Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Így is megigényelhetem a CSOK-ot?

Így is megigényelhetem a CSOK-ot?

Figyelt kérdés
Egyedülálló vagyok, 40 éves elmúltam, viszont szeretnék a nevelőszülője lenni 2 gyereknek (igen, mindenképp nálam maradnának, nem pénz miatt hoznám őket ki az intézetből). Így is megkaphatnám a CSOK-ot használt lakás vásárlásra, hogy elmúltam 40 éves?

2019. jún. 24. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Csak az az egyedülálló szülő igényelheti, akinek korábbi házasságából vagy élettársi kapcsolatából született a gyereke.
2019. jún. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nevelőszülő nem kaphat CSOK-ot nevelt gyermekek után CSPK szempontjából csak a vér szerinti, vagy örökbefogadott gyermekek számítanak, vagy pedig több, mint egy éve gyámság alatt álló gyermek, ahol a gyámság a szülők halála miatt jött létre.
2019. jún. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Mindenképpen nálad maradnának... nem sokat tudsz a nevelőszülőségről, ugye? NEm te döntöd el, meddig maradnak nálad. Pont ezért nem jár csok utánuk.
2019. jún. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy nevelőszülő legyél, bizonyos feltételeknek meg kell felelni, pl:


"Az Országos Képzési Jegyzékben szereplő nevelőszülő szakképesítéssel kell rendelkeznie,vagy az Országos Képzési Jegyzékben szereplő nevelőszülő szakképesítés „Befogadott gyermek ellátásának alapfeladatai” követelménymodul záróvizsgáját sikeresen le kell tennie,"


Ezenkívül vannak még más követelmények is:


"Milyen elhelyezési feltételeket kell biztosítania a nevelőszülőnek?


A gyermek számára a nevelőszülő saját háztartásában biztosítja az ellátást. A gyermek elhelyezésére száraz, világos, jól fűthető lakás alkalmas. Biztosítani kell a nevelőszülők és a gyermekek külön szobában való elhelyezését, ahol a gyermekek személyes élettere legalább 6 m2 legyen. A lakásnak a mindennapi életvitelhez szükséges bútorokkal, berendezési tárgyakkal, eszközökkel felszereltnek kell lennie."


Nem tuzdom, hogy most jelenleg hol élsz, de ha CSOK-ot szeretnél igénybe venni használt lakás vásárlására - akkor nagy valószínűséggel nem tudnád biztosítani (előtte) a gyermekeknek előírt feltételeket, azaz külön szoba és fejenként 6 nm élettér. tehát ha ez nincs meg, akkor nem is lehetnél nevelőszülő - még ha az egyéb feltételeknek meg is felelnél.

2019. jún. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!