Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy merik ennyien felvenni a...

Hogy merik ennyien felvenni a CSOK-ot?

Figyelt kérdés
Akinek nincs még gyereke, az egyáltalán nem lehet benne biztos, hogy lehet is neki. Nagyon sok meddő pár van. Nem félnek attól, hogy nem jön össze a baba?
2019. máj. 29. 17:11
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
42%

Mert idióták!


Én 1X megkérdeztem itt, kultúrált, normális formában ugyanezt. 20 perc múlva törölve lett a kérdésem!!!

Na ennyire buták a népek. ÉN nem mernék belevágni legalább 2-3, különböző doki véleménye nélkül. De másoknak ilyet nem szabad felhozni, mert úgy reagálnak, mintha a halott anyjukat akarnád megdugni.

2019. máj. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:

Ja értem :D


Én sokszor gondolkozom ezen, mi is fiatalok vagyunk, de közel sem biztos, hogy összejön a baba, soha nem merném előre felvenni rá a hitelt, pedig nekünk van saját lakásunk és emgtakarításunk, de még így sem

2019. máj. 29. 17:36
 3/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem jártam utána (de csokot se vettem fel), de több ismerős is mondta, hogy jobban megéri felvenni a csokot, majd visszafizetni kamatostól, mint hitelből lakást venni. Ismerek olyant, aki nem is akar 3 gyereket, mégis felvette. Gondolom, sokan vannak így.
2019. máj. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Mondjuk én a hitelfelvevőket sem értem, mikor nincs pénze rá, de megveszi előre, aztán csodálkozik hogy sosem tudja visszafizetni
2019. máj. 29. 20:45
 5/53 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól tudom 3 gyerekre nem előlegeznek csokot, 2 lehet tervezett. Ha pedig meddô egy pár, akkor nincs büntetőkamat ès egyebek, akkor sajnos visszafizetik a támogatást.

Egy fiatal családnak nincs 30 milliója lakásra. De ha 10 misit összeraknak ès hitelre vesznek egy lakást, akkor èrtelmesebb erre fizetni havi 150 ezret, mint albèrletre ugyan ennyit.


Ne legyetek már annyira okosak.

2019. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
Szerintem csak egy id.iota ember vesz meg olyat, amire nincs pénze. Olyasmi kis okosak, mint amilyen te is vagy. Normális ember előbb dolgozik, pénzt keres és aztán vásárol
2019. máj. 29. 22:22
 7/53 anonim ***** válasza:

Ha meddőség miatt nem lesz gyerek nem kell visszafizetni.

Tájékozódj is , nem árt.

2019. máj. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
95%

Bár nem derült ki okos eszmefuttatásodból mire gondolsz pontosan.


De tudod nem mindenki anyaapa kicsi lánya...

Nekem se volt 15 millióm egyben, csak 5..

10 meg lett hitel.

Előtte 6 évig albérletben laktam havi 90 ezres lakbérrel.

Most 85 a hitel törlesztő.

Laktam volna még 10-15 évig albiban mire összejön a lakás ára? Annyi idő alatt visszafizetem a hitelt.. Csak addig is sajátban lakok és sajátra költök. Nem kell engedélyt kérnem egy szög beveréséhez.

Persze gondolkodni nehéz ugye?

2019. máj. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:

A pénzügy tervezés nem mind1... 10 milliót 30 évre, két minimalra öngyilkosság.


De pl havi 500 nettó családi bevétel mellett, 20 milliót 10 évre fix kamattal, mellette 4db lpt fizetve+1 garzon ára... Ami még megvan. Nekem pl ennyit meger az hogy 3 évvel hamarabb tudok számomra megfelelő ingatlant venni

2019. máj. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
91%

évtizedek óta hitelközvetítésből élek, igen sok család életébe belelátok. Az nagyon nem normális, aki 3 gyereket bevállal úgy a 10M CSOK-hoz, ha nem akar gyereket, mert a büntető kamat a sokszorosa lesz, annyit nem ér majd a háza.

Aki használt ingatlanra bevállal 1-2 gyereket, az nem kockáztat nagyot, mert a büntetőkamat ebben az esetben jóval kevesebb, mint még további évekig spórolva albérletben élni és még megélni azt, mennyire mennek fel az árak.

A lakáshiteleket is fel lehet venni ésszel. Júliustól 3%-os fix forint hitelt kapnak a 2 és 3 gyerekes családok. Ez mindenképpen kedvezőbb lesz, mint albérletet fizetni, a babaváró kölcsön pedig kifejezetten kedvező. Ha a feleség már a 12. hétben van, a kölcsön végig kamatmentes marad, ezzel megvalósítható egy olyan lakásvásárlás, ahol még évekig kellene spórolni az önerőre. Nyilván van sok felelőtlen ember is, nagyon sokan ész nélkül vesznek fel hiteleket, támogatásokat, de aki ésszel csinálja, az sokat nyerhet most.

2019. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!