Ha ebben a hónapban csak 100 ezret használsz el a 130 ezerből, akkor is (+ 27 ezer mínusz 100 ezer ) mínusz 73 ezerrel zársz a hó végén - és így tovább... Ha felhasználod mind a 130 ezret, akkor a hitel és a kamatai csak nőttön nőnek.

2019. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hülye kérdés, de mi van akkor, ha a 100 000 ft-nak csak a felét használom el, a többi pedig a számlán marad?
2019. jún. 20. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Fogalom zavar van. Nincs a számládon 100ezer, csak max annyit költhetsz. Ha csak 40-nel mész minuszba, a fizetésedből annyi vesznek el(plusz kamat), a többi megmarad. A hitelkereted nullázódik, nincs tartozásod. De ha megint kevés lesz a pénzed mert elfagyizod, ismét van lehetőséged 100ezerig minuszba menni. Érthető?
2019. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

"nemrég vettem fel folyószámlára hitelt."


Ez nem azt jelenti, hogy ad a bank Neked 100 ezret és + 100 ezer ft lesz a számládon, hanem azt jelenti a hitelkeret, hogy ennyivel mehetsz le mínuszba, azaz ennyivel fogsz a banknak fogsz tartozni.

Ha csak 50 ezret használsz fel, akkor mínusz 50 ezer ft lesz a számládon + a kamat, fizetéskor pedig a 130 megérkezésekor "feltöltődik", de ha ugyanannyit használsz a fizetésedből, azaz 130-at, akkor hó végére megint mínusz 50 ezred lesz a számlán, plusz akkor már a 2 havi kamat, azaz mondjuk akkor már 53 ezer ft lesz a tartozásod.

2019. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbáljuk meg egyszerűbben:

a 100ezer Ft hitelt nem kell törlesztened, annyit hagysz a számládon amennyit akarsz. A 100ezer Ft hitel amit kaptál azt jelenti, hogy ha nincs a számládon egy fillér se, akkor is költhetsz róla max. 100ezret.

Természetesen ha élsz ezzel a lehetőséggel, de nem fzeted vissza megadott időn belül/időig az elköltött összeget, akkor a bank amint teheti, azaz amint megkapod a fizetésedet levonja a fizetésedből az elköltött összegen felül a kamatot is.

Képzeld el, hogy nincs pénz a számládon, de valamit venni akarsz és nem tudsz várni fizetésig. Akkor költhetsz pénzt annak ellenére, hogy nincs pénz a számládon. Mondjuk 0Ft van a számládon és te vásárolsz 30ezer Ft-ért valamit, azaz 30ezer Ft minuszban leszel. Amint megkapod a fizetésedet a számládra (mondjuk 130ezer Ft-ot), akkor a bank levon belőle 30ezret, hiszen az az ő pénze, azt csak "kölcsönadta" neked. Plusz még lehet, hogy kamatot is von, azaz a 130ezer Ft-os fizetésedből mondjuk marad 90ezer Ft.

2019. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
100e hitel? Az mégis minek?
2019. jún. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Így már értem! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! És bocsánat hogy ennyi ideig tartott megértenem. ><"



19/l

2019. jún. 20. 19:15
 8/8 A kérdező kommentje:

Hónap elején sokat kellett költeni gyógyszerre, bérletre ( aminek még mindig nem jött vissza az ára… vagy legalábbis egy része. )

Abból a 130 000-ból még lejött a benzinköltség (messzebbi helyekre fuvaroztak ) , plusz el kellett mennem még néhány hete szemészetre új szemüveget csináltatni, aminek az árát nemsokára vihetem is… és hozhatom el az új szemüveget.

Ehhez hozzájön a rezsi, az élelmiszerek… na mindegy, a lényeg hogy nem maradt elég pénzem/ ünk szemüvegre. ._.

Pedig az minél előbb kéne, mert a régivel nagyon homályosan látok. >< ( Khm… plusz kicsit meg van repedve az üveg. ._.” ) És a munkámhoz, ez eléggé kéne. ><

Nem szándékoztam az egész 100 000-et levenni, talán egy olyan 50-et, vagy annál is kevesebbet. o-o

Lehet ( sőt, valószínűleg ) ésszerűbb lett volna megvárnom ezzel a következő hónapot, vagy részletre fizetni a szemüveget ( vagy nem tudom ), de teljesen kétségbe voltam esve. ><” ( Mástól kölcsönt kérni nem akartam, annyira nem is tudok kitől, szóval nálam ez is kiesett. )

Ha lehetett volna ennél is kevesebbet felvenni ( mondjuk egy olyan 50-et. :’) ) akkor megtettem volna.

A következő hónapban mondjuk már nem lenne ennyire rossz a helyzet, mert nem kéne a szemüvegért, meg a gyógyszerért aggódni. ( A bérletpénz meg majd csak megjön.^^” )

2019. jún. 20. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!