Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Októberben fog a feleségem...

Októberben fog a feleségem szülni, nem akarjuk felvenni a babaváró hitelt, miért akar keresztre feszíteni minket mindenki?

Figyelt kérdés

Talán túlzónak tűnik a kérdés, de mindenki második kérdése a babával kapcsolatban hogy mire fogjuk használ a babaváró hitelt, én meg mondom semmire, mert nem vesszük fel. Erre volt már aki lehülyézett, meg hogy az "ingyenpénz", "ingyenhitel" és elkezdik ecsetelni hogyha felvennék ők mire költenék.

A szomszédom is most szült, csak júniusban egyrészt azon van kiakadva hogy ő már nem tudja felvenni, másrészt azt nem érti hogy mi felvehetnénk akkor miért nem vesszük fel.


2019. júl. 8. 11:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Mert az emberekbe bele van táplálva ez a baromság, hogy ez "ingyenpénz". Ami azért veszélyes, mert baromira bele is lehet bukni. Plusz ha nincs szükséged rá, akkor miért is vennéd fel? Igazatok van szerintem. Mi sem fogjuk felvenni és nem érzem hülyének emiatt magunkat :D
2019. júl. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mert nincs szükségünk rá, szerintem ugyanolyan hitel mint a többi, csak sokkal kedvezőbb.
2019. júl. 8. 11:45
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Mondd meg nekik hogy akkor törleszteni ők fogják helyettetek ezek szerint, mert amúgy vissza kell fizetni, szóval nincs ingyen....
2019. júl. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Én eleve azt nem értem hogy valaki miért foglalkozik a mas dolgaival
2019. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Amire nagyon jól lehetne használni, az a hitelviáltás (kocsira, ingatlanra) - persze ha ez mondjuk max 10 millió.

Utána ha meglesz az első gyerek, elengedik azt hiszem a kamatot, én onnantól kamatmentesen fizethető a hitel, ez mondjuk egy ingatlannál, sok év alatt nem kis megtakarítás a kamaton.

Ha nincs hiteletek vagy 10 millió felett van, urambocsá nem is vagytok rászorulva, inkább hagyjátok, ki tudja mit találnak amjd ki rá utólag...

2019. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Ilyenkor csendesen mosolyogj magadban és örülj, hogy értelmesebb vagy, mint a barátaid. Sok boldogságot a picihez!
2019. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Nektek nincs rá szükségetek és kész. Más véleménye meg ugyan kit érdekel? Vegyék fel ők, és aztán majd törlesszék az ingyent.
2019. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

A ti dolgotok. Felvenni és hülyeségekre elszórni nyilván nagy hülyeség.

Hitelt kiváltani vagy felvenni és berakni állampapírba/egy részét startszámlára a gyereknek aztán a kamatkülönbséget zsebre tenni nem hülyeség.


Mivel nem költöd el a pénzt, így bármikor egy összegben vissza tudod fizetni a kölcsönt, ha akarod, bármit is találnának ki. Tehát amit nyersz rajta az igenis ingyenpénz, ha már úton a gyerek.

Ha még csak tervben van, akkor szintén hülyeség előre inni a medve bőrére.


Pl felveszed a 10M-t 3 évig nem kell törlesztened a gyerekszületéstől.

4%-ra berakod kamatozni az 3 év alatt 1,2millió forintot, ezt zsebreteszed, a 10M-t pedig visszafizeted.


Szerintem ha már az állam úgyis minden hülyeségre elveri az adóforintokat, akkor amit lehet azt vissza kell igényelni tőle, inkább legyen az én zsebemben, mint náluk.


Gyerekszületésnél én biztos, hogy az egészségpénztári 20%-os jóváírást is kihasználnám.

2019. júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Ha már van úton a gyerek, akkor én felvenném, és betenném MÁP+-ba
2019. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
14%

Igazuk van, miért nem veszed fel?

Berakod állampapírba és valóban ingyen pénzt tudsz belőle csinálni.


Ha neked nem kell az ingyen pénz akkor csináld azért, hogy a gyerekeidnek több legyen. Ha az se akkor adományozd egy számodra fontos dologra.


Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el, én ezt mondom.


De akkor ti a családi pótlékot se kéritek? Az adókedvezményt se veszitek igénybe?? És ha majd nyugdíjat kapnál akkor is szólsz, hogy köszi állam, megoldom egyedül ne adjál!?!?

2019. júl. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!